fbpx
Informacje prasowe

ASICS zaprezentował nową kolekcję biegową AW20’

Komfort, ochrona, prędkość i trakcja – te określenia butów do biegania stanowią o sile kolekcji marki ASICS na…
ASICS Mat. prasowy

Komfort, ochrona, prędkość i trakcja – te określenia butów do biegania stanowią o sile kolekcji marki ASICS na sezon jesień-zima 2020. Kultowe  modele w nowej odsłonie zostały zaprezentowane w trakcie spotkania pod hasłem „Poczuj różnicę” w nowej siedzibie marki w Polsce w warszawskim biurowcu Adgar Park West przy Al. Jerozolimskich 181.

W najnowszej kolekcji, ASICS stawia nie tylko na wiodące modele w swoim szerokim asortymencie, ale również na edukację w zakresie doboru odpowiedniego obuwia. – Buty mają kluczowe znaczenie, tym bardziej że czterech na pięciu biegaczy może uprawiać ten sport w niewłaściwie dobranych produktach. Naszym celem jest dzielenie się wieloletnią wiedzą w zakresie doboru odpowiednich butów w zależności od indywidualnych preferencji, zaawansowania biegowego czy częstotliwości treningów. Czujemy się odpowiedzialni za wszystkich, którzy korzystają z naszego obuwia i zależy nam na tym, aby konsekwentnie poprawiać komfort ich użytkowania – powiedział Maciej Razik, Trade Marketing Account Manager w ASICS Polska.

ASICS Mat. prasowy 3
Celem ASICS jest pomoc każdemu biegaczowi w doborze odpowiedniego dla niego obuwia.
Daniel Bogacki Mat. prasowy
“Poczuj różnicę” to hasło przyświecające spotkaniu, a także podejściu firmy do najnowszej kolekcji.

„Poczuj komfort”, czyli ASICS GEL-CUMULUS 22 – powstały z myślą o neutralnych biegaczach-amatorach, dla których sport stanowi rekreację i sposób na spędzanie wolnego czasu oraz profesjonalistach, którym produkt może służyć przy dłuższych wybieganiach. Buty są wyjątkowo komfortowe i szczególnie sprawdzają się podczas treningów przygotowawczych do startów średnio i długodystansowych. „Poczuj ochronę” to z kolei ASICS GEL-KAYANO 27 – wybór dla biegaczy wymagających najwyższego poziomu amortyzacji oraz stabilizacji, pokonujących długie dystanse oraz tych, którzy cenią sobie komfort i przyjemność posiadania butów z najwyższej półki. Model zapewnia stabilizację stopy z tendencją do nadpronacji. Odpowiada za nią szereg technologii, takich jak DUOMAX, SPACE TRUSSTIC czy CLUTCH COUNTER. Pod hasłem „Poczuj prędkość” kryje się ASICS GEL-DS TRAINER 25, który stanowi wybór dla tych biegaczy, którzy realizują się na dystansach krótkich oraz sprinterskich. Model pomaga osiągać biegowe cele, dzięki optymalnemu dopasowaniu do śródstopia i lekkiej technologii FLYTEFOAM w podeszwie środkowej, która zapewnia szybką reakcję podczas dynamicznego startu. Maksyma „Poczuj trakcję” towarzyszy modelowi ASICS GEL-FUJITRABUCO 8 przeznaczonemu na najbardziej wymagające trasy trailowe. Z powodzeniem można w nim startować także w biegach ultra. System podwójnej gęstości – wewnątrz i na zewnątrz – zapewnia stabilność w terenie, a klejone, termicznie wstawki gwarantują trzymanie śródstopia.

Nasze najnowsze produkty są efektem pracy inżynierów oraz designerów, którzy w globalnej siedzibie marki w japońskim Kobe nie tylko śledzą najnowsze trendy, ale przede wszystkim wytyczają kierunki rozwoju. W każdym modelu znajdują zastosowanie najnowsze technologie, ale kluczem do sukcesu jest wsłuchanie się w potrzeby biegaczy nowej generacji, którzy coraz lepiej definiują swoje potrzeby i są w stanie określić, jakie buty spełniają ich oczekiwania – stwierdził Daniel Bogacki, Activations Specialist w ASICS Polska.

ASICS Mat. prasowy 5
Trening gości spotkania.

Podczas spotkania w Warszawie, które odbyło się pod hasłem „Poczuj różnicę”, zaproszeni goście przetestowali zaprezentowane modele, biorąc udział w krótkim treningu biegowym pod czujnym okiem reprezentantów teamu ASICS FrontRunner. Ponadto, na miejscu można było skorzystać z MOTION ID – specjalistycznego badania, dzięki któremu można dobrać odpowiednie buty do swojego rodzaju stopy i biegu, a także profesjonalnego skanera esize.me, który w zaledwie kilka sekund tworzy precyzyjny model 3D stóp, zawierający wszystkie niezbędne wymiary do prawidłowego dopasowania obuwia, jak długość, szerokość, wysokość podbicia oraz obwód. 

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Gdzie na biegowy urlop lub weekendowy wypad? W Bieszczady!
Następny wpis
Rywalizacja nad Zalewem Żyrardowskim już wkrótce!
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu “przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu