fbpx
wings for life world run w druzynie razniej 01

Wings for Life World Run – w drużynie raźniej!

Imprezy biegowe o charakterze charytatywnym cieszą się coraz większą popularnością. Ich niekwestionowanym liderem jest organizowany po raz czwarty Wings for Life World Run znany jako jedyny bieg na świecie, w którym meta goni zawodników

Imprezy biegowe o charakterze charytatywnym cieszą się coraz większą popularnością. Ich niekwestionowanym liderem jest organizowany po raz czwarty Wings for Life World Run znany jako jedyny bieg na świecie, w którym meta goni zawodników. A uciekają przed nią wszyscy – wytrawni ultramaratończycy, biegowi amatorzy, aktorzy, kierowcy rajdowi, skoczkowie narciarscy i dziennikarze.

Wings for Life World Run to przede wszystkim okazja, aby wesprzeć fundację, która prowadzi intensywne badania nad możliwością leczenia urazów rdzenia kręgowego. Ale jest to także szansa na spotkanie sławnych osób i dołączenia do ich drużyn! Impreza doczekała się bowiem szerokiego grona rozpoznawalnych i lubianych ambasadorów.

W Polsce znaleźli się wśród nich między innymi: były skoczek narciarski Adam Małysz, piosenkarka Monika Kuszyńska, kierowca rajdowy Michał Kościuszko, pływak Paweł Korzeniowski rekordzistka polski w biegu na 800m Joanna Jóźwik, czy dziennikarka Beata Sadowska, która swój udział w biegu motywuje w prostych słowach: „Lubię biegać. A jeśli dodatkowo mogę komuś dzięki temu pomóc to po prostu melduję się na mecie”.

Podobnego zdania są gwiazdy zza granicy. W Wiedniu do swojej drużyny zaprasza utytułowany austriacki skoczek narciarski Gregor Schlierenzauer. Gregor Schlierenzauer Team jest otwarty dla każdego, bez względu na wiek i poziom zaawansowania. W 2015 roku liczyła 95 członków, którzy wspólnie przebiegli  1 972 km. Kapitanem drużyny Goldi and Friends jest również wybitny skoczek narciarski, a obecnie ekspert i komentator sportowy Andreas Goldberger.W USA ambasadorką Wings for Life została tancerka Chelsie Hill z Kalifornii, której wypadek samochodowy i wózek inwalidzki nie przeszkodziły w kontynuowaniu tanecznej kariery. Niepełnosprawna artystka założyła największy na świecie zespół tańca na wózkach i dziś inspiruje innych do działania.

Jak dołączyć do drużyny, której patronuje ambasador? Po rejestracji  na zawody wystarczy wejść w zakładkę „Drużyny”, a następnie wybrać odpowiedni team. Można również założyć własną drużynę i rzucić wyzwanie innym. To z pewnością doda smaku rywalizacji, w której zmierzą się firmy, uczelnie i kluby sportowe o różnych specjalizacjach – kibice Lecha Poznań mogą w tym roku zapracować na sukces swoich ulubieńców! W Polsce mamy do wyboru aż 190 zespołów, które będą rywalizowały o miejsca w globalnym rankingu. W roku 2016 najwyżej sklasyfikowaną z nich była drużyna Adama Małysza, która wybiegała wspólnie aż 4 037,82km i uplasowała się na trzeciej pozycji (na 2513 startujących drużyn)!

Reprezentanci Polski na Wings for Life są mocni zarówno indywidualnie – o drugim miejscu Bartosza Olszewskiego w klasyfikacji łącznej nikomu nie trzeba przypominać! – jak i drużynowo. Najbardziej jednak cieszy stale rekordowa frekwencja (w tym roku udział w polskiej edycji zadeklarowało 6 tysięcy biegaczy) i stale rosnąca chęć pomocy tym, którzy nie mogą biegać.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
biustonosz cmmttd chillbraadidas 01

Biustonosz CMMTTD ChillBraAdidas

Następne
women power sila ktora prowadzi do zwyciestwa 01

Women Power – siła, która prowadzi do zwycięstwa

Powiązane artykuły

van niekerk w polowie drogi do miana krola sprintu
Czytaj dalej

Van Niekerk w połowie drogi do miana „króla sprintu”!

Piątego dnia 16. Mistrzostw Świata wszyscy czekali na ostatni finał wieczoru, czyli bieg na 400 metrów, w którym pierwszoplanową rolę miał odgrywać Wayde Van Niekerk – biegacz mianowany przez samego Usaina Bolta na nowego „króla sprintu”. Rywali miał mocnych, ale i tym razem udźwignął presję.