fbpx
maraton podhalanski juz wkrotce najpiekniejsze 42 km i 195 m na swiecie 01

Maraton Podhalański – już wkrótce „Najpiękniejsze 42 km i 195 m na świecie”!

Przed nami trzecia edycja Maratonu Podhalańskiego. Około 300 śmiałków zmierzy się z 42 lub 21 kilometrową trasą, która wiedzie z Nowego Targu do Zakopanego i eksponuje uroki podhalańskich miejscowości!

Przed nami trzecia edycja Maratonu Podhalańskiego. Około 300 śmiałków zmierzy się z 42 lub 21 kilometrową trasą, która wiedzie z Nowego Targu do Zakopanego i eksponuje uroki podhalańskich miejscowości! Przed nami trzecia edycja Maratonu Podhalańskiego. Około 300 śmiałków zmierzy się z 42 lub 21 kilometrową trasą, która wiedzie z Nowego Targu do Zakopanego i eksponuje uroki podhalańskich miejscowości! Już w niedzielę 14 maja 2017 r. będzie okazja, aby powalczyć na dystansie maratonu lub półmaratonu na trasie Nowy Targ – Zakopane lub Bańska Niżna – Zakopane.

Wśród planowanych atrakcji główną rolę zagrają oczywiście podbiegi! Suma przewyższeń na całym dystansie maratonu wynosi ok. 900 metrów. Uczestników czekają 3 podbiegowe etapy: Maruszyna ( 10-15km), Ząb (22-30km) oraz Butorowy Wierch (35-38km). Nie mniej ważnym bohaterem podhalańskiego biegowego spektaklu będą krajobrazy, które z pewnością zrekompensują trudy drogi.  Będzie można podziwiać między innymi: Szaflary, Maruszynę, Bańską Niżną, Bańską Wyżną, Sierockie, Ząb i Kościelisko.  Meta znajduje się na spacerowej estakadzie pod Gubałówką.

Trasa przebiega w całości po asfaltowej nawierzchni, dlatego podbiegi – nawet te wyjątkowo strome – nie są bardzo wymagające technicznie i większość z nich można pokonywać w biegu bez większych strat tempa. Specyfiką Maratonu Podhalańskiego jest to, że ma on charakter ulicznego biegu górskiego. Biegacze preferujący górskie tereny będą usatysfakcjonowani widokami, ale niekoniecznie szczęśliwi z powodu wszechobecnego asfaltu. Natomiast zawodnicy, którzy lubią ściganie po asfalcie będą cieszyć się podhalańskimi krajobrazami – pod warunkiem, że starczy im sił na pokonanie serii konkretnych podbiegów.

Maraton Podhalański ma już swoje małe tradycje. Od pierwszej edycji posłguje się wewnętrzną walutą – tzw. „dutkami podhalańskimi” (DP) – które pełnią funkcję kuponów. Po biegu można je wymienić w sklepie Maratonu Podhalańskiego na dowolnie wybrany przedmiot.

UWAGA! Organizator przewiduje  pulę pojedynczych wolnych numerów startowych. Będzie można zarejestrować się bezpośrednio w biurze w dniu zawodów 14 maja w Zakopanem od godz. 6:30!

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
zmiany w dzienniczku polara 04

Zmiany w dzienniczku treningowym Polara

Następne
polak wysoko w klasyfikacji morderczego emu 6 day race 01

​Polak wysoko w klasyfikacji morderczego EMU 6 Day Race!

Powiązane artykuły

usain bolt i mario balotelli w najnowszej kampanii marki puma forever faster
Czytaj dalej

„Król sprintu” po raz pierwszy brązowy!

Po raz drugi (i zarazem ostatni) od 2009 roku jamajski sprinter Usain Bolt wróci do domu bez indywidualnego złotego medalu mistrzostw świata! Ośmiokrotny mistrz olimpijski na swoim koronnym dystansie 100 metrów podczas MŚ w Londynie zajął dopiero 3. miejsce.
przedsmak ms
Czytaj dalej

Przedsmak Mistrzostw Świata w Monaco

Najzagorzalsi kibice lekkoatletyki na pewno mieli w swoim kalendarzu zapisany mityng Diamentowej Ligi w Monaco. Odbył się on w miniony piątkowy wieczór. Na listach startowych nie zabrakło czołowych nazwisk, a my szczególną uwagę zwracaliśmy na bieżnię.

TreningBiegacza.pl PREMIUM

Zapisz się do największej w Polsce zaangażowanej społeczności biegaczy, bądź na bieżąco i osiągaj swoje cele szybciej niż inni!

TreningBiegacza.pl PREMIUM
Więcej o TreningBiegacza.pl PREMIUM