fbpx
ruszaja zapisy na bieg serca

Każde okrążenie ma znaczenie – już jutro Bieg Serca

Już jutro, w niedzielę o 10:00, wystartuje Bieg Serca. Aż do godziny 16:00 będzie można biegać po bieżni na terenie OSiR Targówek. Za każde okrążenie sponsorzy wydarzenia przeznaczą 5 zł na leczenie..

Już jutro, w niedzielę o 10:00, wystartuje Bieg Serca. Aż do godziny 16:00 będzie można biegać po bieżni na terenie OSiR Targówek. Za każde okrążenie sponsorzy wydarzenia przeznaczą 5 zł na leczenie niepełnosprawnych dzieci. Na liście startowej jest już prawie 1000 biegaczy. Biegać będą też znani, m.in. Tomasz Karolak, który swoje okrążenia pokona w stroju Spartanina.

Bieg Serca to pierwszy bieg organizowany przez Fundację „Spartanie Dzieciom”, która już od 3 lat poprzez udział w długodystansowych biegach ulicznych zbiera na leczenie, rehabilitację i zakup specjalistycznego sprzętu dla niepełnosprawnych dzieci. Jest to najbardziej charakterystyczna grupa biegowa w Polsce. A wszystko za sprawą spartańskich strojów, w których pokonują trasy największych imprez biegowych. – Strój jest po to, aby zwrócić uwagę na problem potrzebujących dzieci i ich rodzin – mówi Michał Leśniewski, Szef Fundacji Spartanie Dzieciom. – Pomysł się przyjął, a nasza grupa stale się powiększa. Już jest w naszych szeregach ponad 100 biegaczy. A będzie nas 300 – dodaje.

Już jutro (7.09) o godzinie 10:00 oprócz Spartan na bieżni na terenie OSiR Targówek (ul. Łabiszyńska 20) pojawi się 1000 biegaczy. Wspólnymi siłami będą zbierać pieniądze dla niepełnosprawnych dzieci. Każde przebiegnięte okrążenie to 5 zł na szczytny cel. O wyjątkowości tego biegu świadczy niespotykana dotąd formuła – brak jednej godziny startu.  – Przychodzisz o dowolnej godzinie, odbierasz chip i wbiegasz na bieżnię. Po zakończonym biegu, oddajesz urządzenie do punktu pomiaru i sprawdzasz ile udało Ci się uzbierać dla dzieci – tłumaczy Leśniewski.

Do grona biegaczy-pomagaczy dołączyli znani i szanowani. Na bieżni pojawi się m.in. Dariusz Strychalski – niesamowity biegacz, który pomimo niepełnosprawności pokonał jeden z najtrudniejszych ultra maratonów świata. Swoje okrążenia pokona również Tomasz Karolak, który będzie biegł w stroju Spartanina, tak jak robią to członkowie grupy „Spartanie Dzieciom”. – Bieg w naszej zbroi to wielki wysiłek. Hełm ogranicza pole widoczności, tarcza zaczyna ciążyć z każdym kilometrem, peleryna obciera. Przed Panem Tomkiem nie lada wyzwanie. Ale jesteśmy przekonani, że sprosta mu w stu procentach – mówi szef i założyciel Spartan.

Oprócz Tomasza Karolaka swoje wsparcie w biegu zadeklarowali: Jerzy Dudek, Dawid Woliński, Piotr Zelt czy Marek Plawgo.

Gdy na bieżni będzie rozgrywać się bieg, tuż obok będzie panowała prawdziwa piknikowa atmosfera. Na dzieci czekają wspaniałe atrakcje, które przygotowali sponsorzy i partnerzy Biegu Serca. Wiele radości dostarczy m.in. strefa przygotowana przez Toys”R”Us, gdzie pod okiem animatorów będzie można: bawić się zabawkami Playmobil, pomalować buzię, ustrzelić nagrodę czy pograć w piłkę nożną na mini boisku.

Więcej na temat zawodów na: www.bieg-serca.pl oraz na profilu biegu na Facebooku: www.facebook.com/BiegSerca.

Patronat Honorowy nad biegiem objął Rzecznik Praw Dziecka i Burmistrz Dzielnicy Targówek. Patroni medialni wydarzenia na chwilę obecną to: Nasze Miasto, Radio Eska Warszawa, treningbiegacza.pl, 4run.pl, kobietkibiegaja.pl, sportowarodzina.pl, runandtravel.pl. Sponsorem Głównym biegu jest firma Żywiec Zdrój, jeden z największych producentów wody butelkowanej w Polsce. Pozostali sponsorzy biegu to: Toys”R”Us, New Balance, Grupa DSF oraz Polpharma. Partnerem głównym biegu jest agencja PR Partner of Promotion.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
gdzie biegac we wroclawiu

Maraton Wrocław - transmisja na żywo w internecie

Następne
mentalnosc mistrza w pogodni za doskonaloscia 01

Mentalność mistrza – w pogodni za doskonałością

Powiązane artykuły

trwaja zapisy do anwil polmaraton wloclawek 02
Czytaj dalej

Trwają zapisy do ANWIL PÓŁMARATON WŁOCŁAWEK

W niedzielę, 8 października 2017roku Włocławek ponownie gościć będzie biegaczy z całej Polski, którzy zmierzą się z dystansem półmaratonu. Czwarta edycja tego biegu zyskała tytularnego sponsora, którym został ANWIL S.A. Lider gospodarczy regionu od lat zaangażowany jest w rozwój sportu na najwyższym poziomie.
ruszaja zapisy na bieg serca 2
Czytaj dalej

Ambasadorzy Biegu Serca

Bieg Serca zbliża się wielkimi krokami. Zapisanych jest już prawie 600 biegaczy, którzy będą pokonywać okrążenia w szczytnym celu. Do inicjatywy dołączyli właśnie szanowani, znani i lubiani.