fbpx
ii rafako polmaraton raciborz zapraszamy 28 08 2016 04

II RAFAKO Półmaraton Racibórz – zapraszamy 28.08.2016

Przygotowania do II RAFAKO Półmaraton Racibórz idą pełną parą. Poprzednia edycja biegu zakończyła się sukcesem więc organizatorzy postanowili jeszcze bardziej uatrakcyjnić to wydarzenie. Nowością w tym roku jest medal łączony. Biegowi towarzyszyć będzie akcent charytatywny oraz piknik rodzinny. Liczbę uczestników zwiększono do 800. Zapisy trwają.

Przygotowania do II RAFAKO Półmaraton Racibórz idą pełną parą. Poprzednia edycja biegu zakończyła się sukcesem więc organizatorzy postanowili jeszcze bardziej uatrakcyjnić to wydarzenie. Nowością w tym roku jest medal łączony. Biegowi towarzyszyć będzie akcent charytatywny oraz piknik rodzinny. Liczbę uczestników zwiększono do 800. Zapisy trwają. 

II RAFAKO Półmaraton Racibórz – jeszcze więcej atrakcji i miejsc dla biegaczy

Debiutujący latem ubiegłego roku RAFAKO Półmaraton Racibórz zakończył się sukcesem zarówno pod kątem sportowym jak i organizacyjnym. Był to jak dotąd największy bieg organizowany w Raciborzu, który przyciągnął biegaczy z całej Polski, Europy, a nawet odległej Afryki. 

ii-rafako-polmaraton-raciborz-zapraszamy-28-08-2016-01

Organizatorzy postanowili kontynuować przedsięwzięcia. II edycja odbędzie się 28 sierpnia. Wzorem ubiegłego roku połączona będzie z Mistrzostwami Polski Energetyków w Półmaratonie. Zapisy już trwają. Zwiększyła się liczna uczestników do 800. Zawodnicy do pokonania będą mieli dokładnie 21 097,5 m ulicami Raciborza. Trasa, podobnie jak rok temu, posiada atest PZLA. 

Sukces, jakim okazała się pierwsza edycja tego biegu, dodał nam bardzo dużo pozytywnej energii. Liczba zawodników, budujące opinie, a także atmosfera jaka wytworzyła się w trakcie pierwszej edycji pokazała, że przedsięwzięcie to było strzałem w dziesiątkę i, że warto je kontynuować – podkreśla Krzysztof Borkowski, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu.  

Plan działania

Na dzień przed rozpoczęciem biegu zaplanowano „Pasta Party”. Zaś przed samym startem odbędzie się profesjonalna rozgrzewka. 

ii-rafako-polmaraton-raciborz-zapraszamy-28-08-2016-02

Przed biegiem głównym odbędzie się Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz na 2,109 km ulicami miasta: Wojska Polskiego, Opawską, Bukową, Warszawską, Wileńską. Na tym dystansie może wystartować każdy, kto biega lub uprawia nordic walking i ukończył 10 rok życia. – Chętni, którzy chcą wziąć udział w biegu na tym dystansie powinni zapisywać się poprzez stronę internetową. Opłata startowa wynosi 20 zł. Dzieci i młodzież do lat 18 startują za darmo. Zapisy potrwają do 21 sierpnia. Bieg połączony będzie z marszem nordic walking – informuje Krzysztof Borkowski. 

W tym biegu nie ma limitu liczby startujących. Im więcej osób pobiegnie, tym większą sumę pieniędzy uda się zebrać dla niepełnosprawnych raciborzan – Wiktorii i Jurka, bowiem cała uzbierana kwota z zapisów zostanie przekazana Towarzystwu Pomocy Dzieciom Upośledzonym w Raciborzu. Stowarzyszenie z kolei uzbierane środki przekaże swoim podopiecznym Wiktorii i Jurkowi na zakup specjalistycznego sprzętu oraz intensywną rehabilitację. Zarówno Wiktoria jak i Jurek mają szansę stanąć na własnych nogach. Przed nimi operacje, a potem intensywna rehabilitacja, która niestety kosztuje. Dziewczynka dodatkowo potrzebuje ortezy o wartości 10 tys. zł. 

Nowością w tym roku ma być strefa kibica, w której odbywać się będzie piknik rodzinny z wieloma atrakcjami dla całych rodzin. 

Unikalny medal

Na uwagę zasługuje również medal. Tym razem nie będzie to tradycyjny krążek, ale medal łączony, składający się z dwóch części. Złożony w całość będzie przedstawiał herb miasta. Zewnętrzną cześć (tarczę) zawodnicy otrzymali finiszując w majowym IX Biegu bez Granic. Kolejną część (połowę orła) zdobędą, gdy pokonają dystans II RAFAKO Półmaraton Racibórz. Ukończenie obu biegów pozwoli skompletować oryginalny, pamiątkowy medal.

ii-rafako-polmaraton-raciborz-zapraszamy-28-08-2016-03

Organizatorem biegu jest Miasto Racibórz oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu. Sponsorem tytularnym, tak jak rok wcześniej, jest firma RAFAKO S.A. 

W tym roku nagrody dla najlepszych półmaratończyków są wyjątkowo atrakcyjne. Pula nagród finansowych dla najszybszych zawodników, za zajęcia pierwszych 6 miejsc wynosi 7 tys. zł. Dodatkowo otrzymają oni pamiątkowe puchary. Ponadto czek o wartości 1 tys. zł przewidziano dla osoby, której uda się pokonać ubiegłoroczny rekord trasy, a ten wynosi 1:06:11. Przewidziano także nagrody rzeczowe dla najszybszej raciborzanki i raciborzanina. Grupa biegowa, która najliczniej stawi się na linii mety i szczęśliwie ukończy bieg otrzyma beczkę piwa (50litrów) z Raciborskiego Browaru. Swoje upominki i wyróżnienia będą mieli też energetycy, ponieważ w ramach półmaratonu odbywać się będą II Mistrzostwa Polski Energetyków. Wszyscy półmaratończycy, którzy ukończą bieg otrzymają pamiątkowe medale.

Szczegóły dotyczące II RAFAKO Półmaraton Racibórz dostępne są na stronie internetowej tutaj

II RAFAKO Półmaraton Racibórz odbędzie się w niedzielę, 28 sierpnia 2016 roku. Zawodnicy do pokonania  będą mieli dokładnie 21 097,5 m ulicami Raciborza. Trasa posiada atest PZLA. Organizatorami przedsięwzięcia jest Miasto Racibórz, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu, a sponsorem głównym firma RAFAKO S.A. W ramach imprezy odbędą się II Mistrzostwa Polski Energetyków. 

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
ekstremalny bieg po zdrowie po raz kolejny wystartowal armageddon challenge nowa organizacja biegow podbija swietokrzyskie 01

Ekstremalny bieg po zdrowie - po raz kolejny wystartował Armageddon Challenge, nowa organizacja biegów podbija Świętokrzyskie.

Następne
compressport 03

Indeks glikemiczny w praktyce biegacza - o co tu biega?

Powiązane artykuły

18 dni do polmaratonskiej wiosny 03
Czytaj dalej

17 dni do półmaratońskiej wiosny

Do startu 38. Półmaratonu Wiązowskiego pozostało 17 dni, a na liście startowej biegu głównego i Wiązowskiej 5-tki jest już prawie 2,5 tys. zawodników i zawodniczek! To dokładnie tyle, ile w zeszłym roku wzięło udział we wszystkich biegach - biegu głównym na dystansie 21,097km, Wiązowskiej 5-tce, Biegach Dziecięcych i Młodzieżowych oraz w Biegu Krasnoludków. Szykuje się zatem znaczący wzrost frekwencji.
Odbierz Indywidualny Plan Treningowy z 53% zniżką 📣📣📣 Zostało tylko 5 miejsc❗️
Tak, chcę zniżkę na trenera