fbpx
5 pko polmaraton solidarnosci bieg pelen niespodzianek 04

5. PKO Półmaraton Solidarności – bieg pełen niespodzianek!

Przed nami 3 czerwca kolejna, bo już piąta edycja PKO Półmaratonu Solidarności w Lublinie. Organizatorzy zapowiadają wiele atrakcji dla biegaczy, kibiców i ich rodzin w pierwszy czerwcowy weekend.

Przed nami 3 czerwca kolejna, bo już piąta edycja PKO Półmaratonu Solidarności w Lublinie. Organizatorzy zapowiadają wiele atrakcji dla biegaczy, kibiców i ich rodzin w pierwszy czerwcowy weekend.

Tak jak w poprzednich latach zawodnicy wystartują ze Świdnika. Tym razem brama startowa nie stanie pod Portem Lotniczym. Starujemy z ulicy Lotników Polskich z historyczną bramą WSK PZL Świdnik w tle. Finiszować będziemy na terenie Targów Lublin S.A w Lublinie. Podczas jubileuszowego biegu meta w Lublinie nie będzie znajdować się pod gołym niebem, lecz w hali wystawienniczej Targów Lublin S.A. – To będzie dla nas i naszego partnera Targów Lublin S.A nowe wyzwanie – mówi Marek Wątorski dyrektor 5. PKO Półmaratonu Solidarności. Pracujemy nad tym aby zadowolić zawodników i strefę mety rozbudować o inne atrakcje. Przekraczając bramę Targów Lublin zawodnicy zostaną skierowani do hali wystawienniczej, gdzie będą finiszować przy efektownych światłach oraz dźwiękach muzyki. Na mecie przywitają ich atrakcje ze strefami odpoczynku, rehabilitacji i historii włącznie. Będą na was czekać tysiące kibiców którzy w tym samym miejscu chwile przed wami ukończą uliczne biegi towarzyszące podczas 25. Biegu Solidarności.

5-pko-polmaraton-solidarnosci-bieg-pelen-niespodzianek-02

Wiemy od czterech lat, że trasa 5.PKO Półmaratonu Solidarności  nie sprzyja biciu rekordów życiowych ze względu na położenie geograficzne naszych miast. Ostre słońce i wilgotność powietrza determinuje godzinę startu na 9:00. Czerwcową pogodę w Lublinie łatwo przewidzieć. Tutaj zawsze przywita was wspaniale świecące słońce. Gościnna Lubelszczyzna na trasie biegu obfituje w długie, lekkie podbiegi, co wymusza od zawodnika mentalnego i fizycznego  dostosowania fizycznego komfortu startowego do siebie. Tutaj trzeba ustawić swój wewnętrzny tempomat do oczekiwanego wyniku indywidualnego zawodnika. Na całej długości trasy jest kilka łagodnych długich podbiegów z dwoma specyficznymi podbiegami ostrymi, które napotkacie nad arteriami drogowymi. Wypadają one w Świdniku nad trasą S-17 w okolicy ul. Piaseckiej i w Lublinie na ul. Lubelskiego Lipca 80 na wysokości Targów Lublin S.A – zaznacza Wątorski.  

5-pko-polmaraton-solidarnosci-bieg-pelen-niespodzianek-01

Przed zawodnikami niełatwe ale wykonalne zadanie. Dla wielu z was może to być ciężka próba charakteru i sprawdzenia się w warunkach klimatu wyżyny lubelskiej. Zapewniam, że na pierwszym planie jest wasze bezpieczeństwo i zadowolenie. Na pewno za rok będziecie naszymi gośćmi ponownie. Bieg Solidarności w Świdniku i Lublinie to piękna inicjatywa, mająca na celu zachowanie pamięci o ludziach i wydarzeniach które dały Polsce początek w drodze do wolności. Przed Gdańskim Sierpniem był Lubelski Lipiec 1980 roku. 5.PKO Półmaraton Solidarności przypada w roku 700-lecia miasta Lublina. 3 czerwca możecie zostać w Lublinie na dłużej. Noc Kultury w Lublinie to wyjątkowe, nietuzinkowe wydarzenie na które czekamy tak jak na bieg cały rok.   

Zapraszamy do udziału – zapisy TUTAJ. Rozbiegany Lublin czeka.                                      

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
spotkajmy sie w raszynie juz 09 04 2017 01

Tęsknisz za wiosną? Przywitaj ją z nami w Raszynie!

Następne
bal karnawalowy w adidas runners warsaw 01

Bal Karnawałowy w Adidas Runners Warsaw

Powiązane artykuły

diabelskie bieganie z rokita 22 09 2019 01
Czytaj dalej

Diabelskie bieganie z Rokitą – 22.09.2019

Sercem Ustronia jest malownicza Równica, gdzie zarówno profesjonalni jak i amatorscy biegacze mogą zmierzyć się ze swoimi umiejętnościami i słabościami. Tam według legendy diabeł Rokita chciał postawić młyn, w którym zamierzał mleć ludzkie grzechy na czarną mąkę, by ją potem rozsiewać po szerokim świecie.
gotowi na start w 4 gdansk maratonie 03
Czytaj dalej

Gotowi na start w 4. Gdańsk Maratonie?

4. Gdańsk Maraton, najlepsza impreza biegowa w Polsce, zbliża się coraz większymi krokami. Ten bieg to wyjątkowa trasa, w wyjątkowym mieście! Warto już dziś zaplanować start, który odbędzie się 15 kwietnia 2018 roku.