fbpx
bez tytulu

SKYWAYRUN – odlatujemy 13.06 w Mińsku Mazowieckim

Już 13 czerwca odbędzie się drugi bieg po pasie startowym z cyklu SKYWAYRUN. Tym razem pasjonaci biegania i lotnictwa będą mieli okazję pobiec w bazie wojskowej. Zamknięcie zapisów 6 czerwca…

Już 13 czerwca odbędzie się drugi bieg po pasie startowym z cyklu SKYWAYRUN. Tym razem pasjonaci biegania i lotnictwa będą mieli okazję pobiec w bazie wojskowej. Zamknięcie zapisów 6 czerwca. 

SKYWAYRUN to niezwykły cykl biegów, w miejscu normalnie niedostępnym dla biegaczy, a idealnym na kręcenie życiówek. Na świecie tego typu biegi są już codziennością, w naszym kraju ich popularność dopiero się rozkręca.
 

skywayrun-odlatujemy-13-06-w-minsku-mazowieckim-01-03

Pierwszy bieg cyklu odbył się w kwietniu na lotnisku Rzeszów-Jasionka i wzięło w nim udział blisko 800 osób, wśród nich Aleksander Doba, podróżnik roku 2015 wg National Geographic. Teraz organizatorzy zapraszają uczestników do 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim. Bieg odbędzie się na dystansie 5km i składa się z dwóch długich, płaskich jak stół prostych, po blisko 2,5km każda. Ciężko o lepsze warunki. Dodatkowo wszystko odbędzie się w nocy – start jest zaplanowany na 22:00.

„Oferujemy alternatywę dla kolejnego biegu ulicznego. Wymagania biegaczy nieustannie rosną, a my wychodzimy im naprzeciw, organizując zawody w jednym z najbardziej niedostępnych miejsc w przestrzeni publicznej. Tym razem będzie to pierwszy w Polsce bieg na lotnisku wojskowym” – mówią organizatorzy.

Z udostępnionych 900 pakietów startowych pozostało już tylko ok. 200, a pierwsze 400 sprzedało się w 8h od otwarcia zapisów. Te są otwarte jeszcze tylko przez 2 tygodnie.

Zapisać można się także jako osoba towarzysząca, uiszczając symboliczną opłatę, która zostanie w całości przekazana na cele charytatywne, a konkretnie na rzecz Fundacji Spadkobierców Dywizjonu 303. Przewidziano liczne atrakcje towarzyszące wydarzeniu, m.in. wystawa ekwipunku i sprzętu wojskowego.

skywayrun-odlatujemy-13-06-w-minsku-mazowieckim-01-02

Dostępne pakiety startowe są niezwykle atrakcyjne. Poza wysokiej jakości koszulką i medalem, na szczególną uwagę zasługuje unikatowy pakiet premium. Wybierający go uczestnik otrzymuje po biegu spersonalizowaną, ręcznie robioną ramkę z numerem startowym i medalem. Kilka dni po biegu dodatkowo wysyłana jest tabliczka z osiągniętym czasem, którą można na ramce umocować. Piękna pamiątka i alternatywa dla szafki pełnej medali. Nic więc dziwnego, że taki wariant pakietu startowego cieszy się ogromnym powodzeniem i to ich zostało najmniej.

skywayrun-odlatujemy-13-06-w-minsku-mazowieckim-01-01

Ze względu na miejsce, w którym odbędzie się bieg, konieczne jest zachowania licznych procedur. Jedną z nich jest weryfikacja osób wchodzących na teren bazy wojskowej. Aby to usprawnić, uczestnicy otrzymają mailowo karty wejściowe z indywidualnymi kodami kreskowymi, uprawniającymi do poruszania się na terenie bazy wojskowej. Karty trzeba wydrukować przed biegiem i pokazać przy bramie wjazdowej, razem z dowodem tożsamości.

Procedura zwykle niespotykana na zawodach, ale to już nieodłączna część imprez SKYWAYRUN. W Rzeszowie uczestnicy przechodzili pełną kontrolę bezpieczeństwa, tak jak przy odlocie samolotem.

Jeżeli dalej nie jesteście przekonani, czy SKYWAYRUN to bieg dla was, to rzućcie okiem na oficjalną relację z pierwszej edycji w Rzeszowie. Zgodnie z hasłem imprezy, był niezły odlot.

[youtube]pChHAM37S_c[/youtube]
Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
organizatorzy 3 pko nocnego wroclaw polmaratonu przedstawiaja koszulke dla uczestnikow biegu 01 01

Organizatorzy 3. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu, przedstawiają koszulkę dla uczestników biegu

Następne
pancelnik 45 km po polsko slowackim pograniczu 01 01

Pancelnik - 45 km po polsko-słowackim pograniczu

Powiązane artykuły

TreningBiegacza.pl PREMIUM

Zapisz się do największej w Polsce zaangażowanej społeczności biegaczy, bądź na bieżąco i osiągaj swoje cele szybciej niż inni!

TreningBiegacza.pl PREMIUM
Więcej o TreningBiegacza.pl PREMIUM