fbpx
ruszaja zapisy na bieg serca

Ruszają zapisy na Bieg Serca

7 września na warszawskim Targówku odbędzie się I Bieg Serca pod hasłem „Każde okrążenie ma znaczenie”. Takiego biegu w Polsce jeszcze nie było. Nie ma jednej, konkretnej godziny rozpoczęcia.

7 września na warszawskim Targówku odbędzie się I Bieg Serca pod hasłem „Każde okrążenie ma znaczenie”. Takiego biegu w Polsce jeszcze nie było. Nie ma jednej, konkretnej godziny rozpoczęcia. Bieg trwa od 10:00 do 16:00 i można dołączyć o dowolnej porze. Za jedno kółko Sponsorzy biegu przekażą 5 zł na zakup sprzętu i leczenie podopiecznych Fundacji „Spartanie Dzieciom”. Rejestracja już ruszyła – limit 1000 biegaczy i dwa pakiety do wyboru!

7 września (niedziela) na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji Targówek w Warszawie odbędzie się rodzinny piknik biegowy pod nazwą Bieg Serca. Organizatorami charytatywnego wydarzenia jest Fundacja „Spartanie Dzieciom”, której członkowie już od 3 lat biorą udział w największych biegach ulicznych w Polsce, przebiegając długie dystanse w zbrojach starożytnych wojowników. Robią to po to, aby zwrócić uwagę na los dzieci niepełnosprawnych i ich rodzin oraz pobudzić społeczeństwo do udzielenia wsparcia. Do tej pory przeprowadzili 6 zbiórek, zbierając łącznie ponad 100 tys. złotych. Teraz Spartanie postanowili zorganizować swój własny bieg. – Do tej pory biegacze i kibice znali nas z biegów ulicznych. Tym razem przenosimy się na bieżnię. Sądzimy, że formuła biegu jest w stanie zaangażować różnorodną grupę biegaczy. 400 metrów, chyli jedno okrążenie, przebiegnie każdy. W Biegu Serca nie liczą się umiejętności sportowe czy wiek, a chęć pomagania – mówi Michał Leśniewski, szef Fundacji.

ruszaja-zapisy-na-bieg-serca-2

Zasady biegu są proste. Wystarczy przyjść w godzinach 10:00-16:00 na miejsce, odebrać pakiet, chip i przebiec dowolną liczbę okrążeń. Gdy biegacz opadnie z sił, po prostu schodzi z bieżni, oddaje urządzenie rejestrujące w punkcie pomiarowym i sprawdza jaką kwotę udało mu się wybiegać. Każde przebiegnięte okrążenie przez uczestnika imprezy to aż 5 zł przekazane przez Sponsora Głównego – firmę Żywiec Zdrój i inne firmy wspierające, na rehabilitację ruchową niepełnosprawnych dzieci. Już teraz wiadomo, że część pieniędzy przeznaczone zostanie na leczenie 16-letniej Agnieszki, cierpiąca na neurologiczne zaburzenie rozwoju.

Udział w biegu to koszt tylko 10 zł. Jednak Ci, którzy chcą dodatkowo wspomóc cel mają możliwość wykupienia pakietu startowego z gadżetami biegu, który kosztuje 65 zł. Zapisy już ruszyły. Rejestrować się można poprzez stronę www.bieg-serca.pl. Limit miejsc na Bieg Serca jest ograniczony i wynosi 1000 osób.

Organizatorzy zapewniają, że Bieg Serca stanie się imprezą cykliczną. – Nie poprzestaniemy na jednym Biegu Serca. Z każdym rokiem obserwujemy, że idea charytatywnego biegania rośnie w siłę. Chcemy, aby nasz bieg co roku przyciągał tę ogromną już rzeszę zainteresowanych bieganiem i pomaganiem. Pierwsza edycja to przedsmak tego, co Spartanie planują zorganizować w kolejnych latach. Zapraszamy wszystkich do udziału w tegorocznym biegu. Gwarantujemy, że gdy tylko pierwszy raz posmakujecie pomocy innym, zatracicie się w tym doszczętnie, jak my – mówi Michał Leśniewski.

Patronat Honorowy nad biegiem objął Rzecznik Praw Dziecka i Burmistrz Dzielnicy Targówek. Patroni medialni wydarzenia na chwilę obecną to: Radio Eska Warszawa, Nasze Miasto, treningbiegacza.pl, 4run.pl, kobietkibiegaja.pl oraz sportowarodzina.pl. Sponsorem Generalnym biegu jest firma Żywiec Zdrój, jeden z największych producentów wody butelkowanej w Polsce. Inni sponsorzy, dokładający się do charytatywnej inicjatywy to m.in. Toys”R”Us – międzynarodowa sieć sklepów z zabawkami oraz artykułami dla niemowląt, dzieci i młodzieży.

SPARTANIE DZIECIOM to charytatywna grupa biegowa, która zrzesza osoby chcące połączyć swoje dwie pasje – bieganie długodystansowe i pomoc niepełnosprawnym dzieciom. Grupa zadebiutowała w  33. Maratonie Warszawskim w 2011 roku. Jej znakiem rozpoznawczym jest charakterystyczne przebranie. Zawodnicy biegają w strojach starożytnych Spartan, w pełnym rynsztunku bojowym, z włócznią i tarczą w ręku oraz hełmem na głowie. A wszystko po to, aby zwrócić uwagę na charytatywny cel, który wybierają każdorazowo, przy okazji swoich biegów. Do tej pory udało się wspomóc im 6 charytatywnych celów. Grupa liczy około 100 osób i ciągle się powiększa. W ubiegłym roku Spartanie zdobyli największą nagrodę PR w Polsce – Złotego Spinacza w kategorii Sport i Turystyka oraz międzynarodowe wyróżnienie – Srebrnego Magellana i IPRA. Michał Leśniewski, szef grupy, otrzymał z kolei tytuł „Herosa roku 2013”, przyznawanego przez miesięcznik Runner’s World. Akcje Spartan zostały również docenione przez jury konkursu Kampania Społeczna Roku. Więcej informacji na www.spartaniedzieciom.org. W tym roku Spartanie powołali do życia Fundację „Spartanie Dzieciom” wspierającą niepełnosprawne dzieci i ich rodziny.

Stałym partnerem grupy jest agencja Partner of Promotion. Darczyńcami grupy są: Mumin’s Interactive, PRESS-SERVICE Monitoring Mediów i fotograf Kasia Szymanowska oraz Mariusz Kubiak.

 

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
runcener drink

Napoje energetyczne Squeezy - test

Następne
usain bolt i mario balotelli w najnowszej kampanii marki puma forever faster

Usain Bolt i Mario Balotelli w najnowszej kampanii marki PUMA – Forever Faster

Powiązane artykuły

nowa trasa biegu oshee 10 km czy 14 kwietnia padnie nowy rekord polski 03
Czytaj dalej

Nowa trasa biegu OSHEE 10 km. Czy 14 kwietnia padnie nowy rekord Polski?

Trasa krótszego dystansu w ramach ORLEN Warsaw Marathon jest co roku szeroko dyskutowana, zarówno w kręgach uczestników, jak i wśród mieszkańców Warszawy, tłumnie dopingujących biegaczy. Wreszcie nadszedł ten moment, kiedy prezentujemy trasę biegu OSHEE 10 km, który wystartuje już 14 kwietnia o 9.00, razem z dystansem maratońskim.

TreningBiegacza.pl PREMIUM

Zapisz się do największej w Polsce zaangażowanej społeczności biegaczy, bądź na bieżąco i osiągaj swoje cele szybciej niż inni!

TreningBiegacza.pl PREMIUM
Więcej o TreningBiegacza.pl PREMIUM