fbpx
torun 01

Gród Kopernika zaprasza biegaczy – Run Toruń już 29.04.2018 + KONKURS

Kilka dni temu otwarta została rejestracja na 7. edycję „RUN TORUŃ – Zwiedzaj ze Zdrowiem!”, która odbędzie się 29 kwietnia 2018 roku w Grodzie Kopernika, a na listach startowych ponad 1200 osób! W tym roku ponownie biegacze będą mieć do wyboru aż dwa dystanse: 5km (Bieg dla Każdego) i 10 km (Bieg Główny). Odbędą się także biegi dla dzieci.

Kilka dni temu otwarta została rejestracja na 7. edycję „RUN TORUŃ – Zwiedzaj ze Zdrowiem!”, która odbędzie się 29 kwietnia 2018 roku w Grodzie Kopernika, a na listach startowych ponad 1200 osób! W tym roku ponownie biegacze będą mieć do wyboru aż dwa dystanse: 5km  (Bieg dla Każdego) i 10 km (Bieg Główny). Odbędą się także biegi dla dzieci.

Impreza biegowa „Run Toruń” to event, który swój debiut miał w 2012 roku, a już podczas szóstej tej edycji na linii startu zgromadził niemal 3 000 osób, w tym 500 dzieci. Organizator – Stowarzyszenie Run To Run wierzy, że w 2018 roku „biegających turystów” będzie ponad trzy tysiące. Otóż imprezie przewodzi hasło „Zwiedzaj ze Zdrowiem!”, gdyż trasa biegu wiedzie przez największe perełki miasta m.in. pomnik Mikołaja Kopernika, Krzywą Wieżę, Bulwar Filadelfijski, Przedmieście Bydgoskie. Co więcej, biegaczom towarzyszy przewodnik turystyczny, który podczas biegu opowiada o bogatej historii miasta.

Dodatkową atrakcją eventu jest wyjątkowy medal stanowiący płaskorzeźbę gotyckich obiektów Torunia. Finiszerzy wszystkich edycji toruńskiej dyszki mają już w swojej kolekcji medal przedstawiający Krzywą Wieżę, Dom Kopernika, Ratusz Staromiejski, Pomnik Flisaka, Anioła Toruńskiego i Helios, pomnik ku czci Kopernika. A jaki medal w 2018 roku zawiśnie na szyjach uczestników RUN TORUŃ? Będzie to płaskorzeźba przedstawiająca markę promocyjną miasta pod hasłem “Toruń Porusza”. Na każdym medalu będzie można wygrawerować swoje imię i nazwisko oraz osiągnięty czas.

grod-kopernika-zaprasza-biegaczy-run-torun-juz-29-04-2018-01

W tym roku także będzie można liczyć na mocny doping uczniów toruńskich szkół! Otóż podczas trwania kwietniowego biegu dzieci i młodzież z Grodu Kopernika będą walczyć o tytuł „Toruńskiej szkoły najlepiej dopingującej sportowców”. Zadaniem uczniów będzie stworzenie niezwykłej atmosfery kibicowania. Żwawo dopingująca publiczność, szpaler klaszczących i głośno krzyczących kibiców zapewne spowoduje, że biegacze zapomną o zmęczeniu, a kilometry będą szybciej „uciekać”.

grod-kopernika-zaprasza-biegaczy-run-torun-juz-29-04-2018-03

A już od 1 marca uruchomione zostaną zapisy do biegów dla dzieci i młodzieży. W tym roku rywalizacja dla najmłodszych entuzjastów aktywności fizycznej odbędą się dzień przed biegami głównymi. Umożliwi to powiększenie limitu do 600 osób. Co więcej, zaplanowano dodatkowe  kategorie wiekowe (od 2 do 15 lat) oraz liczne atrakcje dla dzieci po biegach. Młodzi zawodnicy będą mieć do pokonania od 100 do 1500 m w zależności od swojego wieku.

Wszystkich biegaczy, którzy nie mają jeszcze zaplanowanego ostatniego weekendu kwietniowego i majówki serdecznie zapraszamy do Torunia. Warto dodać, że impreza „RUN TORUŃ – Zwiedzaj ze Zdrowiem!” może stanowić doskonały sprawdzian szybkości po starcie w ORLEN Warsaw Marathon (22.04.2018r.)! Zapraszamy na nasz profil na FB.

Zapraszamy także do obejrzenia relacji filmowej z poprzedniej edycji naszej imprezy TUTAJ

Rejestracja:

10 km (Bieg Główny) i 5 km (Bieg dla Każdego) TUTAJ

Biegi dla dzieci: rejestracja od 1 marca 2018 r.

Regulaminy:

10 km (Bieg Główny) TUTAJ

5 km (Bieg dla Każdego) TUTAJ

Listy startowe:​

10 km (Bieg Główny) i 5 km (Bieg dla Każdego) TUTAJ

Uwaga konkurs

Komu pakiet na 10 km Toruń Run? Do rozdania aż 3! A wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Co łączy bieganie i pierniki? Pamiętajcie – nie ma złych odpowiedzi! Swoją odpowiedź  zamieść w komentarzu pod artykułem albo pod tym postem na Facebooku. Na odpowiedzi czekamy do 04.03.2018. Szczęśliwych zwycięzców poznacie 05.03.2018.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
adidas przedstawia nowa odslone ultraboost x i ultraboost wyrozniajace sie nowa budowa primeknit 01

adidas przedstawia nową odsłonę UltraBOOST X I UltraBOOST

Następne
biegowe urodziny zainaugurowaly pko grand prix gdyni 2018 01

Biegowe urodziny zainaugurowały PKO Grand Prix Gdyni 2018

Powiązane artykuły

TreningBiegacza.pl PREMIUM

Zapisz się do największej w Polsce zaangażowanej społeczności biegaczy, bądź na bieżąco i osiągaj swoje cele szybciej niż inni!

TreningBiegacza.pl PREMIUM
Więcej o TreningBiegacza.pl PREMIUM