​Silesian Highland Marathon – ostatnie dni najniższych opłat!

Tylko do końca maja obowiązują najniższe kwoty wpisowego na Pierwszy Maraton Wyżyny Śląskiej oraz Bieg na 10 km. Wynoszą one odpowiednio 79 (Maraton) i 39 zł (10 km). Od początku czerwca ceny wzrosną do 99 oraz 49 zł. Impreza odbędzie się 30 lipca 2016 r. w Nowej Wsi (powiat będziński).

O biegu

Silesian Highland Marathon to pierwsza maratońska impreza o charakterze górskim na wyżynach w Polsce. Jej uczestnicy pobiegną terenowo po wzniesieniach Wyżyny Śląskiej na obszarze powiatu będzińskiego. Maratończycy będą mieli do pokonania prawie 500 metrów w pionie, biegacze na 10 kilometrów zmierzą się z niemal 200-metrową sumą podbiegów. 

Przewyższenie, prawdopodobieństwo wysokich temperatur i terenowa nawierzchnia sprawią, że zawodników czekać będzie nieco dłuższa niż zwykle, ale piękna przygoda. Jezioro w Rogoźniku, przestrzenie Garbu Tarnogórskiego i malownicze wzgórza z najwyższym punktem powiatu będzińskiego na czele przysporzą biegaczom wielu wrażeń sportowych i estetycznych.

Bieg jest odpowiedzią na coraz większe zainteresowanie turystyką górską wśród biegaczy z Górnego Śląska. Organizatorzy, czyli grupa Qualifit, chcą pokazać walory krajobrazowe Wyżyny Śląskiej i propagować ją jako świetne miejsce do treningu przed wyjazdem w góry.

Ambasadorami imprezy są czołowi biegacze górscy w kraju – Bartosz Gorczyca (wicemistrz Polski w biegach górskich) i Ewa Majer (mistrzyni Polski w biegach ultra). Podczas Silesian Highland Marathon będą oni walczyć w biegu na 10 kilometrów.

Reklama - koniecznie sprawdź!

TIP ZDROWOTNY

Czy wiesz, że w trakcie treningu zwiększane jest wytwarzanie przez organizm tzw. wolnych rodników? To bardzo niepożądany efekt. Aby go niwelować organizm potrzebuje ANTYOKSDANTÓW, czyli przeciwutleniaczy. Antyoksydanty to naturalne substancje chroniące przed rakiem oraz spowalniające proces starzenie się. Działanie antyoksydacyjne mają witaminy C, E i A.

Wiosną i zimą brakuje nam naturalnych antyoksydantów – wtedy zalecana jest suplementacja Witaminą C, a dla osób chcących przyspieszyć metabolizm i odchudzanie CLA 800 (ma również działanie antyoksydacyjne).

[youtube]Vv0dTLmeRsA[/youtube]

Na najlepszych zawodników SHM czekają nagrody finansowe. Zwycięzca oraz zwyciężczyni maratonu otrzymają 2000 zł, a najszybszy zawodnik i zawodniczka na 10 kilometrów – 1000 zł. Wszyscy biegacze znajdujący się na podium w kategoriach OPEN oraz wiekowych również otrzymają nagrody pieniężne. Więcej informacji na stronie: http://silesianhighland.com/

Po biegu odbędzie się losowanie nagród rzeczowych przygotowanych przez sponsorów i partnerów imprezy. 

Zapisy

Rejestracja na Silesian Highland Marathon odbywa się poprzez stronę internetową imprezy bądź bezpośrednio pod linkiem tutaj.