Chojnik Karkonoski Festiwal Biegowy – ruszyły zapisy

Ruszyły zapisy na Chojnik Karkonoski Festiwal Biegowy, który w 2019 roku odbędzie się 12 i 13 lipca. Zawody obejmą aż sześć zróżnicowanych dystansów: Półmaraton z górką (28 km), Kamienna trzydziestka (32 km), Chojnik Maraton (46 km), Sztafeta Chojnik (61km), Siedemdziesiąt z hakiem (71 km) oraz Ultra Chojnik (102 km).

Już po raz siódmy Chojnik Karkonoski Festiwal Biegowy wyciśnie z trudnych karkonoskich ścieżek tyle, ile się tylko da. Trasy biegów wiodą przez najpiękniejsze fragmenty Karkonoszy, w dużej mierze poza znanymi i „zadeptanymi” przez turystów szlakami. W tym roku drogi zawodów prowadzą po polskiej stronie masywu, a na niektórych dystansach zahaczają o Góry Izerskie. Tym samym biegacze doświadczają szlaków o alpejskim charakterze ze stromymi, skalnymi zboczami, spektakularnymi widokami i trudnymi technicznie odcinkami. Tak rozumiemy prawdziwy aktywny wypoczynek.

chojnik-karkonoskiego-festiwalu-biegowego-ruszyly-zapisy-04

Sześć dystansów dają szansę na zmierzenie się z Karkonoszami zarówno amatorom, jak i starym wyjadaczom. Jedni pobiegną 28 km, inni spróbują sił w „wydłużonym” maratonie, a grupa po 250 śmiałków sprawdzi swoją maksymalną wytrzymałość na dystansie Siedemdziesięciu z hakiem (71km) oraz Ultra Chojnik (102 km). Dla samego uczestnika te – dość wydłużone – obiegnięcia Zamku Chojnik mają zawsze mistyczne konotacje – jest sam na sam z górami, walczy ze swoimi słabościami, zmaga się z wysokością.

W tym roku dodaliśmy dwa biegi. Kamienna trzydziestka to bieg wieczorny z piękną panoramą gór w tle. Prowadzi po dolnych partiach Karkonoszy i przebiega przez Wysoki Kamień w Górach Izerskich o przepięknym położeniu i niecodziennym klimacie. Sztafeta Chojnik, kolejne zawody w biegowej stajni Chojnik Karkonoskiego Festiwalu Biegowego, to rywalizacja dwuosobowych drużyn, gdzie każdy zawodnik będzie miał do przebiegnięcia około 30 km. Sztafeta? Podaj dalej. Więcej na naszym fanpage’u.

Reklama - koniecznie sprawdź!

chojnik-karkonoskiego-festiwalu-biegowego-ruszyly-zapisy-03

Sześć tras, to sześć zupełnie innych wyzwań, dzięki którym można zatracić się w bieganiu. Ale to nie koniec liczb. W 2017 roku zdobyliśmy trzy Górskie Kozice, nagrody, które przyznawane są dla organizatorów najlepszych biegów górskich w kraju. W 2018 roku dołożyliśmy jedną, za najlepszy festiwal biegowy w kraju. Cieszymy się, że sposób w jaki organizujemy naszą imprezę został doceniony przez biegaczy – mówi Mateusz Lewicki, jeden z organizatorów. Jak widać, warto być częścią tego szaleństwa i przyjechać – przynajmniej – pokibicować.

Ponadto podczas dwóch dni Festiwalu przygotowano liczne atrakcje nie tylko dla zawodników, ale również dla ich rodzin, kibiców i wolontariuszy. Karmić będą Food Trucki, bawić muzycy grający na żywo, a edukować – warsztaty artystyczne i sportowe przeznaczone dla dzieci i młodzieży.

chojnik-karkonoskiego-festiwalu-biegowego-ruszyly-zapisy-05

Sami mamy duże rodziny i chcemy, żeby wyjazd na zawody nie wykluczał przyjemnego weekendu z najbliższymi. Staramy się przede wszystkim stworzyć przyjazną przestrzeń dla każdego – opowiada Daniel Chojnacki.

Trzej organizatorzy sami biegają po górach. Jeżdżą na zawody, pokonują kilometry zadeptując kamienie i leśne ścieżki. Jak dodaje trzeci z nich – Karol Gołaj – od początku przyświeca nam idea budowania społeczności, łączenia zawodników, wolontariuszy, kibiców. Bo wiemy i często powtarzamy, że bieganie to sport drużynowy.