fbpx
Informacje prasowe

PUMA Running powraca w 2021!

Wytyczać własne ścieżki i zmieniać zasady gry. Tak właśnie działa PUMA w 2021 roku, której sekcja biegowa powraca…
PUMA Running powraca w 2021

Wytyczać własne ścieżki i zmieniać zasady gry. Tak właśnie działa PUMA w 2021 roku, której sekcja biegowa powraca w wielkim stylu!

Historia firmy PUMA to prawie 75 lat rekordów świata i niezapomnianych biegów takich legend jak Abebe Bikila, Bill Rogers, Sabrina Mockenhaubt czy Usain Bolt. Tak ogromna spuścizna w kategorii butów biegowych zmotywowała markę, aby znów nabrać prędkości i zapoczątkować zmiany od najbardziej prestiżowych maratonów na świecie po lokalne społeczności biegaczy.

PUMA postanowiła zredefiniować swoje produkty, a także opracować nowe technologie, zapewniające jak największy możliwy komfort w czasie biegów. Lata badań i zaawansowanych testów zaowocowały powstaniem czterech nowych, głównych modeli butów: Deviate, Velocity, Liberate i Eternity, w których zastosowano najnowocześniejszą technologię pianki NITRO.

PUMA Deviate to flagowy model marki w tej kolekcji.
PUMA Deviate to flagowy model marki w tej kolekcji.

PUMA Running postawiło sobie za cel umożliwienie biegania praktycznie bez wysiłku – powiedziała Erin Longin, Global Director of the Running and Training business unit w PUMA. Nasze nowe buty do biegania są wyposażone w najbardziej innowacyjne technologie, takie jak pianka NITRO, dzięki której buty są niezwykle lekkie i responsywne. To sprawia, że biegacz zużywa mniej energii, co przekłada się na bardziej efektywne osiąganie wyznaczonych celów.

Nowa linia butów PUMA Running zawiera specjalnie zaprojektowane modele dla biegaczek, w tym zupełnie nową, dostosowaną do kobiecej stopy podeszwę we wszystkich czterech modelach. PUMA wierzy, że kobiety są przyszłością biegania, dlatego też podpisała kontrakt z najlepszymi zawodniczkami w tej dyscyplinie: Molly Seidel, Gesa Krouse, Aisha Praught Leer, Fiona O’Keefe i Taylor Werner.

Im bardziej badaliśmy naszego konsumenta, tym mocniej utwierdzaliśmy się w przekonaniu, że idea ciągłej zmiany korepsonduje z DNA biegaczy – powiedziała Erin Longin. Biegacze zawsze dążą do zmian, do samorozwoju i szeroko pojętego większego dobra, dlatego nasze działania oparliśmy na koncepcji SPARK CHANGE, aby nadać znaczenie wszystkiemu, co robimy w bieganiu.

Oprócz czterech nowych modeli, PUMA Running daje impuls nowemu pokoleniu biegaczy, angażując utworzone przez nich społeczności poprzez inicjatywy ukierunkowane na realizację konkretnego celu. We współpracy z Women Win i naszymi zawodniczkami, PUMA przekazuje darowizny fundacjom, których celem jest wspieranie kobiet w sporcie. Fundusz PUMA Running Spark Change pomoże wesprzeć organizacje charytatywne w dążeniu do zwiększenia równości płci we wszystkich kategoriach biegowych.

Modele Deviate, Velocity, Liberate i Eternity będą dostępne od 4 marca na stronie PUMA.com, w salonach PUMA i u oficjalnych parnterów handlowych.

PUMA wierzy, że kobiety są przyszłością biegania
PUMA wierzy, że kobiety są przyszłością biegania.

PUMA

PUMA jest jedną z wiodących na rynku marek sportowych, projektującą i sprzedającą obuwie, odzież oraz akcesoria. Od ponad 70 lat nieustannie buduje reputację producenta tworzącego najlepsze produkty dla sportowców na całym świecie. W swojej ofercie PUMA posiada produkty w linii lifestyle i performance w kategoriach: piłka nożna, bieganie, trening, koszykówka, golf oraz sporty motorowe. Marka od lat angażuje się w ekscytujące współprace ze znanymi projektantami, przenosząc sport do kultury oraz mody ulicznej. Grupa PUMA jest właścicielem marek PUMA, Cobra Golf oraz stichd. Firma dystrybuuje swoje produkty w ponad 120 krajach, zatrudnia ponad 16 000 osób na całym świecie, a jej siedziba mieści się w Herzogenaurach w Niemczech. Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://www.puma.com.

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Spacery w treningu biegacza - hit czy kit?
Następny wpis
Czy kolana biegacza skazane są na kontuzje?
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu “przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu