Każde okrążenie ma znaczenie – już jutro Bieg Serca

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

Już jutro, w niedzielę o 10:00, wystartuje Bieg Serca. Aż do godziny 16:00 będzie można biegać po bieżni na terenie OSiR Targówek. Za każde okrążenie sponsorzy wydarzenia przeznaczą 5 zł na leczenie niepełnosprawnych dzieci. Na liście startowej jest już prawie 1000 biegaczy. Biegać będą też znani, m.in. Tomasz Karolak, który swoje okrążenia pokona w stroju Spartanina.

Bieg Serca to pierwszy bieg organizowany przez Fundację „Spartanie Dzieciom”, która już od 3 lat poprzez udział w długodystansowych biegach ulicznych zbiera na leczenie, rehabilitację i zakup specjalistycznego sprzętu dla niepełnosprawnych dzieci. Jest to najbardziej charakterystyczna grupa biegowa w Polsce. A wszystko za sprawą spartańskich strojów, w których pokonują trasy największych imprez biegowych. – Strój jest po to, aby zwrócić uwagę na problem potrzebujących dzieci i ich rodzin – mówi Michał Leśniewski, Szef Fundacji Spartanie Dzieciom. – Pomysł się przyjął, a nasza grupa stale się powiększa. Już jest w naszych szeregach ponad 100 biegaczy. A będzie nas 300 – dodaje.

Już jutro (7.09) o godzinie 10:00 oprócz Spartan na bieżni na terenie OSiR Targówek (ul. Łabiszyńska 20) pojawi się 1000 biegaczy. Wspólnymi siłami będą zbierać pieniądze dla niepełnosprawnych dzieci. Każde przebiegnięte okrążenie to 5 zł na szczytny cel. O wyjątkowości tego biegu świadczy niespotykana dotąd formuła – brak jednej godziny startu.  – Przychodzisz o dowolnej godzinie, odbierasz chip i wbiegasz na bieżnię. Po zakończonym biegu, oddajesz urządzenie do punktu pomiaru i sprawdzasz ile udało Ci się uzbierać dla dzieci – tłumaczy Leśniewski.

Do grona biegaczy-pomagaczy dołączyli znani i szanowani. Na bieżni pojawi się m.in. Dariusz Strychalski – niesamowity biegacz, który pomimo niepełnosprawności pokonał jeden z najtrudniejszych ultra maratonów świata. Swoje okrążenia pokona również Tomasz Karolak, który będzie biegł w stroju Spartanina, tak jak robią to członkowie grupy „Spartanie Dzieciom”. – Bieg w naszej zbroi to wielki wysiłek. Hełm ogranicza pole widoczności, tarcza zaczyna ciążyć z każdym kilometrem, peleryna obciera. Przed Panem Tomkiem nie lada wyzwanie. Ale jesteśmy przekonani, że sprosta mu w stu procentach – mówi szef i założyciel Spartan.

Oprócz Tomasza Karolaka swoje wsparcie w biegu zadeklarowali: Jerzy Dudek, Dawid Woliński, Piotr Zelt czy Marek Plawgo.

Sklep TreningBiegacza.pl

Kupując u nas, wspierasz rozwój serwisu!

Gdy na bieżni będzie rozgrywać się bieg, tuż obok będzie panowała prawdziwa piknikowa atmosfera. Na dzieci czekają wspaniałe atrakcje, które przygotowali sponsorzy i partnerzy Biegu Serca. Wiele radości dostarczy m.in. strefa przygotowana przez Toys”R”Us, gdzie pod okiem animatorów będzie można: bawić się zabawkami Playmobil, pomalować buzię, ustrzelić nagrodę czy pograć w piłkę nożną na mini boisku.

Więcej na temat zawodów na: www.bieg-serca.pl oraz na profilu biegu na Facebooku: www.facebook.com/BiegSerca.

Patronat Honorowy nad biegiem objął Rzecznik Praw Dziecka i Burmistrz Dzielnicy Targówek. Patroni medialni wydarzenia na chwilę obecną to: Nasze Miasto, Radio Eska Warszawa, treningbiegacza.pl, 4run.pl, kobietkibiegaja.pl, sportowarodzina.pl, runandtravel.pl. Sponsorem Głównym biegu jest firma Żywiec Zdrój, jeden z największych producentów wody butelkowanej w Polsce. Pozostali sponsorzy biegu to: Toys”R”Us, New Balance, Grupa DSF oraz Polpharma. Partnerem głównym biegu jest agencja PR Partner of Promotion.

Szukasz sprawdzonego gabinetu fizjoterapeutycznego?