🏃Zacznij mądrze biegać🏃‍♀️ -20% z kodem "WIOSNA20". Do końca promocji:
00 d
00 h
00 m
Zapowiedzi imprez

SKYWAYRUN – odlatujemy 13.06 w Mińsku Mazowieckim

Już 13 czerwca odbędzie się drugi bieg po pasie startowym z cyklu SKYWAYRUN. Tym razem pasjonaci biegania i lotnictwa będą mieli okazję pobiec w bazie wojskowej. Zamknięcie zapisów 6 czerwca...
bez tytulu

Już 13 czerwca odbędzie się drugi bieg po pasie startowym z cyklu SKYWAYRUN. Tym razem pasjonaci biegania i lotnictwa będą mieli okazję pobiec w bazie wojskowej. Zamknięcie zapisów 6 czerwca. 

SKYWAYRUN to niezwykły cykl biegów, w miejscu normalnie niedostępnym dla biegaczy, a idealnym na kręcenie życiówek. Na świecie tego typu biegi są już codziennością, w naszym kraju ich popularność dopiero się rozkręca.
 

skywayrun-odlatujemy-13-06-w-minsku-mazowieckim-01-03

Pierwszy bieg cyklu odbył się w kwietniu na lotnisku Rzeszów-Jasionka i wzięło w nim udział blisko 800 osób, wśród nich Aleksander Doba, podróżnik roku 2015 wg National Geographic. Teraz organizatorzy zapraszają uczestników do 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim. Bieg odbędzie się na dystansie 5km i składa się z dwóch długich, płaskich jak stół prostych, po blisko 2,5km każda. Ciężko o lepsze warunki. Dodatkowo wszystko odbędzie się w nocy – start jest zaplanowany na 22:00.

„Oferujemy alternatywę dla kolejnego biegu ulicznego. Wymagania biegaczy nieustannie rosną, a my wychodzimy im naprzeciw, organizując zawody w jednym z najbardziej niedostępnych miejsc w przestrzeni publicznej. Tym razem będzie to pierwszy w Polsce bieg na lotnisku wojskowym” – mówią organizatorzy.

Z udostępnionych 900 pakietów startowych pozostało już tylko ok. 200, a pierwsze 400 sprzedało się w 8h od otwarcia zapisów. Te są otwarte jeszcze tylko przez 2 tygodnie.

Zapisać można się także jako osoba towarzysząca, uiszczając symboliczną opłatę, która zostanie w całości przekazana na cele charytatywne, a konkretnie na rzecz Fundacji Spadkobierców Dywizjonu 303. Przewidziano liczne atrakcje towarzyszące wydarzeniu, m.in. wystawa ekwipunku i sprzętu wojskowego.

skywayrun-odlatujemy-13-06-w-minsku-mazowieckim-01-02

Dostępne pakiety startowe są niezwykle atrakcyjne. Poza wysokiej jakości koszulką i medalem, na szczególną uwagę zasługuje unikatowy pakiet premium. Wybierający go uczestnik otrzymuje po biegu spersonalizowaną, ręcznie robioną ramkę z numerem startowym i medalem. Kilka dni po biegu dodatkowo wysyłana jest tabliczka z osiągniętym czasem, którą można na ramce umocować. Piękna pamiątka i alternatywa dla szafki pełnej medali. Nic więc dziwnego, że taki wariant pakietu startowego cieszy się ogromnym powodzeniem i to ich zostało najmniej.

skywayrun-odlatujemy-13-06-w-minsku-mazowieckim-01-01

Ze względu na miejsce, w którym odbędzie się bieg, konieczne jest zachowania licznych procedur. Jedną z nich jest weryfikacja osób wchodzących na teren bazy wojskowej. Aby to usprawnić, uczestnicy otrzymają mailowo karty wejściowe z indywidualnymi kodami kreskowymi, uprawniającymi do poruszania się na terenie bazy wojskowej. Karty trzeba wydrukować przed biegiem i pokazać przy bramie wjazdowej, razem z dowodem tożsamości.

Procedura zwykle niespotykana na zawodach, ale to już nieodłączna część imprez SKYWAYRUN. W Rzeszowie uczestnicy przechodzili pełną kontrolę bezpieczeństwa, tak jak przy odlocie samolotem.

Jeżeli dalej nie jesteście przekonani, czy SKYWAYRUN to bieg dla was, to rzućcie okiem na oficjalną relację z pierwszej edycji w Rzeszowie. Zgodnie z hasłem imprezy, był niezły odlot.

[youtube]pChHAM37S_c[/youtube]

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Organizatorzy 3. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu, przedstawiają koszulkę dla uczestników biegu
Następny wpis
Pancelnik - 45 km po polsko-słowackim pograniczu
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Rozwiń
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    Rozwiń
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu „przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Rozwiń
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule „Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.