​Silesian Highland Marathon – ostatnie dni najniższych opłat!

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

Tylko do końca maja obowiązują najniższe kwoty wpisowego na Pierwszy Maraton Wyżyny Śląskiej oraz Bieg na 10 km. Wynoszą one odpowiednio 79 (Maraton) i 39 zł (10 km). Od początku czerwca ceny wzrosną do 99 oraz 49 zł. Impreza odbędzie się 30 lipca 2016 r. w Nowej Wsi (powiat będziński).

O biegu

Silesian Highland Marathon to pierwsza maratońska impreza o charakterze górskim na wyżynach w Polsce. Jej uczestnicy pobiegną terenowo po wzniesieniach Wyżyny Śląskiej na obszarze powiatu będzińskiego. Maratończycy będą mieli do pokonania prawie 500 metrów w pionie, biegacze na 10 kilometrów zmierzą się z niemal 200-metrową sumą podbiegów. 

Przewyższenie, prawdopodobieństwo wysokich temperatur i terenowa nawierzchnia sprawią, że zawodników czekać będzie nieco dłuższa niż zwykle, ale piękna przygoda. Jezioro w Rogoźniku, przestrzenie Garbu Tarnogórskiego i malownicze wzgórza z najwyższym punktem powiatu będzińskiego na czele przysporzą biegaczom wielu wrażeń sportowych i estetycznych.

Bieg jest odpowiedzią na coraz większe zainteresowanie turystyką górską wśród biegaczy z Górnego Śląska. Organizatorzy, czyli grupa Qualifit, chcą pokazać walory krajobrazowe Wyżyny Śląskiej i propagować ją jako świetne miejsce do treningu przed wyjazdem w góry.

Ambasadorami imprezy są czołowi biegacze górscy w kraju – Bartosz Gorczyca (wicemistrz Polski w biegach górskich) i Ewa Majer (mistrzyni Polski w biegach ultra). Podczas Silesian Highland Marathon będą oni walczyć w biegu na 10 kilometrów.

Sklep TreningBiegacza.pl

Kupując u nas, wspierasz rozwój serwisu!


21maj(maj 21)00:0023(maj 23)18:00WyróżnionyGdańsk Maraton 5.5Maraton, sztafeta maratońska i 5km

Na najlepszych zawodników SHM czekają nagrody finansowe. Zwycięzca oraz zwyciężczyni maratonu otrzymają 2000 zł, a najszybszy zawodnik i zawodniczka na 10 kilometrów – 1000 zł. Wszyscy biegacze znajdujący się na podium w kategoriach OPEN oraz wiekowych również otrzymają nagrody pieniężne. Więcej informacji na stronie: http://silesianhighland.com/

Po biegu odbędzie się losowanie nagród rzeczowych przygotowanych przez sponsorów i partnerów imprezy. 

Zapisy

Rejestracja na Silesian Highland Marathon odbywa się poprzez stronę internetową imprezy bądź bezpośrednio pod linkiem tutaj. 

Szukasz sprawdzonego gabinetu fizjoterapeutycznego?