fbpx
goniacka bialka tatrzanska goralskie bieganie na koniec wakacji 01

​Goniacka Białka Tatrzańska – góralskie bieganie na koniec wakacji

Festiwal biegowy Goniacka to trzydniowa impreza, która w tym roku po raz pierwszy odbędzie się w Białce Tatrzańskiej między 26 a 28 sierpnia 2016 r. Ośrodek Kotelnica Białczańska, dobrze znany miłośnikom zimowych szaleństw, tym razem stanie się miejscem rywalizacji biegowej okraszonej góralskim folklorem.

Festiwal biegowy Goniacka to trzydniowa impreza, która w tym roku po raz pierwszy odbędzie się w Białce Tatrzańskiej między 26 a 28 sierpnia 2016 r. Ośrodek Kotelnica Białczańska, dobrze znany miłośnikom zimowych szaleństw, tym razem stanie się miejscem rywalizacji biegowej okraszonej góralskim folklorem. 

Organizatorzy Festiwalu biegowego Goniacka zaplanowali jedenaście biegów o różnej długości i trudności tak, aby każdy amator biegania po górach, nawet początkujący, znalazł coś dla siebie. REGATTA FARBOWANE GYMBY to kolorowy bieg dla całych rodzin, który na mecie zakończony będzie kolorową bitwą na woreczki wypełnione barwnym pyłem. BIEG KRASNYCH DZIEWEK zarezerwowany jest tylko dla kobiet, a strojem obowiązkowym są spódnice przynajmniej poniżej kolana. Miłośnicy biegów z przeszkodami będą mogli zmierzyć się z GÓRALSKĄ WYCIERUCHĄ, a bardziej doświadczeni biegacze docenią widoki i przewyższenia ROMBANICY NA PÓŁ SETKI. Biegacze, dla których jeden start to za mało, będą mogli rywalizować o Puchar Goniacki OSCYP CUP. By go zdobyć, trzeba ukończyć aż pięć biegów.

Festiwal, zgodnie z ideą patronującego mu programu Regatta RUSZ SIĘ!, ma przede wszystkim charakter familijny i zachęca do podjęcia różnorodnych form aktywności. Poza zawodami biegowymi organizatorzy przygotowali bogaty program atrakcji towarzyszących, m.in. zajęcia z jogi, pilatesu, zumby czy nordic walking. Najmłodsi uczestnicy festiwalu będą mieli do dyspozycji strefę aktywności z labiryntem oraz możliwość startu w biegach z przeszkodami dla dzieci.

Jako dodatkowe atrakcje organizatorzy przygotowali prelekcje sportowców oraz projekcje filmów o tematyce biegowej i górskiej. W miasteczku festiwalowym znajdzie się również namiot wystawowy, w którym będzie można zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami z branży biegowej i outdoorowej.

goniacka-bialka-tatrzanska-goralskie-bieganie-na-koniec-wakacji-03

Piękne okolice Białki Tatrzańskiej oraz liczba biegów i atrakcji towarzyszących sprawiają, że Goniacka Festival to doskonały pomysł na weekendowy wyjazd w góry na koniec wakacji – nie tylko dla zaawansowanych biegaczy, lecz także dla rodzin z dziećmi chcących spędzić aktywnie końcówkę wakacji.

Program biegowy

Piątek, 26 sierpnia 2016 r.

DYCHA CY NIE DYCHA? – dystans 10 km i 1 m, bieg zaliczany do Pucharu Goniacki OSCYP CUP

GONIACKA ZA DUTKIEM – dystans 5 km, bieg drużynowy dla firm

WARTKI DOWNHILL KU DOŁOWI – dystans 3 km, bieg zaliczany do Pucharu Goniacki OSCYP CUP 

BIEG KRASNYCH DZIEWEK – dystans 1 km, tylko dla kobiet

Sobota, 27 sierpnia 2016 r.

GONIACKA HET NA GRAPE – dystans 21 km (+987 m, -979 m) bieg zaliczany do Pucharu Goniacki OSCYP CUP

GÓRALSKA WYCIERUCHA – dystans 8 km, bieg z przeszkodami zaliczany do Pucharu Goniacki OSCYP CUP

REGATTA FARBOWANE GYMBY – dystans 2 km 

HARDCOOROWY JUHAS – 4 km, finał Pucharu Goniacki OSCYP CUP

Niedziela, 28 sierpnia 2016 r.

ROMBANICA NA PÓŁ SETKI – dystans 52 km, ultramaraton górski (+1520 m, -1528 m)

GONIACKA MARATON – BIEG ZIAJOKA o Puchar Wójta Gminy – dystans 42 km (+1099 m, -1351 m)

 

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
uczestnicy 54 biegu westerplatte uczcza pamiec wrzesnia 39 01

Uczestnicy 54. Biegu Westerplatte uczczą pamięć Września '39

Następne
beczka piwa dla najliczniejszej grupy biegaczy rafako polmaraton raciborz coraz blizej 02

Beczka piwa dla najliczniejszej grupy biegaczy - RAFAKO Półmaraton Racibórz coraz bliżej

Powiązane artykuły

10 pko silesia marathon to bedzie wyjatkowa edycja konkurs 01
Czytaj dalej

10. PKO Silesia Marathon – to będzie wyjątkowa edycja!

Już za niespełna cztery miesiące spotykamy się na starcie największego maratonu w aglomeracji śląskiej - 10. jubileuszowa edycja PKO Silesia Marathon rusza 7 października z Katowic. Silesia Marathon to jedyny w Polsce i Europie bieg maratoński prowadzący ulicami czterech miast, a są nimi: Katowice, Mysłowice, Siemianowice Śląskie i Chorzów.
Najwygodniejsze buty do biegania w trudnym terenie jakie miałem na stopach!
Sprawdź, co to za model