🏃Zacznij mądrze biegać🏃‍♀️ -20% z kodem "WIOSNA20". Do końca promocji:
00 d
00 h
00 m
Zapowiedzi imprez

X Ogólnopolska Konferencja Biegowa — przedstawiamy panelistów

Organizatorzy największych imprez biegowych w Polsce, eksperci w dziedzinie ekonomii i marketingu oraz pasjonaci aktywnego, biegowego trybu życia…
Profesjonalizacja 1920X1080

Organizatorzy największych imprez biegowych w Polsce, eksperci w dziedzinie ekonomii i marketingu oraz pasjonaci aktywnego, biegowego trybu życia podzielą się swoją wiedzą podczas dziesiątej edycji organizowanego w Poznaniu wydarzenia, którego tegorocznym tematem będzie profesjonalizacja imprez biegowych.

Nasza konferencja służy między innymi wymianie doświadczeń osób zaangażowanych w organizację imprez biegowych. Tych doświadczeń nabieramy nie tylko podczas wydarzeń, które sami organizujemy, ale także dzięki podpatrywaniu pozytywnych wzorców od organizatorów na całym świecie. W którą stronę warto patrzyć i od kogo się uczyć, o tym chciałbym porozmawiać w Poznaniu z naszymi uczestnikami. Jestem pewien, że pozostali paneliści również szykują interesujące i aktualne tematy – mówi dyrektor Poznań Maratonu i Półmaratonu Łukasz Miadziołko.

Oprócz dyrektora Poznań Maratonu, który będzie jednym z prelegentów, warto posłuchać wystąpień ekspertów, których przedstawiamy poniżej:

  • Specjaliści Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu prof. Zygmunt Waśkowski oraz Marcin Gurtatowski, zaprezentują wiedzę na temat wykorzystania sztucznej inteligencji w organizacji imprez biegowych.
  • Marek Tronina, od ponad dwudziestu lat dyrektor Maratonu Warszawskiego, skupi się na strategiach marketingowych (marketing myopia), dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem w promowaniu biegów.
  • Ewa Paciorek, dziennikarka radiowa z doświadczeniem w organizacji i promocji największych imprez biegowych, poruszy temat udziału kobiet w biegach, wskazując na znaczenie i sposoby zachęcania ich do aktywności sportowej.
  • Katarzyna Wągrowska, ekoedukatorka, aktywistka, ekspertka m.in. Climate Leadership, inicjatywy ONZ na rzecz klimatu, omówi wpływ imprez biegowych na środowisko naturalne, zwracając uwagę na proekologiczne trendy pojawiające się podczas organizacji biegów.

Dodatkowo na Konferencji usłyszymy przedstawicieli Polskiego Związku Lekkiej Atletyki: Bogusława Mamińskiego, Huberta Trochimowicza i Stanisława Lange, którzy opowiedzą o roli PZLA w procesie profesjonalizacji masowych imprez biegowych.

Program

Więcej o panelistach oraz programie Konferencji można przeczytać na stronie internetowej Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.  

Zapisy trwają

Przypominamy, że zgłoszenia na Konferencję przyjmowane są do 20 lutego 2024 r., a samo wydarzenie będzie miało miejsce w Maltańskim Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnym w Poznaniu w dniach 28 i 29 lutego 2024. Organizatorami wydarzenia są Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu oraz Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji. 

Kontakt:
Filip Borowiak
Rzecznik Prasowy
Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacjif.
[email protected]
www.posir.poznan.pl
tel. +48 61 8 357 929; + 48 572 353 472

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Czy Kilian bojkotuje UTMB? Waśnie w świecie baśni.
Następny wpis
Debiut w ultra. Jak podejść do tematu?
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Rozwiń
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    Rozwiń
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu „przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Rozwiń
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule „Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.