Zmiany w dzienniczku treningowym Polara

Od sierpnia ubiegłego roku korzystam z Polar v800. Osobiście uważam, że może zegarek nie wygląda najlepiej, ale nie to jest jego rolą ostatecznie. Ma być skuteczny, precyzyjny i nie przekłamywać danych. No, a jak mówimy o danych, to nie sposób obojętnie przejść nad możliwościami ich analizy. Tym bardziej wielką radością przywitałem najnowsze zmiany jakie wprowadził zespół Polara w swoim dzienniczku treningowym.

O kombajnie v800, bo inaczej go określić nie można, pisałem jakiś czas temu. Nie będę się zatem rozpisywał na jego temat. Dziś na tapetę biorę tylko zmiany wprowadzone w ostatnim czasie przez programistów Polara.

Parametr wysokość na wykresie

zmiany-w-dzienniczku-polara-01

Do tej pory wykres ten uwzględniał jedynie trzy pierwsze parametry: tętno, tempo oraz kadencję. Nie uwzględniał natomiast wysokości, dzięki której mamy możliwość bardziej szczegółowej analizy naszego organizmu. Długo na to czekałem, wreszcie się doczekałem. Zobaczyć profil trasy po biegu – jak to mówią bezcenne.

Podgląd automatycznych oraz ręcznych okrążeń

zmiany-w-dzienniczku-polara-02

Reklama - koniecznie sprawdź!

TIP ZDROWOTNY

Czy wiesz, że w trakcie treningu zwiększane jest wytwarzanie przez organizm tzw. wolnych rodników? To bardzo niepożądany efekt. Aby go niwelować organizm potrzebuje ANTYOKSDANTÓW, czyli przeciwutleniaczy. Antyoksydanty to naturalne substancje chroniące przed rakiem oraz spowalniające proces starzenie się. Działanie antyoksydacyjne mają witaminy C, E i A.

Wiosną i zimą brakuje nam naturalnych antyoksydantów – wtedy zalecana jest suplementacja Witaminą C, a dla osób chcących przyspieszyć metabolizm i odchudzanie CLA 800 (ma również działanie antyoksydacyjne).

Stanowczo ta nowa funkcjonalność nie spotkała się z moimi pozytywnymi odczuciami. Brak możliwości zrobienia zrzutu ekranu wszystkich lapów z lekka trąci uwstecznieniem. Jest to po prostu niewygodne rozwiązanie, w sumie nie wiem czemu służące.

Podsumowanie treningu

zmiany-w-dzienniczku-polara-03

Chce się rzec WRESZCIE. Do tej pory możliwości były dwie:

  • analiza tygodniowa,
  • analiza miesięczna.

Wreszcie Polar wysłuchał głosów biegaczy i wprowadził analizę roczną oraz dodatkowo analizę okresu niestandardowego:

zmiany-w-dzienniczku-polara-04

Osobiście to dla mnie najbardziej pożądany ficzer, jakiego mi brakowało. Teraz dziennik Polara mogę nazwać pełnoprawnym dzienniczkiem treningowym.