PUMA FOREVER FASTER – sezon 2014

Jak przystało na zapaleńców biegania, gadżetów i nowinek technicznych, nie mogło nas zabraknąć na jesiennym pokazie PUMY, która strefę runningową ostatnimi laty traktuje bardzo poważnie. I dobrze, bo to zawsze korzyść dla nas, biegaczy. Zapraszamy zatem do rzucenia okiem na wycinek tego, czym uraczy nas PUMA w przyszłym roku.

Chociaż znane jest powiedzenie „przyczajony tygrys, ukryty smok”, tuż obok czai się i puma.

Nie da się ukryć, że w środowisku sportowym pulę liczących się gigantów można policzyć na palcach jednej ręki. Wśród nich znajduje się także i Ona. Konkurencja ostatnio bardzo mocno zaatakowała klienta. Zdefiniowała cel, znalazła znak, wyróżnik i precyzyjnie trafiła w punkt. Bezdyskusyjnie nakreśliła, w jakim kierunku zmierza i z jaką aktywnością może być kojarzona.

Puma czekała, ale nie próżnowała. Zebrała solidną bazę wiedzy na temat potrzeb konsumenta, wsłuchała się w otaczający świat, zbadała, w jakim kierunku on zmierza, aby następnie skonfrontować to z jednostką.

Co zatem zadziało się na polu runningowym?

Z czym kojarzy się Puma?

Usain Bolt.  Jak podaje oficjalna strona sportowca, ustanowił on następujące Rekordy Świata:

  • 100m – 9.58 sek. (Berlin, 2009)
  • 200m – 19.19 sek. (Berlin, 2009)
  • 4x100m – 36.84 sek. (London, 2012)

Sekundy, w których zawarte są prędkość, moc, charakter drapieżnika, zwinność, zręczność, sprawność. Czy dziwnym jest zatem, że Bolt pozostaje w dalszym ciągu twarzą marki?

FOREVER FASTER to filozofia firmy na rok 2014.

NAJSZYBSZA MARKA SPORTOWO-LIFESTYLOWA ŚWIATA.

Kierunek, jaki obrała Puma i współpraca z najszybszym człowiekiem na świecie, okazały się strzałem w dziesiątkę, dlatego raz obrany kurs jest kontynuowany. Usain Bolt jest symbolem, który pokazuje, że niezależnie od okoliczności – warto się rozwijać, aby każda sekunda była na wagę satysfakcji. Inspiracja, za którą stoją miliony biegaczy. Dosłownie i w przenośni. Statystyki podają, że więcej osób interesuje się bieganiem i lekkoatletyką, a mniejszy procent fizycznie uprawia sport, jednak z roku na rok liczba aktywnych sukcesywnie rośnie. Dodatkowo bardzo pokaźnie zwiększa się liczba biegających kobiet.

Puma Running 2014 to „24-ro godzinna historia biegowa”. Każda pora jest odpowiednia, aby wyjść na trening, każde miejsce jest właściwe. Przestrzeń miejska i nocne bieganie nie stanowią już problemu. Puma pomaga w tym, aby niezależnie od godziny treningu czuć się komfortowo, ale i bezpiecznie.

SZYBKIE ATUTY:

  • Buty Faas 600v2 i Faas 300v3
  • Mobium elite v2
  • Night Cat
  • Puma Activ
  • PUMATrac

BUTY+

Rozwijając linię FAAS, Puma Running wprowadza coraz to nowsze modele butów, w tym FAAS 600v2 oraz FAAS 300v3. PUMA skierowana do kobiet to już nie tylko idealnie skrojona pod kobiecą sylwetkę odzież, ale także zwrócenie szczególnej uwagi na damską stopę.

Zaprojektowano buty idealnie pasujące do wąskiej stopy, zwrócono uwagę na większą ochronę pięty poprzez otoczenie jej dodatkową pianką, ale przede wszystkim zaproponowano strefę anty-halluksową.

Skala amortyzacji FAAS zdeterminowała podział linii butów na te, które pozwalają na przyjęcie mniejszej bądź większej siły uderzenia działającej na stopę podczas biegu. Im wyższy numer, tym większa amortyzacja. Ma to swoje odzwierciedlenie w specjalistycznej konstrukcji butów, jak to miało miejsce w poprzednich latach i pokazało swój tryumf poprzez liczne nagrody przyznane Pumie na całym świecie.

Grubość pianki, która tworzy podeszwę, jej szerokość i budowa zewnętrzna, a także cała warstwa wierzchnia buta uzależniona jest od numeru FAAS, a co za tym idzie, wpływa na amortyzację dużych obciążeń, stabilizację stopy, przystosowanie do biegu w zróżnicowanym terenie oraz zwiększenie komfortu biegacza poprzez takie własności buta jak: lekkość, przewiewność czy giętkość.

Standardem jest już podział butów ze względu na budowę podeszwy, gdzie w zależności stosunku wysokości ułożenia pięty do palców różnice wynoszą: 12mm, 8mm, 4mm i 0mm i tym samym dzielą grupę na buty tradycyjne i naturalne/minimalistyczne (odpowiednio = i powyżej 8mm oraz = i poniżej 6mm).

Dodatkowo Puma odnosi się do celu treningu i ułatwia dobór odpowiedniego obuwia poprzez jego oznaczenie i podział na 4 kategorie: neutralną, S – model stabilizujący, wspierający R – model startowy, szybki oraz TR – model trailowy.

Wykończeniem butów Pumy 2013 są oczywiście wkładki Ortholite o właściwościach antybakteryjnych i przeciwgrzybicznych, dzięki zastosowaniu węgla aktywnego hamującego rozwój bakterii i tym samym niwelującego nieprzyjemny zapach. Pochłaniają wilgoć, zapewniają komfort i wygodę.

FAAS 600 v2

Ulepszona wersja Faas 600. But lekki (220 gram/7) z przeznaczeniem do codziennych treningów.

FAAS 300 v3 Wn’s

W dwóch odcieniach kolorystycznych łososiowo-zielono-białym oraz purpurowo-filetowym z przeznaczeniem do szybkich treningów.

Mobium elite v2

Nowa wersja v2 innowacyjnego buta, który pracuje wraz ze stopą biegacza. Zmiana kształtu stopy w trakcie biegu – długość, szerokość, proporcje – stała się podstawą do zaprojektowania Mobium. Zapewnia on naturalny ruch stopie, a teraz jednocześnie wspomaga pracę mięśni i ścięgien.

NIGHT CAT

Chcesz być widoczny w nocy – musisz się świecić. Seria umożliwiająca bieg po zmierzchu. Każdy detal czy odbijający, czy wysyłający światło zwiększa bezpieczeństwo biegacza na drodze. Puma kontynuuje akcję poprzez dodawanie nie tylko większej ilości elementów odblaskowych do swoich produktów, ale i poprzez umieszczanie w nich pasków ledowych emitujących światło ciągłe lub pulsacyjne. Dodatkowo wraz z fluorescencyjnym wykończeniem zamków świecących w ciemności ma zapewnić lepszą widoczność podczas wieczornych treningów w terenie.

Kurtki wyposażone w diody umieszczone w okolicy ramion, plecaki z wbudowanymi paskami, a także buty z czipem wysyłającym światło, to nowość sezonu 2014.

PUMA ACTIV

Odzież specjalistyczna z wbudowanymi taśmami po wewnętrznej, stykającej się bezpośrednio ze skórą stronie. Gumowe pasy mają przypominać plastry kinesio stosowane przez sportowców w fizjoterapii i rehabilitacji, a przez to maksymalizować efekty treningowe.

Poprzez oddziaływanie sensoryczne mają zapewniać mikromasaż wspomagając i aktywując mięśnie, a także minimalizować drgania mięśni, aktywując przy tym proces samoleczenia oraz regeneracji.

PUMATrac

Nowoczesna aplikacja na iPhone przeznaczona do motywowania biegaczy oraz kontroli wysiłku fizycznego. Oprócz monitorowania podstawowych wartości, takich jak: dystans, tempo czy liczba spalonych kalorii – PUMATrac zapewnia pełne prowadzenie biegacza od momentu przekroczenia progu domu. Precyzyjna lokalizacja, aktualna prognoza pogody, muzyka, nowe trasy, ale przede wszystkim wgląd w bazę statystyk. Pełna analiza podpowiadająca, w jakich warunkach biegacz jest najbardziej wydajny, o jakiej porze dnia jego trening przynosi najlepsze efekty, jak na jego wydolność wpływają warunki atmosferyczne. Dodatkowo aplikacja pozwala na dzielenie się osiągnięciami z przyjaciółmi dzięki połączeniu z popularnymi portalami społecznościowymi.

[youtube]J27ThXpXhGg[/youtube]

To tyle na początek. Już wkrótce postaramy się większość z oferowanych innowacji PUMY przetestować na własnych nogach, grzbietach, komórkach…

Reklama - koniecznie sprawdź!