fbpx
Gadżety biegacza

Mini-test – maxi-dźwięk, czyli biegamy z AKG K326…

Dostałem do testowania słuchawki AKG K326. Nie jestem osobą, która 24 godziny na dobę chodzi z muzyką w uszach, ale od czasu do czasu zdarza mi się zabrać ze sobą iPoda.
mini test maxi dzwiek czyli biegamy z akg k326

Dostałem do testowania słuchawki AKG K326. Nie jestem osobą, która 24 godziny na dobę chodzi z muzyką w uszach, ale od czasu do czasu zdarza mi się zabrać ze sobą iPoda.

O wiele częściej słucham muzyki w czasie biegania. Bo to już zupełnie inna bajka. Niestety, do tej pory nie miałem szczęścia do dobrych słuchawek, które jednocześnie będą się dobrze trzymać, będą komfortowe i zapewnią bardzo dobrą jakość muzyki. Słuchawki AKG słyną z niej, jak również z doskonałego wykonania. Czego chcieć więcej? Właściwie tylko tego, żeby same trzymały się uszu…

O co tyle hałasu?

Model AKG K 326 to najwyższej jakości sportowe słuchawki douszne o półotwartej konstrukcji i specjalnym uchwycie na uszy. Ten specjalny uchwyt ma zapewnić osobom biegającym, czy jeżdżącym na rowerze lub rolkach komfort, który w połączeniu z perfekcyjnym (?) dźwiękiem i atrakcyjnym wzornictwem uczynią z tych słuchawek punkt odniesienia dla wszystkich innych produktów na rynku. Dodatkowo, inżynierowie AKG zintegrowali z przewodem regulację głośności, pauzę i mikrofon dzięki czemu, słuchawki K326 to idealny partner podczas jakiejkolwiek aktywności fizycznej. No może poza pływaniem.

Urządzenie testowałem na telefonach HTC Desire, iPhone 3G, Nokia N95 8GB oraz  na iPodzie Nano 4-tej generacji. Co ciekawe, słuchawki K326 są opatrzone znakami  „Made for iPod, iPhone, iPad”. Dlaczego ciekawe? Czytajcie dalej, a będzie wam dane dowiedzieć się…

>2m/s prosto w plecy

Jeśli chodzi o jakość dźwięku, to słuchawki AKG K326 nie mają sobie równych. Przynajmniej w porównaniu do słuchawek, których miałem okazję wcześniej używać. Jedynymi porównywalnym z AKG były słuchawki Apple, które są standardowo dodawane do iPhonów, czy iPodów. Korzystałem ze słuchawek Sony, Panasonica, JVC i kilku innych firm, a jednak to AKG i Apple wiodą prym. W słuchawkach AKG słychać jeszcze więcej, a to dla każdego melomana ogromnie dużo. Słychać pewne subtelności bez konieczności robienia głośniej, słychać to, czego nie słychać lub nie słychać tak dobrze w przypadku innych. Są bardzo lekkie. Po krótkim czasie przestajemy czuć je na sobie, a tak zachwalane uchwyty na uszy są naprawdę bardzo wygodne i dobrze wykonują swoją pracę. Co do dźwięku, to w przypadku trzech testowanych urządzeń był on bliski ideału. Trzech, bo niestety na Nokii nie udało się przeprowadzić testu! Podłączyłem słuchawki do iPhona 3G, wybrałem numer znajomego, żeby powiedzieć mu, że znalazłem słuchawki idealne. Okazało się jednak, że nie ma róży bez kolców….

<2m/s prosto w twarz

Słuchawki AKG K326, a przynajmniej egzemplarz, który otrzymałem do testów, ma w mojej ocenie dwie wady. Pierwsza – słuchawki podłączone do telefonu Nokia N95 8GB wydawały dźwięk charakterystyczny dla zwarcia. To oczywiście uniemożliwiło dalsze testy. Druga – zarówno w przypadku telefonu HTC Desire, jak i iPhona 3G mikrofon nie działał w ogóle! Ciekaw jestem, czy trafił mi się jeden na tysiąc wadliwy egzemplarz, czy może to wina lekko zaokrąglonych wejść mini-jack w obu telefonach? No cóż, fakt pozostaje faktem, że zanim zakupicie te słuchawki z myślą o korzystaniu z zintegrowanego w nich mikrofonu, to podczas zakupu sprawdźcie, czy aby na pewno działa z Waszym telefonem.

Podsumowanie

Jeśli ktoś szuka doskonałego dźwięku w trakcie jazdy na rowerze, rolkach, wspinaczki, biegania, etc. to słuchawki AKG K326 są doskonałym wyborem. Niestety, występują tylko w trzech kolorach i może znaleźć się ktoś, komu żaden kolor nie będzie pasował… Innymi słowy, najwyższa półka i tyle. Jeśli jednak ktoś, chce korzystać z mikrofonu zintegrowanego z regulacją głośności i kablem, to koniecznie w trakcie dokonywania zakupu trzeba sprawdzić, czy będzie to sprawny duet.

Specyfikacja:

  • bardzo solidnie i precyzyjnie wykonane
  • smukły kształt słuchawki perfekcyjnie i komfortowo pasujący do ucha
  • świetnie nadają się do przenośnych odtwarzaczy cd/mp3
  • przetworniki: dynamiczne, półotwarte
  • pasmo przenoszenia: 17-23.000hz
  • impedancja: 32 ohm
  • SPL (sound pressure level): 126 db
  • typ: przewodowe, douszne
  • maksymalna moc wejściowa: 15 mw
  • regulacja głośności oraz mikrofon zintegrowany z przewodem
  • przewód z miedzi ofc 99,99%, o długości: 1m
  • pozłacany wtyk: jack stereo 3,5mm
  • niewielka waga słuchawek bez kabla: 5 gram
  • w zestawie etui ochronne
  • kolor słuchawek: czarne
  • kompatybilność z iPhonem

Cena: od 149,50 do 239,-

Post Scriptum

Znak kompatybilności z urządzeniami Apple to w dzisiejszych czasach wartość dodana. W przypadku AKG dziwi więc niedoróbka związana z niedopasowaniem złącza mini-jack do modeli iPhone 3G i 3GS (nie miałem okazji sprawdzić kolejnej generacji iPhona).

Za możliwość przeprowadzenia testu dziękujemy firmie mp3store.pl. To nie był tekst sponsorowany. Banner na dole artykułu jest podziękowaniem za bezproblemowe użyczenie sprzętu. Gdyby wszystkie firmy były tak elastyczne…

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Co to jest i o czym świadczy dryf tętna? - Poradnia Biegacza
Następny wpis
Biegowy brafitting – dobieramy rozmiar biustonosza sportowego
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu “przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu