Nieustannie naprzód! Nadbiega PKO Grand Prix Gdyni 2018

Znany i lubiany cykl biegowy PKO Grand Prix Gdyni powraca! Już 17 i 18 lutego tysiące zawodników wystartują w Biegu Urodzinowym z PKO Bankiem Polskim. Nowy sezon oznacza nowe wyzwania, zmodyfikowane trasy, oryginalne medale i wiele innych niespodzianek, o których prezydent Gdyni Wojciech Szczurek i dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Marek Łucyk opowiedzieli podczas konferencji prasowej, która na dwa dni przed pierwszym startem odbyła się w Gdyńskim Centrum Filmowym.

Gdynia kocha bieganie. Z wzajemnością. Właśnie dlatego, już za dwa lata, ze Skweru Kościuszki wystartują uczestnicy mistrzostw świata w półmaratonie. O wiele wcześniej, bo już za kilka dni, ruszy PKO Grand Prix Gdyni 2018 – największy cykl biegów ulicznych w północnej Polsce.

Sprawdzona koncepcja

Podobnie jak przed rokiem, dwa pierwsze przystanki PKO Grand Prix Gdyni 2018, będą rozłożone na dwa dni. W sobotę wystartują maluchy, zawodnicy młodzieżowi oraz uczestnicy marszów nordic walking, zaś niedziela zarezerwowana będzie dla uczestników biegu głównego na dystansie 10 kilometrów. Oto terminarz tegorocznego cyklu:

Przy okazji każdego z biegów tempo pomogą kontrolować pacemakerzy. Dziesięcioro biegaczy swoim doświadczeniem, zebranym podczas wielu lat startów, z pewnością ułatwi osiągnięcie uczestnikom wymarzonego wyniku: od pokonania 10 km w czasie 40 minut, do uporania się z tym dystansem w niecałą godzinę.

Zadowoleni biegacze

Wzorem lat ubiegłych, każdy z ponad 20 tysięcy uczestników PKO Grand Prix Gdyni miał możliwość wypełnienia ankiety, w której mógł podzielić się spostrzeżeniami dotyczącymi cyklu.

Sklep TreningBiegacza.pl

Kupując u nas, wspierasz rozwój serwisu!

Jesteśmy niezwykle zbudowani odpowiedziami. Biegacze niemal jednomyślnie przyznają nam najwyższe noty – mówi Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu. I dodaje: – Bezpieczeństwo i zadowolenie uczestników to dla nas sprawa priorytetowa, dlatego nie zamierzamy osiadać na laurach. Wciąż chcemy sięgać wyżej, rozwijać naszą inicjatywę. Stąd też sentencja przyświecające tegorocznej edycji PKO Grand Prix Gdyni.

Nieustannie naprzód

Hasło PKO Grand Prix Gdyni 2018 brzmi: „Nieustannie naprzód!”.

Tegoroczna myśl przewodnia imprezy ma symbolizować rozwój, jaki przechodzi każdy człowiek, zawodnik, ale także i miasto – tłumaczy Marek Łucyk. – Czas płynie nieubłaganie. Podczas listopadowego Biegu Niepodległości zakończyliśmy niezwykle udany rok, a teraz znów wracamy z nową energią, nadziejami oraz głowami pełnymi pomysłów. Chcemy, aby każda kolejna edycja była lepsza od poprzedniej.

Historyczne medale

Jedną z rzeczy charakterystycznych dla PKO Grand Prix Gdyni są wyjątkowe medale. Za każdym razem inne, projektowane z myślą o uczestnikach i nawiązujące do Gdyni, nazw biegów oraz ich genezy. Nagrodami w tegorocznej edycji imprezy będą medale przedstawiające obiekty historyczne i współczesne, które powstały w dekadzie, do której odnoszą się nazwy poszczególnych biegów .

Urodziny na dobry początek

Do pierwszego startu pozostały dosłownie ostatnie godziny. Już w sobotę zaczynamy dwudniową zabawę pod szyldem Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim. 17 i 18 lutego będziemy świętować na sportowo już 92. urodziny Gdyni.

Mamy nadzieję, że kolejny cykl przyniesie naszym uczestnikom jeszcze więcej radości, a uzyskane przez nich wyniki będą nagrodą za trud włożony w przygotowania. Każdy z biegów to nowy rozdział zapisany na kartach historii PKO Grand Prix Gdyni, dlatego życzę wszystkim wytrwałości i liczę, że z uśmiechem na ustach będą tworzyć historię tej sportowej imprezy razem z nami. Nieustannie naprzód! – mówi prezydent Wojciech Szczurek.