fbpx
Informacje prasowe

​Największy bieg z przeszkodami w Polsce już 22 maja we Wrocławiu!

Ponad 5,5 tys. osób stanie do walki z przeszkodami przygotowanymi przez organizatorów wrocławskiej edycji biegu Men Expert Survival Race! Widowiskowe zmagania śmiałków będzie można podziwiać już w niedzielę, 22 maja od godziny 8.30 na terenie Morskiego Oka, które zamieni się tego dnia w miasteczko festiwalowe z całą masą atrakcji dla zawodników i kibiców.
najwiekszy bieg z przeszkodami w polsce juz 22 maja we wroclawiu 01

Ponad 5,5 tys. osób stanie do walki z przeszkodami przygotowanymi przez organizatorów wrocławskiej edycji biegu Men Expert Survival Race! Widowiskowe zmagania śmiałków będzie można podziwiać już w niedzielę, 22 maja od godziny 8.30 na terenie Morskiego Oka, które zamieni się tego dnia w miasteczko festiwalowe z całą masą atrakcji dla zawodników i kibiców.

Bieg we Wrocławiu otwiera trzeci sezon cyklu wydarzeń biegowych Men Expert Survival Race, organizowanych w największych miastach w Polsce. Będzie to premiera z prawdziwym przytupem – na imprezę zarejestrowało się ponad 5,5 tys. zawodników, co czyni ją polskim liderem tego typu biegów. – Potężne zainteresowanie biegiem we Wrocławiu przerosło nasze największe oczekiwania. Edycja wrocławska z pewnością będzie należała do tych najbardziej spektakularnych w historii całego cyklu. Jesteśmy bardzo ciekawi efektu końcowego i reakcji naszych fanów na przygotowane przez nas nowości – mówi Andrzej Marchlewski, współorganizator Men Expert Survival Race. W tym roku startujący w biegu zmierzą się m.in. z nowymi, emocjonującymi przeszkodami, takimi jak Maglownica czy Cube oraz ulepszonymi wersjami dotychczasowych utrudnień. Biegacze podejmą wyzwanie Men Expert Survival Race w nowych koszulkach, a ich wysiłek zostanie nagrodzony wprowadzonymi od tego roku medalami. W ramach pakietu startowego Survivalowcy otrzymają też m.in. darmowy skok na Fly Bag (czyli wielkiej poduszce do skoków ekstremalnych).

Wrocławskich kibiców z pewnością ucieszy fakt, że od tego roku Men Expert Survival Race przyjmuje formułę całodniowego festiwalu sportowego. W specjalnie przygotowanych strefach, na których wstęp jest bezpłatny, znajdą się atrakcje zarówno dla tych, którzy chcą się odprężyć, jak i dla poszukujących adrenaliny. Organizatorzy nie zapomnieli też o najmłodszych Survivalowcach, na których czekać będzie m.in. mini tor przeszkód. Kibice będą też mogli wziąć udział w licznych konkursach z nagrodami ufundowanymi przez sponsorów biegu. Organizatorzy zachęcają również do wzięcia udziału w konkursie na najlepszą relację video z wydarzenia, gdzie do wygrania jest 1000 zł w gotówce! Szczegóły konkursu można znaleźć na stronie biegu.

Bardzo ważnym aspektem biegu jest też jego cel charytatywny. Część pieniędzy ze sprzedaży pakietów startowych kolejny rok z rzędu zostanie przekazana na rzecz Lenki Cholewy – podopiecznej fundacji Caritas. 

Wydarzenie Men Expert Survival Race we Wrocławiu odbędzie się już w niedzielę, 22 maja na terenie Morskiego Oka, przy ul. Fryderyka Chopina 27. Uczestnicy pobiegną na trzech różnych trasach, dostosowanych do ich możliwości. Na początkujących Survivalowców czekać będzie trasa STARTER, czyli 3 km i 15 przeszkód. Bardziej doświadczeni wojownicy zmierzą się z dystansem WARRIOR liczącym 6 km i 30 przeszkód, a najwięksi śmiałkowie staną oko w oko z trybem MACHINE obejmującym aż 50 przeszkód na trasie 12 km! Pierwsza fala biegaczy wystartuje o 8.30, a ostatnia o godz. 18. Pakiety startowe będzie można odebrać w biurze zawodów mieszczącym się w budynku Wrocławskiej Rady Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych “NOT” przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 74, w godzinach 9-19.

Więcej informacji na temat Men Expert Survival Race można znaleźć na stronie tutaj lub na fanpage’u wydarzenia.
 

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
​Silesian Highland Marathon – ostatnie dni najniższych opłat!
Następny wpis
II edycja Maratonu Podhalańskiego przeszła do historii!
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu “przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu