fbpx
pierwsza wiosenna sutka dodatkowe zapisy 01

Pierwsza wiosenna SUTka – dodatkowe zapisy

Powoli kończy się okres zimowego budowania bazy, mozolnych treningów w styczniowych i lutowych ciemnościach, oraz zmagania się z innymi typowymi dla tej pory roku przeciwnościami, świetnie znanymi każdemu ultrasowi. Nieuchronnie zbliżają się długo wyczekiwane cieplejsze dni, a wraz z nimi równie niecierpliwie przez wielu wypatrywany, sezon startowy.

Powoli kończy się okres zimowego budowania bazy, mozolnych treningów  w styczniowych i lutowych ciemnościach, oraz zmagania się z innymi typowymi dla tej pory roku przeciwnościami, świetnie znanymi  każdemu ultrasowi. Nieuchronnie zbliżają się długo wyczekiwane cieplejsze dni, a wraz z nimi równie niecierpliwie przez wielu wypatrywany, sezon startowy.

Salamandra Ultra Trail to pierwsze rozgrywane tej wiosny zawody na dystansie powyżej 100 km, w jakich możecie wystartować. Udział w nich jest świetną okazją do mocnego i zdecydowanego rozpoczęcie  sezonu biegowego 2018 i dostrojenia się do klimatu ultra już od pierwszych miesięcy roku.

Trasa jest bardzo wymagająca i na pewno każdy spragniony długiego biegania uczestnik uzna ją za ciekawe wyzwanie, tym bardziej że od jesieni poprzedniego roku było niewiele okazji, aby pościgać się na takim dystansie. Jak zawsze w Beskidach dodatkowy smaczek stanowi znana z nieprzewidywalności pogoda. Istnieją równie duże szanse, że będzie ciepło (jak rok temu), jaki i że będzie panowało przenikliwe zimno.  O możliwej mgle, deszczu i tym podobnych atrakcjach nawet nie warto wspominać, ponieważ zawierają się one niejako automatycznie w pakiecie startowym. W końcu marka „Beskidzka 160” zobowiązuje.

W tym roku limit czasu został przez Organizatorów wydłużony z 18 do 20 godzin, tak aby każdy mógł „na luzaku” pozwiedzać okolicę, nacieszyć się trasą i spokojnie dobiec do mety. Z informacji tej na pewno ucieszą się wszyscy ci, którzy ultra traktują bardziej jako przygodę i mniej skupiają się na rywalizacji sportowej. A skoro jesteśmy już przy atmosferze to na Salamandra Ultra Trail panuje wyjątkowo kameralny i rodzinny klimat.  Zdecydowanie warto potraktować weekend 13/14 kwietnia jako wspólny wyjazd w Beskid Śląski, wraz z najbliższymi. Tym bardziej że to już prawie majówka.

pierwsza-wiosenna-sutka-dodatkowe-zapisy-02

Właśnie w sobotę odbędą się biegi towarzyszące dla dzieci i młodzieży, podczas których dzieciaki oczekujące na mamę ultraskę lub tatę ultrasa będą mogły same spróbować swoich sił w tym sporcie.

Organizatorzy zapewniają dwa noclegi w pobliskiej szkole, które dają  możliwość poznania wielu myślących podobnie osób i spędzenia czasu w gronie miłośników gór i biegania. Warunki turystyczne, ale w końcu najistotniejsze w ultra jest właśnie to, żeby pobyć blisko ludzi, którzy dzielą tę samą pasję. Do startu zostało już niewiele więcej niż 5 tygodni, dlatego też, jeżeli jeszcze się zastanawiacie nad zapisaniem się – nie zwlekajcie zbyt długo. Raz, że miejsca na listach startowych powoli się kończą, a dwa, że czasu na przygotowania też zostało już niewiele. A przecież nikt przy zdrowych zmysłach nie chce pobiec w Beskidzkiej 160 bez przygotowania, prawda?

Dodatkowo pamiętajcie, że ITRA zakończyła już proces certyfikacji wszystkich dystansów w ramach Salamandra Ultra Trail i możliwe do zdobycia punkty kwalifikacyjne  przedstawiają się następująco:

  • Salamandra Ultra Trail – 100; 103.30km / 4710m+; 5 pkt
  • Salamandra Ultra Trail – 50; 48.50km / 2590m+; 3 pkt
  • Salamandra Ultra Trail – 25; 23.80km / 960m+; 1 pkt

A cóż może dawać większy spokój i radość niż rozpoczęcie sezonu zdobyciem od razu 5 tłustych punktów ITRA, które będą przepustką do kolejnych fantastycznych przygód biegowych w nadchodzących miesiącach.

Dla wciąż niezdecydowanych niech ostateczną zachętą będzie wypasione zaopatrzenie punktów odżywczych, czyli między innymi: pyszne domowe ciasto, pomidorówka, kofola, owoce, ser, bakalie, kiełbaska i wiele innych smakołyków. Temat sprawdzony i przetestowany osobiście. Podczas edycji jesiennej wbiegłem 3 razy na Czantorię Wielką napędzany mieszanką kiełbasy, sera i ciasta (kolejność i proporcje dowolne).

Jesteście duzi, więc wiecie co robić.

Link do zapisów TUTAJ

Autor: Grzegorz Baran

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
korona maratonow polskich od tego roku wnioski tylko droga elektroniczna 01

Korona Maratonów Polskich: od tego roku wnioski tylko drogą elektroniczną

Następne
miejski ratusz na koszulkach 6 pko bialystok polmaratonu 02

Miejski ratusz na koszulkach 6. PKO Białystok Półmaratonu!

Powiązane artykuły

postaw na lewka piknik charytatywny w dolinie trzech stawow 01
Czytaj dalej

Postaw na Lewka – biegowy piknik charytatywny w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach

4 czerwca 2016 r. na terenie Doliny Trzech Stawów odbędzie się Piknik Charytatywny pod nawzą "Postaw na Lewka". Uczestnicy biegu/marszu NW na wybranych dystansach po raz drugi wesprą ciężko chorego Pawła, dla którego nawet niewielka pomoc jest bardzo ważna. Zgłaszając swoje uczestnictwo w zawodach pod adresem www.postawnalewka.pl możesz uczynić tak wiele, za tak niewiele!
bal karnawalowy w adidas runners warsaw 01
Czytaj dalej

Bal Karnawałowy w Adidas Runners Warsaw

Mamy dla Was mocny akcent na zokończenie karnawału. Zapraszamy 24 lutego do Adidas Runners Warsaw - ulica Solec 38 - na Bal Karnawałowy. Impreza jest otwarta, bezpłatna, trezba tylko sie zapisać...... i przebrać!