#17milionówMetrów – wspieramy Fundację Pomocy Dzieciom „Kolorowy Świat”

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

Wyzwanie sportowe #17milionówMetrów – kolejna akcja zainicjowana przez Fundację Pomocy Dzieciom „Kolorowy Świat” w Łodzi. Od 1 do 31 października tego roku Fundacja planuje zebrać łącznie 17 milionów metrów. Wyzwanie jest częścią tegorocznej IV edycji Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej #17milionów, która ma zwrócić uwagę społeczeństwa na codzienne problemy osób dotkniętych MPD, także podopiecznych Fundacji. 

W wyzwaniu #17milionówMetrów swoje metry mogą przekazywać: biegacze, osoby jeżdżące na rowerach, rolkach i wózkach aktywnych, a także osoby uprawiające nordic-walking. Przyłączenie się do akcji jest bardzo proste.

Wystarczy użyć dowolnej aplikacji sportowej (mierzącej aktywność sportową) lub pobrać aplikację Fitqbe i dołączyć do wyzwania. Następnie udostępnić swój przebyty dystans na Facebooku, Instagramie lub Twitterze koniecznie otagowując swój post #17milionówMetrów. Dzięki publikacji wyników w sieci na bieżąco będą zliczane przebyte metry, a informacja o osiągniętym wyniku publikowana będzie na stronie www.17milionów.pl oraz https://www.facebook.com/17milionow/

Każdy przebyty metr ma ogromne znaczenie

Zachęcamy do podjęcia naszego wyzwania sportowego, do okazania swoją aktywnością sportową zainteresowania i tolerancji osobom dotkniętym MPD. Wyzwanie wspierają znane publicznie osoby, w tym Ambasadorzy organizowanego przez nas od pięciu lat Biegu Charytatywnego „Daj piątaka na dzieciaka”. Ponownie wspólnie przekażmy pozytywną energię podopiecznym naszej Fundacji. Cieszymy się, że Partnerem akcji jest Fitqbe i Decathlon. W wybranych sklepach sieci Decathlon można przyłączyć się do akcji korzystając z ustawionych bieżni i dodać swoje przebyte metry, a każdy metr ma ogromne znaczenie – mówi Izabela Jachim-Kubiak Prezes Fundacji „Kolorowy Świat”.

Edukacja i rehabilitacja drogą do samodzielności

Fundacja od 15 lat otacza troską dzieci w różnym wieku, od wcześniaków, które właśnie opuściły szpital po nastolatki kończące szkołę podstawową. Dokłada wszelkich starań, by jej podopieczni – dzieci dotknięte mózgowym porażeniem dziecięcym (MPD) i wieloma innym zaburzeniami rozwoju, uzyskiwały jak najlepszą i najskuteczniejszą opiekę, by poprzez edukację i rehabilitację na najwyższym poziomie osiągnęły niezależność i samodzielność. Fundacja wszystkie swoje działania prowadzi w oparciu o przekonanie, że każdy potrzebuje miłości, akceptacji i zrozumienia. Niezależnie od tego, czy w ciągu dnia musi korzystać, tak jak większość jej podopiecznych, z wózka aktywnego, pionizatora, urządzeń multifunkcyjnych, czy siedzisk rehabilitacyjnych.

Niepodległa Piątka na PGE Narodowym

Jeśli potrzebujesz pomocy w treningu, umów się na niezobowiązującą rozmowę