fbpx
Zapowiedzi imprez

1MILA – Kultowa impreza ponownie w Poznaniu! 

To jedyna taka impreza dla biegaczy amatorów, na której każdy może wystartować na krótkich i średnich dystansach i…
Wyjątkowe koszulki i medale 1MILI

To jedyna taka impreza dla biegaczy amatorów, na której każdy może wystartować na krótkich i średnich dystansach i spotkać się na bieżni z gwiazdami polskiego sportu! Już 17 września 2023 r. na mityngu 1MILI na stadionie POSiR Golęcin w Poznaniu będzie można doświadczyć lekkiej atletyki w wyjątkowej odsłonie! – 1MILA to zawody dla każdego, gdzie sport łączy się z zabawą i dobroczynnością – mówi Marcin Lewandowski, jeden z najwybitniejszych polskich lekkoatletów, ambasador imprezy i rekordzista Polski na 1 milę. Zapisy trwają tylko do 10 września!

Mityng 1MILI „odczarowuje” lekką atletykę i pokazuje, że to sport dla wszystkich – niezależnie od wieku czy biegowego doświadczenia.  Jest „lekko”, piknikowo i rodzinnie. Ale jest też mocna sportowa rywalizacja, profesjonalna oprawa niczym na Diamentowej Lidze, komentarz na żywo Tomasza Smokowskiego i stadionowe emocje. Nie ma zawodów dla amatorów, które lepiej oddają magię biegania na stadionie! – mówi Marcin Lewandowski, który będzie obecny na poznańskiej imprezie.

1MILA
1MILA

Na 1MILI każdy może poczuć się jak uczestnik profesjonalnego mityngu lekkoatletycznego, choć wcale nie trzeba biegać jak zawodowiec!  W tym roku będzie można wystartować w aż pięciu konkurencjach. Poza biegiem głównym na 1 Milę (w randze Amatorskich Mistrzostw Poznania w biegu na milę), rywalizować można również drużynowo w Sztafetach 4x400m, Sztafetach Rodzinnych oraz w Lekkiej Piątce, czyli biegu na 5km, ze startem i metą na stadionie, którego trasa wiedzie zielonymi alejami wokół Jeziora Rusałka. Najmłodsi biegacze będą mogli wystartować także w Biegach Dzieci (100m, 400m, 800m). Każdy uczestnik mityngu będzie mógł także wesprzeć cel charytatywny, czyli Program Stypendialny „Wybiegaj w Przyszłość”, pomagający młodym biegaczom. Program, organizowany również przez Fundację Zdrowy Ruch, to jedyna taka inicjatywa pozarządowa w Polsce, wspierająca lekkoatletów w kat. U16-U20, będących na początku swojej kariery. 

Anita Włodarczyk, Marcin Lewandowski i 2000 innych biegaczy
Anita Włodarczyk, Marcin Lewandowski i 2000 innych biegaczy

Anita Włodarczyk, Marcin Lewandowski i 2000 innych biegaczy

To będzie wyjątkowa edycja mityngu. Swój biegowy debiut zapowiedziała bowiem Anita Włodarczyk, trzykrotna mistrzyni olimpijska, wielokrotna mistrzyni świata i rekordzistka świata w rzucie młotem.  Razem z Włodarczyk, w serii debiutantów, pobiec ma także Łukasz Trałka, legendarny pomocnik Lecha Poznań. Z amatorami pobiec ma również najwybitniejszy polski średniodystansowiec, Marcin Lewandowski. Organizatorzy spodziewają się ok. 2000 biegaczy amatrów i dwa razy tyle kibiców. Każdy może wziąć udział w wydarzeniu i stanąć na starcie wraz z gwiazdami sportu.  wystarczy się zarejestrować! Zapisy na 1MILĘ Poznań trwają do 10 września lub do wyczerpania limitu miejsc. 

Wyjątkowe koszulki i medale 1MILI
Wyjątkowe koszulki i medale 1MILI

Wyjątkowe koszulki i medale 1MILI

Wsparcie Ministerstwa Sportu i Turystyki, Miasta Poznań i pozostałych naszych Partnerów pozwala nam co roku zaskakiwać Was nowościami – mówi Ada Smokowska, Dyrektora 1MILI. – W tej edycji mamy dla Was piękne koszulki techniczne, wyjątkowe medale, które po ukończeniu kilku konkurencji, możecie złożyć w kształt stadionowej bieżni oraz zupełnie nową konkurencję: Sztafety Rodzinne, gdzie po raz pierwszy na naszym mityngu, dorośli i dzieci mogą wystartować wspólnie – podkreśla Smokowska. Dodatkowo dla biegaczy i kibiców przygotowane będą liczne, bezpłatne atrakcje: Rodzinna Strefa Aktywności Enea, testy sprzętu marki Garmin, wielka strefa aktywności dla dzieci Pho3nix Kids Zone, spotkania z gwiazdami sportu, a także konkursy oraz strefa relaksu
z leżakami i foodtruckami.

Szczegóły i zapisy: http://www.1mila.pl/poznan

1MILA
1MILA

1MILĘ organizuje Fundacja Zdrowy Ruch we współpracy ze Sportfolio Sp.zo.o. Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Sponsorami projektu są: Enea, Garmin oraz Oshee. Imprezy wspiera Miasto Poznań, Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji oraz firma Jetline. Partnerami medialnymi są Wirtualna Polska, TVP Sport i  Bieganie.pl. 

IA9P28pDJu6EvO5mMcnCz4SjWDJ9VWizSgxNzJTDWVxR25NlM15d Gx0VNA QOoGgYWHsiDBhiB5 fgo76ltSIb zyCHbXPvu8w Gt239Rn9wEBLPm lAkZLjNKb
iottuT6sL02i2LsULZcR fVZ12C7CZS51x1d4xzN2ulB4BtjeZIUlm2LRf8XWarxEdkcdBZV5XinexXZDqO3Xh7FUVZC UGCluByUHVgU9tGYjj0jw5xDrkdEoJJ

Więcej informacji na www.1mila.pl , a także na Facebooku oraz Instagramie

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Poznań Five – świetna biegowa zabawa dla każdego! Nowy bieg towarzyszący 22. Poznań Maratonowi
Następny wpis
Garmin Venu 3 - Osiągnij swoje cele z pomocą smartwatchy GPS

Powiązane artykuły

Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu “przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu