fbpx
Informacje prasowe

Nieustannie naprzód! Nadbiega PKO Grand Prix Gdyni 2018

Znany i lubiany cykl biegowy PKO Grand Prix Gdyni powraca! Już 17 i 18 lutego tysiące zawodników wystartują w Biegu Urodzinowym z PKO Bankiem Polskim. Nowy sezon oznacza nowe wyzwania, zmodyfikowane trasy, oryginalne medale i wiele innych niespodzianek, o których prezydent Gdyni Wojciech Szczurek i dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Marek Łucyk opowiedzieli podczas konferencji prasowej, która na dwa dni przed pierwszym startem odbyła się w Gdyńskim Centrum Filmowym.
nieustannie naprzod nadbiega pko grand prix gdyni 2018 01

Znany i lubiany cykl biegowy PKO Grand Prix Gdyni powraca! Już 17 i 18 lutego tysiące zawodników wystartują w Biegu Urodzinowym z PKO Bankiem Polskim. Nowy sezon oznacza nowe wyzwania, zmodyfikowane trasy, oryginalne medale i wiele innych niespodzianek, o których prezydent Gdyni Wojciech Szczurek i dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Marek Łucyk opowiedzieli podczas konferencji prasowej, która na dwa dni przed pierwszym startem odbyła się w Gdyńskim Centrum Filmowym.

Gdynia kocha bieganie. Z wzajemnością. Właśnie dlatego, już za dwa lata, ze Skweru Kościuszki wystartują uczestnicy mistrzostw świata w półmaratonie. O wiele wcześniej, bo już za kilka dni, ruszy PKO Grand Prix Gdyni 2018 – największy cykl biegów ulicznych w północnej Polsce.

Sprawdzona koncepcja

Podobnie jak przed rokiem, dwa pierwsze przystanki PKO Grand Prix Gdyni 2018, będą rozłożone na dwa dni. W sobotę wystartują maluchy, zawodnicy młodzieżowi oraz uczestnicy marszów nordic walking, zaś niedziela zarezerwowana będzie dla uczestników biegu głównego na dystansie 10 kilometrów. Oto terminarz tegorocznego cyklu:

Przy okazji każdego z biegów tempo pomogą kontrolować pacemakerzy. Dziesięcioro biegaczy swoim doświadczeniem, zebranym podczas wielu lat startów, z pewnością ułatwi osiągnięcie uczestnikom wymarzonego wyniku: od pokonania 10 km w czasie 40 minut, do uporania się z tym dystansem w niecałą godzinę.

Zadowoleni biegacze

Wzorem lat ubiegłych, każdy z ponad 20 tysięcy uczestników PKO Grand Prix Gdyni miał możliwość wypełnienia ankiety, w której mógł podzielić się spostrzeżeniami dotyczącymi cyklu.

Jesteśmy niezwykle zbudowani odpowiedziami. Biegacze niemal jednomyślnie przyznają nam najwyższe noty – mówi Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu. I dodaje: – Bezpieczeństwo i zadowolenie uczestników to dla nas sprawa priorytetowa, dlatego nie zamierzamy osiadać na laurach. Wciąż chcemy sięgać wyżej, rozwijać naszą inicjatywę. Stąd też sentencja przyświecające tegorocznej edycji PKO Grand Prix Gdyni.

Nieustannie naprzód

Hasło PKO Grand Prix Gdyni 2018 brzmi: „Nieustannie naprzód!”.

Tegoroczna myśl przewodnia imprezy ma symbolizować rozwój, jaki przechodzi każdy człowiek, zawodnik, ale także i miasto – tłumaczy Marek Łucyk. – Czas płynie nieubłaganie. Podczas listopadowego Biegu Niepodległości zakończyliśmy niezwykle udany rok, a teraz znów wracamy z nową energią, nadziejami oraz głowami pełnymi pomysłów. Chcemy, aby każda kolejna edycja była lepsza od poprzedniej.

Historyczne medale

Jedną z rzeczy charakterystycznych dla PKO Grand Prix Gdyni są wyjątkowe medale. Za każdym razem inne, projektowane z myślą o uczestnikach i nawiązujące do Gdyni, nazw biegów oraz ich genezy. Nagrodami w tegorocznej edycji imprezy będą medale przedstawiające obiekty historyczne i współczesne, które powstały w dekadzie, do której odnoszą się nazwy poszczególnych biegów .

Urodziny na dobry początek

Do pierwszego startu pozostały dosłownie ostatnie godziny. Już w sobotę zaczynamy dwudniową zabawę pod szyldem Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim. 17 i 18 lutego będziemy świętować na sportowo już 92. urodziny Gdyni.

Mamy nadzieję, że kolejny cykl przyniesie naszym uczestnikom jeszcze więcej radości, a uzyskane przez nich wyniki będą nagrodą za trud włożony w przygotowania. Każdy z biegów to nowy rozdział zapisany na kartach historii PKO Grand Prix Gdyni, dlatego życzę wszystkim wytrwałości i liczę, że z uśmiechem na ustach będą tworzyć historię tej sportowej imprezy razem z nami. Nieustannie naprzód! – mówi prezydent Wojciech Szczurek.

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Trening młodej mamy – bieganie po porodzie
Następny wpis
adidas przedstawia nową odsłonę UltraBOOST X I UltraBOOST
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu „przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule „Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Krok 1/5 - BIEGACZ
      Opowiedz jakie masz cele a powiemy Ci jak długo pożyjesz...

      Chcesz wiedzieć, jak Twoje bieganie wpływa na długość Twojego życia? Odpowiedz na kilka pytań, a odkryjesz, ile lat możesz zyskać dzięki swoim nawykom biegowym! Rozpocznij quiz teraz!

      Krok 1/5 - BIEGACZ

      Jak długo biegasz?

      wybierz opcje poniżej

      Jak często biegasz?

      wybierz opcje poniżej

      Bieganie jest najprostszym sposobem na ruch

      Pamiętaj jednak, że jak większość sportów bieganie bez odpowiedniego planu i przygotowania może prowadzić do znięchęcenia i kontuzji.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu