fbpx
dzien kobiet pod znakiem 12 pzu polmaratonu warszawskiego 02

Dzień Kobiet pod znakiem 12. PZU Półmaratonu Warszawskiego

25% spośród wszystkich startujących w największym biegu ulicznym w Polsce, czyli 12. PZU Półmaratonie Warszawskim to kobiety – Fundacja „Maraton Warszawski” w Dniu Kobiet przeprowadziła konferencję prasową, aby podkreślić rolę Pań na polskiej scenie sportowej.

25% spośród wszystkich startujących w największym biegu ulicznym w Polsce, czyli 12. PZU Półmaratonie Warszawskim to kobiety – Fundacja „Maraton Warszawski” w Dniu Kobiet przeprowadziła konferencję prasową, aby podkreślić rolę Pań na polskiej scenie sportowej. Podczas spotkania zaprezentowany został program tegorocznego biegu oraz plany na przyszłość.

8 marca odbyła się konferencja prasowa 12. PZU Półmaratonu Warszawskiego. Spotkanie zorganizowane zostało w Adidas Runners Club – nowym miejscu na biegowej mapie Warszawy. Dziennikarze podczas konferencji zapoznali się ze szczegółami nadchodzącej imprezy. Organizatorzy poinformowali, że w tym momencie na bieg zapisało się już ponad 14 000 osób, a numery startowe nadane ma 12 000 uczestników!

Międzynarodowy Dzień Kobiet nieprzypadkowo został wybrany na datę konferencji. Ze względu na niepowtarzalny charakter, obchodzonego 8 marca święta organizatorzy bardzo mocno podkreślili wartość jaką daje udział kobiet w imprezach biegowych. 10 lat temu kobiety stanowiły 9% uczestników Półmaratonu Warszawskiego. W ubiegłym roku – ponad 25%. Przedstawiciele Fundacji „Maraton Warszawski” są przekonani, że z każdym kolejnym biegiem liczba kobiet startujących w wydarzeniu będzie rosnąć.

dzien-kobiet-pod-znakiem-12-pzu-polmaratonu-warszawskiego-01

W tym roku trasa po raz pierwszy rozpocznie się na historycznym Placu Teatralnym, tam również bieg będzie miał swoją metę. Będą dwie przeprawy przez Wisłę, bieg mostami Świętokrzyskim i Gdańskim oraz łączący je 8-kilometrowy odcinek wiodący m.in. przez Starą Pragę. W roku 2017 obchodzimy święto królowej polskich rzek – umieszczając na środku medalu niebieską wstęgę nawiązaliśmy do Wisły i jej tegorocznego święta. – komentuje Marek Tronina, prezes Fundacji „Maraton Warszawski”. Podczas spotkania prasowego zaprezentowana została również elita biegu. Pośród kobiet faworytkami są m.in. Kenijki Alice Kemuto Mogire i Damaris Kemuto Areba oraz Olga Ochal z Polski. Natomiast wśród mężczyzn elitę stanowią reprezentujący Polskę Yared Shegumo oraz John Lotiang i Remmy Limo Ndiwa z Kenii.

[youtube]frfEoIDiUag[/youtube]

Ponad pół miliona złotych. Tyle pieniędzy do tej pory zebrali uczestnicy akcji #BiegamDobrze przy okazji 12. PZU Półmaratonu Warszawskiego. To absolutny rekord. W trakcie konferencji dziennikarka telewizyjna Beata Sadowska wyjaśniła dlaczego warto wziąć udział w akcji. Sadowska przyznała się, że sama biega dla przyjemności a nie na czas, dlatego chce tę przyjemność połączyć z dobroczynnością. W sumie od startu akcji #BiegamDobrze, która po raz pierwszy odbyła się dwa lata temu udało się zebrać ponad 1,3 mln złotych na cele dobroczynne. W tym roku charytatywną ścieżkę biegu w ramach półmaratonu wybrało 1070 uczestników. Na ten moment na liście zbiórek rekordzistką jest Aleksandra Rzeszutko, która na swoim koncie ma już prawie 16 tysięcy złotych!

dzien-kobiet-pod-znakiem-12-pzu-polmaratonu-warszawskiego-03

Już po raz czwarty sponsorem tytularnym imprezy będzie PZU. Sponsorem technicznym biegu tradycyjne pozostała firma adidas. Pośród partnerów Półmaratonu znajdują się takie marki jak: Fiat, Polskie Linie Lotnicze LOT, firma Saturn, producent napoju izotonicznego 4Move, woda ID’EAU, firma DPD, Accreo oraz Partner of Promotion. PZU nie tylko jest głównym sponsorem, ale również aktywnie partycypuje w Półmaratonie. Zakład posiada drużynę biegową „PZU Sport Team” zbudowaną ze swoich pracowników, którzy wystartują w połówce. LOT zorganizowały specjalny konkurs pt. „LOT Angeles”, którego zwycięzca będzie mógł polecieć na maraton w Los Angeles. Natomiast nowy Fiat Tipo, którego nowa wersja w lutym weszła na polski rynek to oficjalny samochód imprezy.  

Zapisy na 12. PZU Półmaraton Warszawski wciąż trwają! Zachęcamy wszystkich do zgłaszania się na bieg za pomocą formularza dostępnego na stronie 12. PZU Półmaratonu Warszawskiego (rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/). Dołącz do najbardziej prestiżowej imprezy biegowej w kraju, a także zatroszcz się o swoją kondycję przed rozpoczęciem lata.

Fundacja “Maraton Warszawski” została założona w 2002 roku. Jej główną misją jest popularyzacja biegania w Polsce, wsparcie zarówno profesjonalnych zawodników jak i biegaczy-amatorów, a także poprawa standardów organizacyjnych imprez biegowych. Fundacja organizuje między innymi: Maraton Warszawski, Półmaraton Warszawski, Ekiden oraz cykl imprez biegowych „Puchar Maratonu Warszawskiego”.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
odziez termoaktywna niezbednik w garderobie biegacza z aspiracjami test kolekcji berens 02

Odzież termoaktywna - niezbędnik w garderobie biegacza z aspiracjami. Test kolekcji Berens

Następne
nike przedstawia nike zoom vaporfly elite z podeszwa nike zoomx midsole 04

Nike przedstawia Nike Zoom Vaporfly Elite z podeszwą Nike Zoomx Midsole

Powiązane artykuły

chudy wawrzyniec po raz szosty tansze wpisowe do 31 marca 01
Czytaj dalej

Chudy Wawrzyniec po raz szósty! Tańsze wpisowe do 31 marca

Six, six, six, the number of the beast! Pod takim hasłem wystartuje tegoroczna edycja Chudego Wawrzyńca. A ponieważ po pogodzie można spodziewać się jak zwykle – wszystkiego, będzie albo piekielnie gorąco albo upiornie błotniście. Wrażeń nie zabraknie z pewnością!
t mobile bieg na piatke jeden bieg podwojna pomoc 01
Czytaj dalej

T-Mobile Bieg na Piątkę – jeden bieg, podwójna pomoc

Wszyscy wiemy, że bieganie poprawia kondycję i samopoczucie, motywuje do aktywnego wypoczynku, pomaga w wyznaczaniu sobie kolejnych celów. Istnieje jednak sposób, aby również… pomagać w tym czasie innym – i to podwójnie! Fundacja ”Maraton Warszawski” po raz kolejny zaprasza wszystkich amatorów zdrowego trybu życia do udziału w towarzyszącym PZU Maratonowi Warszawskiemu biegu na 5 km, który w tym roku będzie nosił nazwę T-Mobile Bieg na Piątkę.

TreningBiegacza.pl PREMIUM

Zapisz się do największej w Polsce zaangażowanej społeczności biegaczy, bądź na bieżąco i osiągaj swoje cele szybciej niż inni!

TreningBiegacza.pl PREMIUM
Więcej o TreningBiegacza.pl PREMIUM