Maraton Podhalański – już wkrótce „Najpiękniejsze 42 km i 195 m na świecie”!

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

Przed nami trzecia edycja Maratonu Podhalańskiego. Około 300 śmiałków zmierzy się z 42 lub 21 kilometrową trasą, która wiedzie z Nowego Targu do Zakopanego i eksponuje uroki podhalańskich miejscowości! Przed nami trzecia edycja Maratonu Podhalańskiego. Około 300 śmiałków zmierzy się z 42 lub 21 kilometrową trasą, która wiedzie z Nowego Targu do Zakopanego i eksponuje uroki podhalańskich miejscowości! Już w niedzielę 14 maja 2017 r. będzie okazja, aby powalczyć na dystansie maratonu lub półmaratonu na trasie Nowy Targ – Zakopane lub Bańska Niżna – Zakopane.

Wśród planowanych atrakcji główną rolę zagrają oczywiście podbiegi! Suma przewyższeń na całym dystansie maratonu wynosi ok. 900 metrów. Uczestników czekają 3 podbiegowe etapy: Maruszyna ( 10-15km), Ząb (22-30km) oraz Butorowy Wierch (35-38km). Nie mniej ważnym bohaterem podhalańskiego biegowego spektaklu będą krajobrazy, które z pewnością zrekompensują trudy drogi.  Będzie można podziwiać między innymi: Szaflary, Maruszynę, Bańską Niżną, Bańską Wyżną, Sierockie, Ząb i Kościelisko.  Meta znajduje się na spacerowej estakadzie pod Gubałówką.

Trasa przebiega w całości po asfaltowej nawierzchni, dlatego podbiegi – nawet te wyjątkowo strome – nie są bardzo wymagające technicznie i większość z nich można pokonywać w biegu bez większych strat tempa. Specyfiką Maratonu Podhalańskiego jest to, że ma on charakter ulicznego biegu górskiego. Biegacze preferujący górskie tereny będą usatysfakcjonowani widokami, ale niekoniecznie szczęśliwi z powodu wszechobecnego asfaltu. Natomiast zawodnicy, którzy lubią ściganie po asfalcie będą cieszyć się podhalańskimi krajobrazami – pod warunkiem, że starczy im sił na pokonanie serii konkretnych podbiegów.

Maraton Podhalański ma już swoje małe tradycje. Od pierwszej edycji posłguje się wewnętrzną walutą – tzw. „dutkami podhalańskimi” (DP) – które pełnią funkcję kuponów. Po biegu można je wymienić w sklepie Maratonu Podhalańskiego na dowolnie wybrany przedmiot.

UWAGA! Organizator przewiduje  pulę pojedynczych wolnych numerów startowych. Będzie można zarejestrować się bezpośrednio w biurze w dniu zawodów 14 maja w Zakopanem od godz. 6:30!

Sklep TreningBiegacza.pl

Kupując u nas, wspierasz rozwój serwisu!


21maj(maj 21)00:0023(maj 23)18:00WyróżnionyGdańsk Maraton 5.5Maraton, sztafeta maratońska i 5km

Szukasz sprawdzonego gabinetu fizjoterapeutycznego?