🏃Zacznij mądrze biegać🏃‍♀️ -20% z kodem "WIOSNA20". Do końca promocji:
00 d
00 h
00 m
Aktualności

Płatna wersja Garmin Connect

Marka Garmin zaprezentowała dzisiaj Garmin Connect+, czyli usługę premium, która obejmuje nowe funkcje i rozbudowaną opcję spersonalizowanych wskazówek…
Garmin Connect hero image

Marka Garmin zaprezentowała dzisiaj Garmin Connect+, czyli usługę premium, która obejmuje nowe funkcje i rozbudowaną opcję spersonalizowanych wskazówek w aplikacji Garmin Connect na smartfony. Garmin Connect+ pomoże rozszerzyć wiedzę użytkowników o ich zdrowiu i kondycji dzięki Active Intelligence – spersonalizowanym wskazówkom opartym o AI, eksperckim poradom treningowym, ekskluzywnym wyzwaniom i rozszerzonym opcjom LiveTrack. Wszystkie funkcje obecne aktualnie w aplikacji Garmin Connect pozostają bezpłatne.

Użytkownicy na całym świecie uwielbiają korzystać z Garmin Connect do monitorowania, analizowania oraz udostępniania swoich danych treningowych i dotyczących zdrowia. Garmin Connect+ zapewnia jeszcze bardziej spersonalizowane dane i wzbogaconą funkcjonalność. Od teraz, każdy może dowiedzieć się jeszcze więcej o sobie, podejmować nowe wyzwania, trenować pewnie i korzystać z jeszcze szerszej gamy najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych. – mówi Susan Lyman, wiceprezes Garmin ds. sprzedaży konsumenckiej i marketingu.

Oto nowe funkcje, które są dostępne od teraz w Garmin Connect+ (ich dostępność różni się w zależności od posiadanego urządzenia):

Active Intelligence, w oparciu o sztuczną inteligencję

Otrzymuj spersonalizowane wskazówki i sugestie na podstawie danych dotyczących zdrowia i aktywności oraz analiz przeprowadzonych przez AI. W miarę jak upływu czasu korzystania z Garmin Connect+, spostrzeżenia będą coraz lepiej dostosowane do użytkowników i ich celów. Sztuczna inteligencja, która dostarcza te wskazówki została zaprojektowana z myślą o zabezpieczeniu danych użytkowników i jest obecnie udostępniana w wersji beta.

Pulpit wydajności

Porównuj dane dotyczące kondycji i zdrowia na wykresach z możliwością konfiguracji sposobu wyświetlania i zmiany przedziałów czasowych, aby uzyskać bardziej kompleksowy obraz postępów treningowych.

Aktywności na żywo

Rozpocznij trening w pomieszczeniu na zegarku i użyj kompatybilnego smartfona, aby wyświetlać dane tętna i tempa w czasie rzeczywistym, filmy treningowe, powtórzenia i wiele innych danych w aplikacji Garmin Connect.

Wskazówki treningowe

Korzystając z planu treningowego Garmin Run Coach lub Garmin Cycling Coach na kompatybilnym zegarku lub komputerze rowerowym, otrzymasz ekskluzywne porady eksperckie od trenerów Garmin – w tym treści edukacyjne i materiały wideo – aby zmaksymalizować efekty treningowe. 

Rozszerzona funkcjonalność LiveTrack 

Podczas zawodów lub na treningu, wybrani przez użytkownika bliscy mogą otrzymywać powiadomienia tekstowe o rozpoczęciu aktywności. Można stworzyć spersonalizowaną stronę profilową LiveTrack, aby łatwiej udostępniać dane śledzenia swoim obserwatorom2.

Funkcje społecznościowe

Dodaj unikalne ramki do swojego profilu w aplikacji Garmin Connect i zyskaj dostęp do ekskluzywnych wyzwań z odznakami – takich jak wyzwanie Running Climbs, w którym trzeba zarejestrować 500 metrów podbiegów w ciągu miesiąca aktywności biegowej lub wyzwanie Power Cycling, które polega na zarejestrowaniu minimum czterech godzin aktywności rowerowej w trzeciej strefie mocy w ciągu miesiąca.

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Limit uczestników 17. PKO Poznań Półmaratonu został zwiększony do 14 tysięcy zawodniczek i zawodników
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Rozwiń
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    Rozwiń
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu „przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Rozwiń
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule „Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.