fbpx

Podcast Do Biegania #19 – Czy biegać zimą?

Czy biegać zimą?
Czy biegać zimą?

Bieganie zimą ma tyle zwolenników, co przeciwników. Dlatego w tym odcinku porozmawiamy o blaskach i cieniach biegania zimą. Czy wymaga ono specjalnego przygotowania? Co to znaczy “jest ślisko” i kiedy warto odpuścić sobie bieganie na zewnątrz? A tak na marginesie, to co zrobić, aby dłonie nie obróciły się w sople lodu, a woda w bukłaku nie zamarzała? O tym i wielu innych zimowych biegowych sprawach porozmawialiśmy w najnowszym odcinku Podcastu do Biegania. Zaprosiliśmy też gości: Paulinę Krawczak, Magdalenę Derezińską-Osiecką i Kubę Wiśniewskiego, aby opowiedzieli nam jak radzą sobie z zimowymi wyzwaniami na biegowych ścieżkach.

Podcast jest dostępny w najpopularniejszych platformach audio:

Spotify: https://open.spotify.com/show/6rzhKocn19tRBgvo9FlSqb

Podcasts by Apple: https://podcasts.apple.com/pl/podcast/podcast-do-biegania/id1501761710

Google Podcasts: https://podcasts.google.com/feed/aHR0cHM6Ly90cmVuaW5nYmllZ2FjemEucGwvZmVlZC9tcDM?sa=X&ved=0CAMQ4aUDahcKEwiQusmW3NP0AhUAAAAAHQAAAAAQfA

Możesz również odtworzyć go w playerze:

O naszych gościach:

Magdalena Derezińska-Osiecka – trenerka i organizatorka obozów Tatra Running, biegaczka górska, przewodnik tatrzański, v-ce Mistrzyni Świata, brązowa medalistka Pucharu Świata, Mistrzyni Europy Środkowej, wielokrotna Mistrzyni Polski w skialpinizmie, Młodzieżowa Mistrzyni Polski w Biegach górskich. Zdobywczyni m.in. Piku Lenina (7134m.), Pico Orizaba (5700m.), Mt.Aragac (4095m.). Tatry to jej dom, po którym oprowadza jako przewodnik tatrzański. W Tatra Running jest specjalistą od wyznaczania tras w Tatrach oraz treningów siłowe w terenie. Prywatnie żona Kuby i mama trójki dzieci.

Kuba Wiśniewski – trener i organizator obozów Tatra Running. Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski Seniorów oraz trener lekkiej atletyki. Po górach, na przełaj, po ulicy lub na bieżni – trenował już w różnych zakątkach świata. W parze z Przemkiem Sobczykiem ustanowił rekord Biegu Rzeźnika. Organizator największych w Polsce imprez biegowych, komentator i dziennikarz sportowy, m.in. redaktor miesięcznika Runner’s World, redaktor naczelny bieganie.pl. W przeszłości współtwórca programów biegowych Nike. W Tatra Running zajmuje się treningiem wytrzymałościowym, szybkościowym oraz techniką biegu.

Paulina Krawczak – biegaczka górska, zwyciężczyni m.in. Biegu Granią Tatr, która z czasem 10h 13min 57sek ustanowiła nowy kobiecy rekord trasy i ósmy czas open, V Bieg Rzeźnika Ultra, Niepokornego Mnicha i wiele innych.

Linki:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *