26 września wystartują zarówno 43. Maraton Warszawski jak i 15. Półmaraton Warszawski. Wciąż trwają zapisy na oba biegi, w ramach których uruchomiona została dodatkowa pula 1 tys. miejsc na 43. Maraton Warszawski oraz 2,5 tys. miejsc na 15. Półmaraton Warszawski. Jak podają organizatorzy, na obie imprezy zostały dostępne już ostatnie wolne miejsca. Maraton Warszawski to najważniejsza impreza biegowa w kraju, która zmieniła życie niejednego uczestnika. Na jej starcie każdego roku stają tysiące profesjonalistów i amatorów, z całego kraju oraz ze świata. 


Maraton Warszawski zmienił ich życie

Maraton Warszawski to impreza z duszą – bieg rozgrywany jest nieprzerwanie od 1979 roku, a na jego starcie rokrocznie stają między innymi zawodnicy, którzy brali udział we wszystkich dotychczas rozegranych 42 edycjach. Prestiżowy udział w najważniejszej imprezie biegowej w kraju, wpłynął na przestrzeni lat w znaczący sposób na życie wielu jego uczestników. Jedną z takich osób jest bez wątpienia Karol Nehring, któremu udział w Maratonie Warszawskim pomógł pokonać poważne problemy ze zdrowiem oraz wyjść obronną ręką z głębokiej depresji. 


– Mając siedemnaście lat trafiłem do szpitala po tym jak słabo się poczułem. Moje wyniki krwi były bardzo słabe, ważyłem około 57 kilo przy wzroście 183 centymetry. Cztery miesiące później opuszczałem szpital uboższy o kolejne 15 kilogramów i bogatszy o głęboką depresję.Codziennie rano odbywałem walkę, aby wstać z łóżka. Przyjaciele i bliscy robili co mogli, ale byłem ciężkim przypadkiem – przyznaję. Pewnego dnia pomyślałem jednak, że nikt nigdy nie dozna tak wielkiej radości z życia oraz samego biegania jak osoba, która nie mogła nawet chodzić. Za cel postawiłem sobie 39. Maraton Warszawski. Przebyłem niezwykle długą drogę, od szpitala i 42 kilogramów wagi do ponad 42 kilometrów biegu i tytułu maratończyka. Ta długa „przygoda” potwierdziła, że wszystko jest możliwe i nauczyła mnie jak dążyć do celu, zmieniając moje życie o 180 stopni. Mam nadzieję, że moje słowa sprawią, iż ktoś kto akurat znajduje się w tym miejscu w życiu, w którym ja byłem przed kilkoma laty stwierdzi, że naprawdę można osiągnąć wielkie rzeczy i spełniać swoje marzenia, nawet jeżeli w danej chwili wydaje się to nierealne. 

Piotr Sprengel pierwszy maraton przebiegł 7 lat temu. Jak sam przyznaje bieganie zmotywowało go do zmian. Zaczął prowadzić sportowy tryb życia, zmienił pracę oraz otoczenie pełne „toksycznych” osób.

Maraton jest taką odskocznią od wszelkich zmartwień, trosk i negatywnej energii. Sądzę, że sam proces przygotowania do maratonu i – co oczywiste – przebiegnięcie tego dystansu pozwala spojrzeć człowiekowi na swoje życie, swoje bieżące sprawy z lepszej perspektywy. Przebiegnięcie tego dystansu pozwala uporządkować myśli, no i – co najważniejsze – daje dużo pozytywnej energii oraz odpowiedniego nastawienia do życia. Kształtuje również charakter w obliczu wszelkich trudności.

Przebiegnięcie Maratonu Warszawskiego to dla wielu osób spełnienie marzeń. Daje im poczucie, że praca nad sobą przynosi efekty i wzmacnia człowieka. Jest także doskonałą okazją do zawiązania przyjaźni na całe życie.

Maraton pokazał mi, że mam w sobie siłę, o jakiej nie miałam pojęcia. Przekonał, że mam wokół siebie najukochańszych ludzi na świecie, prawdziwych przyjaciół. Po raz kolejny udowodnił, że biegacze, to najradośniejsi ludzie na świecie. Nigdy nie uśmiechałam się w życiu niemal 4,5 godziny non stop. Chcę wrócić do tego dystansu. Zrobię to. Ludzie, spełniajcie swoje marzenia, to najpiękniejsze emocje w życiu – dodaje Katarzyna Kaczmarek, która swój pierwszy Maraton Warszawski pokonała przed trzema laty. 

15. Pół i 43. Maraton Warszawski – najważniejsze informację oraz trasy biegu

Zgodnie z obowiązującymi przepisami biegi masowe mogą być organizowane w reżimie sanitarnym w falach do 500 osób, startujących co 15 min, a do tego limitu nie wliczają się osoby zaszczepione. Biegacze biorący udział w 43. Maratonie Warszawskim i w 15. Półmaratonie Warszawskim wystartują z różnych lokalizacji, ale połączy ich wspólna meta. Start 43. Maratonu Warszawskiego nastąpi z ul. Konwiktorskiej, meta zlokalizowana zaś będzie przy Multimedialnym Parku Fontann. Do tej pory udział w 43. Maratonie Warszawskim potwierdziło 3500 biegaczy. Numery startowe na 15. Półmaraton Warszawski otrzymało 6000 zawodników.

Wszystkie szczegóły dotyczące zapisów, startów i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znaleźć można na stronach: www.polmaratonwarszawski.com oraz www.maratonwarszawski.com

14. PZU Półmaraton Warszawski
Radość na mecie 14. PZU Półmaratonu Warszawskiego
41. PZU Maraton Warszawski
41. PZU Maraton Warszawski

Zapisz się na newsletter i otrzymaj kalkulator zakresów tętna treningowego

>