E-book – Jak zacząć biegać?

39,90 

Przewodnik po świecie aktywnego wypoczynku, który powinna przeczytać każda osoba, chcąca rozpocząć i kontynuować bieganie zdrowo, z uśmiechem i bez kontuzji.

Książka Jak zacząć biegać. Poradnik nie tylko dla początkującego biegacza.

992 w magazynie

Przewodnik po świecie aktywnego wypoczynku, który powinna przeczytać każda osoba, chcąca rozpocząć i kontynuować bieganie zdrowo, z uśmiechem i bez kontuzji.

Książka Jak zacząć biegać. Poradnik nie tylko dla początkującego biegacza.

11 powodów, dla których warto zacząć biegać

Pomijam takie oczywistości, że koleżanki z pracy zazdrościć ci będą figury, a malejący brzuch u faceta wywoła frustrację wśród połowy sąsiadów. Oprócz takich oczywistości doświadczysz również:

 • Spadku wagi – zamienisz tłuszcz w mięśnie (przypomnienie redakcji: tłuszcz nie spala energii – jest jej kumulacją, mięśnie robią robotę i to one powodują w rezultacie spadek wagi).
 • Niekontrolowanego wzrostu liczby znajomych – w zasadzie nie ma pory dnia, aby w średniej wielkości mieście nie znaleźć grupy biegowej lub nie spotkać biegającej w tym samym czasie osoby.
 • Przełamania nieśmiałości – nie znam drugiej tak otwartej i serdecznej grupy społecznej jak biegacze – zawsze chętni do pomocy, zawsze skorzy do zagadania, zawsze otwarci na wspólne treningi i pogaduchy w trakcie nich.
 • Obniżenia poziomu stresu – to akurat dokumentują badania – bieganie jak mało która dyscyplina tak skutecznie obniża poziom stresu. Zacznij biegać i obserwuj jak rośnie twoja tolerancja na zjawiska, które do tej pory wyprowadzały cię z równowagi. Bądź mistrzem ZEN.
 • Mistrzostwa w organizacji i optymalizacji czasu – o tym można by książkę napisać, jak chęć zrobienia treningu, przewietrzenia głowy po całym dniu w biurze, potrafi zmotywować do tego, aby napięty do granic możliwości grafik, nagle stworzył możliwości na realizację nowej pasji.
 • Samorealizacji i szczęścia – otrzymywanie prezentów sprawia frajdę, ale szczęście i niewyobrażalną frajdę czyni OBDAROWYWANIE. Dzięki bieganiu możesz pomóc dziesiątkom osób, które same nie są w stanie o siebie zawalczyć. Zawsze możesz stać się lepszą wersją SIEBIE.
 • Przejażdżki windą ekspresową – bo nic tak szybko i skutecznie nie wywinduje twojej samooceny jak zrealizowany plan treningowy, który prowokuje myślenie o sobie w kategorii JESTEM NIEPOWSTRZYMANY. Bieganie naprawdę zmieniło życie wielu osób.
 • Doświadczania – obecnie większość ludzi pędzi, nie mają chwili, aby się zatrzymać, przyjrzeć zachodowi słońca, czy nacieszyć się chwilą. Dzięki bieganiu i nie mam tu cienia wątpliwości, nauczysz się doświadczać tej chwili, która obecnie trwa.
 • Odkrywania – nowych miejsc w mieście, w którym żyjesz od dawna, uliczek, którymi nigdy nie przeszedłeś. Niezliczonych skwerów, polan, lasów, znajdujących się tuż za zakrętem.
 • Wsparcia opieki zdrowotnej – i to nie w kontekście, że to ty ją wesprzesz, a raczej, że poprzez swoje odpowiedzialne zachowanie, przestaniesz ją obciążać. Bieganie bowiem uchroni cię przed kardiologiem, psychologiem, neurologiem, ortopedą, fizjoterapeutą, psychiatrą i lekarzem ogólnym. Wszystko to, bo po prostu przestaniesz chorować, wzmocnisz swoją odporność.
 • Lepszego jedzenia – w zasadzie najczęściej smakuje nam to, co jest niezdrowe lub tuczy – dzięki większemu podażowi kalorii nie będziesz musiał już tak często patrzeć na swój talerz i oceniać go w kontekście – czy w moim pasku od spodni jest jeszcze szansa, abym zrobił dodatkową dziurkę. Te czasy szybko odejdą do lamusa.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „E-book – Jak zacząć biegać?”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *