fbpx
Recenzje

TOP 10 publikacji biegowych Grupy Helion w 2018 roku

Sezon biegowy trwa w pełni, niektórzy tyle co zaczęli swoją przygodę z bieganiem, inni rozwijają swoje umiejętności, dbają o kondycję i o dietę, zwiększają dystanse. By pasja przynosiła wyniki i satysfakcję warto podejść do tematu profesjonalnie. Przygotuj się do biegania, bez względu na jakim poziomie zaawansowania jesteś. Sport to przecież zdrowie! Dodatkowo mamy dla Was 30% zniżkę na proponowane niżej tytuły - promocja obowiązuje do niedzieli 01.07.2018.
top 10 publikacji nie tylko biegowych grupy helion w 2018 roku 11

Sezon biegowy trwa w pełni, niektórzy tyle co zaczęli swoją przygodę z bieganiem, inni rozwijają swoje umiejętności, dbają o kondycję i o dietę, zwiększają dystanse. By pasja przynosiła wyniki i satysfakcję warto podejść do tematu profesjonalnie. Przygotuj się do biegania, bez względu na jakim poziomie zaawansowania jesteś. Sport to przecież zdrowie! Dodatkowo mamy dla Was 30% zniżkę na proponowane niżej tytuły – promocja obowiązuje do niedzieli 01.07.2018.

  1. Bieganie metodą Gallowaya. Ciesz się dobrym zdrowiem i doskonałą formą! Skorzystaj z 30% rabatu.

top-10-publikacji-nie-tylko-biegowych-grupy-helion-w-2018-roku-01

To kompletny przewodnik po świecie biegów, który oprócz wielu praktycznych informacji zawiera również programy przygotowań do trzech rodzajów wyścigów – biegu na 5 km, biegu na 10 km oraz półmaratonu. Jeśli jesteś nowicjuszem, dowiesz się, jak rozpocząć bieganie i wytrwać w nim. Jeśli jesteś biegaczem wyczynowym, znajdziesz tu poważne rady dotyczące zaawansowanego treningu (między innymi jak lepiej przygotować się do wyścigów i uniknąć kontuzji związanych z nadmiernym wysiłkiem). Weterani zawodów odkryją z kolei nowe pomysły w zakresie strategii stosowanych na trasie biegu, które w przyszłości przyniosą poprawę wyników.

  1. Zakochaj się w bieganiu! Skorzystaj z 30% rabatu.

top-10-publikacji-nie-tylko-biegowych-grupy-helion-w-2018-roku-02

Chcesz biegać, ale nie wiesz, od czego zacząć. Co jest potrzebne na pierwsze treningi? Jak wybrać buty do biegania? Co jeść przed treningiem i po treningu? Jak jeść zdrowo w pracy? Co zrobić, by nam się tak chciało, jak nam się nie chce? Jak być fit przez 9 miesięcy i wrócić do formy po porodzie? Czy warto startować i jak się przygotować do zawodów?

  1. Twój pierwszy triathlon. Przygotuj się do zawodów, trenując pięć godzin tygodniowo. Wydanie II Skorzystaj z 30% rabatu.

top-10-publikacji-nie-tylko-biegowych-grupy-helion-w-2018-roku-03

Ta książka pokaże Ci, w jaki sposób dojść do formy zawodniczej, trenując zaledwie pięć godzin tygodniowo. Znajdziesz tu wszystkie niezbędne informacje i wskazówki, rozpoczynając od wyjaśnień podstaw triathlonu, poprzez rozsądne plany treningowe i wskazówki dotyczące diety i kontroli masy ciała, kończąc na wyborze potrzebnego sprzętu. Dowiesz się, jak rozplanować dni poprzedzające zawody i jak przygotować się do startu.

  1. Dieta sportowców wytrzymałościowych. Odżywianie i suplementacja. Wydanie III Skorzystaj z 30% rabatu.

top-10-publikacji-nie-tylko-biegowych-grupy-helion-w-2018-roku-04

Ten wszechstronny poradnik pomoże Ci zorientować się, jaka dieta będzie najlepsza dla Ciebie. Znakomita, ceniona na całym świecie dietetyczka sportowa Monique Ryan odpowiada tu na pytania, co i jak jeść, pić oraz uzupełniać, żeby cieszyć się zdrowiem i wciąż zwiększać swoją wytrzymałość. Jej porady nie ograniczają się do ogólników: z tej książki dowiesz się, które produkty i w jakich proporcjach trzeba uwzględnić w diecie biegacza, kolarza, triatlonisty i pływaka. W obecnym, trzecim już wydaniu autorka uwzględnia wyniki najnowszych badań, zwraca uwagę na pory posiłków i ich dostosowanie do konkretnych cyklów treningowych. Jedz, żyj zdrowiej i ciesz się sportem!

  1. Jak biegać szybciej. Od 5 kilometrów do maratonu Skorzystaj z 30% rabatu.

top-10-publikacji-nie-tylko-biegowych-grupy-helion-w-2018-roku-05

W tej książce znajdziesz profesjonalne, a jednocześnie zdroworozsądkowe porady jednego z najlepszych szkoleniowców na świecie. Brad Hudson wyjaśni Ci najważniejsze zasady obowiązujące w biegach długodystansowych i przedstawi koncepcję biegania adaptacyjnego. Podpowie Ci, jak opracować własną receptę na sukces. Wytłumaczy, że każdy z nas jest inny, więc nie warto ślepo powielać sztywnych planów treningowych. Dzięki niemu zrozumiesz, że najcenniejszym kapitałem biegacza jest jego wiedza o sobie samym — o fizjologii, formie, reakcjach, a nawet typach mięśni. Z pomocą tej książki uda Ci się pobić własne rekordy i biegać tak, jak lubisz!

  1. Wbiec na szczyt Skorzystaj z 30% rabatu.

top-10-publikacji-nie-tylko-biegowych-grupy-helion-w-2018-roku-06

Niezależnie od tego, czy chcesz zdobywać trofea, czy też bezpiecznie i bez kontuzji biegać każdego dnia, znajdziesz w tej książce coś dla siebie! Dowiesz się jak dbać o ogólną kondycję, udoskonalać technikę biegania i stworzyć plan treningów. Zrozumiesz, do czego potrzebne Ci są rozgrzewka i schłodzenie organizmu po biegu. Odkryjesz, jak wiele zależy od właściwego odżywiania się i wyboru obuwia. A jeśli jesteś trenerem albo masz trenera, na pewno zainteresują Cię kwestie relacji w takim teamie.

  1. Trening mentalny biegacza. Jak utrzymać motywację Skorzystaj z 30% rabatu.

top-10-publikacji-nie-tylko-biegowych-grupy-helion-w-2018-roku-07

Jesteś w stanie samodzielnie wyćwiczyć swoją motywację i umocnić determinację w dążeniu do celu, by biegać coraz dalej i coraz szybciej. W tej książce Jeff Galloway prezentuje zestaw metod treningowych, dzięki którym Twoje ciało, umysł i duch stworzą jedną, silną drużynę. Omawia również każdy aspekt kryzysu motywacji wraz ze sprawdzonymi metodami przezwyciężania trudności. Wielu biegaczy stosuje te metody także w pracy, w domu, oraz w innych sferach życia. Zasady są proste — przeczytaj, zastosuj i osiągaj niesamowite rezultaty!

  1. Metoda Run Walk Run, czyli maraton bez zmęczenia Skorzystaj z 30% rabatu.

top-10-publikacji-nie-tylko-biegowych-grupy-helion-w-2018-roku-08

Dzięki tej książce zapomnisz o dolegliwościach związanych z przeciążeniem mięśni i stawów. Opisana tu nowatorska technika pozwala na uniknięcie kontuzji i przemęczenia, a także na osiąganie lepszych wyników podczas zawodów. Metoda Run Walk Run

  1. Biegi przełajowe. Trening metodą Gallowaya Skorzystaj z 30% rabatu.

top-10-publikacji-nie-tylko-biegowych-grupy-helion-w-2018-roku-09

Jeśli chcesz naprawdę zacząć biegać — albo rekreacyjnie, albo bardziej sportowo — ta książka pomoże Ci zorientować się, jak robić to z głową. Znajdziesz tu mnóstwo informacji o biegach przełajowych, odpowiednim ubiorze i wyposażeniu, a także o taktykach, strategiach, planach i sposobach rozsądnego biegania. Dowiesz się, jak trenować, jeśli chcesz przebiec maraton czy półmaraton, jak oszacować własne siły i jak nie załamywać się przed każdą górką. Odkryjesz proste sposoby zapobiegania kontuzjom i nauczysz się skutecznie je leczyć. Dowiesz się też, jak powinna wyglądać optymalna dieta biegacza.

  1. Dziewczyny, na start! Skorzystaj z 30% rabatu.

top-10-publikacji-nie-tylko-biegowych-grupy-helion-w-2018-roku-10

Katarzyna Karpa, gospodyni bloga dziewczynynastart.pl, doskonale pamięta początki swojej przygody z biegami. Jej obserwacje, porady i wskazówki mogą pomóc Ci podjąć decyzję w kwestii własnych treningów. Jak postawić na tej drodze pierwszy krok? Jak zastawić na siebie pułapki, by nie zrezygnować? Dlaczego nie warto unikać treningu nawet przy złej pogodzie? Jak biegać zdrowo? Jak nie nudzić się w czasie biegów? Sięgnij po tę książkę, a przekonasz się, że bieganie to sposób na życie — pełne, intensywne, emocjonujące. Dowiesz się stąd, jakie rodzaje biegów organizowane są w Polsce i jakich wrażeń potrafią dostarczyć. Zobaczysz, jak sensownie przygotować się do startu i przeżyjesz wraz z autorką (na wesoło) jej udane i mniej udane biegi. Czytaj, śmiej się i biegaj!

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Szybkie bieganie w Konstancinie – relacja z Festiwalu Biegowego im. Piotra Nurowskiego
Następny wpis
Trwają zapisy do IV RAFAKO Półmaraton Racibórz!

Powiązane artykuły

Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu “przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu