fbpx
Informacje prasowe

Najlepsze buty do biegania zimą – przewodnik od JD Sports

Zima nie musi oznaczać przerwy w regularnym joggingu. Odpowiednie buty biegowe na zimę to klucz do zachowania komfortu…
najlepsze buty do biegania przewodnik

Zima nie musi oznaczać przerwy w regularnym joggingu. Odpowiednie buty biegowe na zimę to klucz do zachowania komfortu podczas treningów w utrudnionych warunkach. Dobra przyczepność, ochrona przed zimnem i wodoodporność to podstawa – my jednak nie pomijamy też stylu. Zimowe „biegówki” mogą świetnie łączyć funkcjonalność ze sportswearowym fitem. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, aby biegać efektywnie, nawet gdy za oknem mróz.

Zimowe buty do biegania – wybierz najlepsze

Dobre buty do biegania zimą… czyli jakie? Dzięki odpowiednio dopasowanym butom biegać możesz przez cały rok. Ważną rolę podczas zakupów odgrywa rodzaj tras, jaki zwykle wybierasz. Obuwie do biegania w mieście może nie sprawdzić się już tak dobrze podczas pokonywania trasy w bardziej wymagającym terenie. Wreszcie: pogoda. Jesteś z tych, dla których nie istnieje pojęcie złej pogody? Jeśli tak, wybrane buty do biegania powinny posiadać membranę lub elementy wykonane z wodoodpornych tworzyw. Uwagę skoncentruj też na podeszwie: dobra trakcja i amortyzacja są najważniejsze, kiedy w grę wchodzi regularny jogging na świeżym powietrzu. Skoro trenujesz na zewnątrz, pamiętaj o elementach odblaskowych. Dzięki nim buty do biegania, a więc i Ty będziecie dobrze widoczni, niezależnie od pory dnia. Detale mają znaczenie i dlatego pod uwagę bierzemy również wygląd poszczególnych modeli. Nowego obuwia do biegania szukaj wśród najlepszych modeli największych brandów sportswear – dostępnych w JD Sports.

jd 707268 b
Najlepsze buty do biegania zimą – przewodnik od JD Sports 12

Nowoczesne buty do biegania damskie

Szukasz połączenia nowoczesnego designu i funkcjonalności? Sprawdź buty do biegania damskie serii Nike React Pegasus Trail 4. To obuwie, które świetnie sprawdzi się zarówno na utwardzonych ścieżkach, jak i bardziej wymagających warunkach. Dzięki zastosowaniu technologii React są to buty do biegania, które oferują płynny bieg i znakomitą amortyzację. Buty zapewniają doskonałą trakcję dzięki bieżnikowi, który dobrze radzi sobie na miękkiej i kamienistej nawierzchni. Nike Pegasus Trail 4 to opcja zarówno do biegów miejskich, jak i bardziej trailowych. Inną propozycją z logo Swoosh są buty do biegania damskie Nike Downshifter 12 – idealne zwłaszcza dla początkujących biegaczek i przydatne do codziennych treningów. Linia charakteryzuje się minimalistycznym designem i dobrze dopasowaną do stopy konstrukcją. Podeszwa środkowa wykonana z pianki zapewnia wystarczającą amortyzację na twardych nawierzchniach, takich jak asfalt.

jd 6197783 d
Najlepsze buty do biegania zimą – przewodnik od JD Sports 13

Szukasz opcji dla wymagających? Sprawdź buty do biegania damskie On Running Cloudmonster. Model powstał z myślą o maksymalnym komforcie i amortyzacji – co atrakcyjne dla biegaczek, które pokonują długie dystanse. Dzięki technologii CloudTec®, buty oferują wyjątkowo miękkie lądowanie i dynamiczne wybicie, co daje wrażenie „biegania w chmurach”. Podeszwa ma w sobie poduszki amortyzujące, które absorbują wstrząsy na różnorodnych nawierzchniach. Dynamiczny design i futurystyczny wygląd przyciągają uwagę, dzięki czemu buty Cloudmonster to doskonały wybór na trening – ale i do codziennego noszenia.

Funkcjonalne i wygodne: buty do biegania męskie

Funkcjonalne buty do biegania męskie czekają na Ciebie w kolekcji On Running Cloudtilt. Jest to wyjątkowe obuwie, które łączy innowacyjne technologie z futurystycznym designem. Dzięki wspomnianemu systemowi CloudTec® możesz liczyć na doskonałą amortyzację przy każdym kroku, co umożliwiając płynny i komfortowy ruch. Model Cloudtilt sprawdzi się zarówno na krótkich, jak i dłuższych dystansach, niezależnie od nawierzchni, po której biegasz. Pozostając w obrębie oferty brandu On, naszym wyborem są również lekkie buty do biegania męskie Cloudswift 3. Ten model wykorzystuje z kolei technologię Helion™ Superfoam, zapewniającą wyjątkową sprężystość i niewielką wagę. Oto opcja, która umożliwi Ci szybkie i dynamiczne bieganie po asfalcie i chodniku. Co więcej, obuwie serii Cloudswift 3 to również świetny wybór dla biegaczy, którzy cenią połączenie lekkości, szybkości i nowoczesnego designu – który mogą wykorzystać także w miejskim outficie.

Też uważasz, że czas już na nowe buty do biegania? Zanim zaskoczy Cię zima, zajrzyj do JD Sports. Postaw na sportswear z kolekcji największych światowych brandów – i wybierz model, który dopełni zarówno Twój treningowy set, jak i wesprze Cię przy realizacji biegowych celów.

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Kiedy najlepiej biegać - bieganie rano czy wieczorem?
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu „przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule „Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu