fbpx
Informacje prasowe

DOZ Maraton Łódź 13-15 kwietnia 2018 – duże zmiany w formule zawodów i nowy dyrektor artystyczny!

Sporo zmian przygotowali dla uczestników organizatorzy przyszłorocznej edycji DOZ Maratonu Łódź. Od 13 do 15 kwietnia 2018 roku na biegaczy i kibiców, poza dystansem maratońskim, czekają także półmaraton i bieg na 5 km. Niezmiennie jednak będzie to najgłośniejszy maraton w Polsce, o co zadba nowy dyrektor artystyczny imprezy – Wojciech Łuszczykiewicz.
doz maraton lodz 13 15 kwietnia 2018 duze zmiany w formule zawodow i nowy dyrektor artystyczny 02

Sporo zmian przygotowali dla uczestników organizatorzy przyszłorocznej edycji DOZ Maratonu Łódź. Od 13 do 15 kwietnia 2018 roku na biegaczy i kibiców, poza dystansem maratońskim, czekają także półmaraton i bieg na 5 km. Niezmiennie jednak będzie to najgłośniejszy maraton w Polsce, o co zadba nowy dyrektor artystyczny imprezy – Wojciech Łuszczykiewicz.

Zmiany w biegach towarzyszących

Poza biegiem głównym na dystansie maratonu, organizatorzy przygotowali dla uczestników także biegi towarzyszące. W sobotę, 14 kwietnia, odbędzie się bieg na 5km oraz cieszące się co roku ogromną popularnością biegi dla dzieci. W niedzielę rano na trasę wyruszą wspólnie maratończycy oraz uczestnicy półmaratonu. Dystans 42,195 km będzie można pokonać nie tylko samodzielnie, ale także w sztafecie.

Od organizatorów imprezy oczekujemy wzrostu frekwencji i lepszego nagłośnienia imprezy, aby jak największa liczba miłośników biegania mogła się o niej dowiedzieć. Myślę, że większa liczba biegów na różnych trasach zwiększy atrakcyjność DOZ Maratonu co powinno przełożyć się na większą liczbę uczestników. Zachęcam do udziału w biegu, ale także do zwiedzania Łodzi, która oferuje wiele atrakcji. Zapraszam biegaczy z rodzinami i znajomymi, w naszym mieście każdy znajdzie coś dla siebie – mówi Tomasz Trela, wiceprezydent Łodzi.

Organizatorzy chcąc wyjść naprzeciw różnorodnym potrzebom biegaczy. Zarówno tym, którzy bieganie traktują jako obszar, na którym mogą się sprawdzić i rywalizować, a także dla tych, dla których jest to forma aktywnego spędzania czasu. A takich ludzi w Polsce jest coraz więcej.

Dbanie o zdrowie Polaków to nasza codzienna misja. Cieszymy się, że coraz większa ilość osób w Polsce biega, uprawia sport i jest świadoma korzyści z tego płynących. Jesteśmy dumni, że jako DOZ S.A. rokrocznie przyczyniamy się do powiększenia tej grupy – mówi Maciej Słomiński, dyrektor ds. marketingu DOZ S.A.

DOZ S.A. już po raz 8 jest sponsorem tytularnym DOZ Maratonu Łódź. Impreza doskonale wpisuje się w realizowaną przez nas misję – dbanie o zdrowie. Wierzymy, że dbanie o zdrowie to także zdrowy i aktywny tryb życia, dlatego staramy się promować aktywność fizyczną różnego typu inicjatywami, między innymi takimi jak DOZ Maraton Łódź.

doz-maraton-lodz-13-15-kwietnia-2018-duze-zmiany-w-formule-zawodow-i-nowy-dyrektor-artystyczny-01

Najgłośniejszy maraton w Polsce

DOZ Maraton Łódź niezmiennie będzie promowany jako „Najgłośniejszy Maraton w Polsce”. Podobnie jak w ubiegłym roku wzdłuż trasy powstanie aż 26 punktami kibicowania z muzyką na żywo. W tym roku funkcję Dyrektora Artystycznego imprezy objął Wojciech Łuszczykiewicz, łodzianin, lider zespołu Video, znany z programu Idol, w którym był jurorem. To on wybierze zespoły, które 15 kwietnia zagrają dla uczestników DOZ Maratonu Łódź.

Trudno nie przyklasnąć idei łączącej sport, muzykę oraz działania charytatywne – to mariaż idealny. Organizujemy Najgłośniejszy Maraton w Polsce, zatem kluczem będzie takie dobranie muzycznych zespołów, które skutecznie zachęci Łodzian do spotkania się na trasie biegu i spędzenia w tych miejscach dłuższego czasu. Postaramy się wraz z organizatorami DOZ Maratonu stworzyć w Łodzi imprezę z niepowtarzalną atmosferą, o której będzie się mówić z niekłamaną dumą – mówi Wojciech Łuszczykiewicz.

Bezpłatne treningi do maratonu

Organizatorzy wraz ze sponsorem tytularnym, firmą DOZ S.A., która wspiera łódzki maraton od jego pierwszej edycji, w tym roku przywracają bezpłatne, otwarte treningi przygotowujące do maratonu.

Sam wielokrotnie przygotowywałem się do startu w Łodzi w ramach DOZ Drużyny. To świetna inicjatywa i ogromna dawka pozytywnej energii. W grupie łatwiej jest się zmotywować do treningu. Wiesz, że dwa razy w tygodniu ktoś na ciebie czeka i udzieli ci profesjonalnego wsparcia – mówi Jacek Dauenhauer, wiceprezes zarządu Pelion SA.

Zajęcia przygotowujące do maratonu odbywają w środy i niedziele począwszy od 10 grudnia aż do końca marca. Uczestnicy zostaną podzieleni na 3 grupy – początkującą, średniozaawansowaną i zaawansowaną. Każdą z grup poprowadzi inny, doświadczony trener.

doz-maraton-lodz-13-15-kwietnia-2018-duze-zmiany-w-formule-zawodow-i-nowy-dyrektor-artystyczny-03

Biegam – Pomagam w nowej formule

Od wielu lata DOZ Maratonowi Łódź towarzyszy akcja „Biegam – Pomagam”. W ciągu minionych 7 lat biegacze wraz z DOZ Fundacją dbam o zdrowie zebrali na cele charytatywne już ponad 200 tysięcy złotych. W tym roku akcja „Biegam – Pomagam” odbędzie się w zupełnie nowej formie.

Do DOZ Maratonu Łódź będzie się można zarejestrować wybierając jedną z dwóch ścieżek – zwykłą lub charytatywną. Ścieżka charytatywna oznacza wyższą opłatę startową, która jest dobrowolną darowizną na rzecz jednej z trzech organizacji partnerskich. Na cele charytatywne przeznaczyliśmy 25 procent dostępnych pakietów startowych – mówi Michał Drelich.

Organizatorzy zaprosili do współpracy Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, Fundację Udaru Mózgu i Fundację Iskierka.

Przyszłoroczna edycja DOZ Maraton Łódź odbędzie się w dniach 13-15 kwietnia 2018 roku. Rejestracja trwa na platformie SlotMarket.pl. Więcej informacji o DOZ Maratonie Łódź można znaleźć na stronie internetowej TUTAJ oraz na FB.

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Buduj formę na ORLEN Warsaw Marathon pod okiem profesjonalistów!
Następny wpis
Maraton czy półmaraton? W Łodzi sam zdecydujesz, który dystans chcesz przebiec
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu “przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu