fbpx
Wyjątkowe koszulki i medale 1MILI

1MILA – Kultowa impreza ponownie w Poznaniu! 

To jedyna taka impreza dla biegaczy amatorów, na której każdy może wystartować na krótkich i średnich dystansach i spotkać się na bieżni z gwiazdami polskiego sportu! Już 17 września 2023 r. na mityngu 1MILI na stadionie POSiR Golęcin w Poznaniu będzie można doświadczyć lekkiej atletyki w wyjątkowej odsłonie! – 1MILA to zawody dla każdego, gdzie sport łączy się z zabawą i dobroczynnością – mówi Marcin Lewandowski, jeden z najwybitniejszych polskich lekkoatletów, ambasador imprezy i rekordzista Polski na 1 milę. Zapisy trwają tylko do 10 września!

Mityng 1MILI „odczarowuje” lekką atletykę i pokazuje, że to sport dla wszystkich – niezależnie od wieku czy biegowego doświadczenia.  Jest „lekko”, piknikowo i rodzinnie. Ale jest też mocna sportowa rywalizacja, profesjonalna oprawa niczym na Diamentowej Lidze, komentarz na żywo Tomasza Smokowskiego i stadionowe emocje. Nie ma zawodów dla amatorów, które lepiej oddają magię biegania na stadionie! – mówi Marcin Lewandowski, który będzie obecny na poznańskiej imprezie.

1MILA
1MILA

Na 1MILI każdy może poczuć się jak uczestnik profesjonalnego mityngu lekkoatletycznego, choć wcale nie trzeba biegać jak zawodowiec!  W tym roku będzie można wystartować w aż pięciu konkurencjach. Poza biegiem głównym na 1 Milę (w randze Amatorskich Mistrzostw Poznania w biegu na milę), rywalizować można również drużynowo w Sztafetach 4x400m, Sztafetach Rodzinnych oraz w Lekkiej Piątce, czyli biegu na 5km, ze startem i metą na stadionie, którego trasa wiedzie zielonymi alejami wokół Jeziora Rusałka. Najmłodsi biegacze będą mogli wystartować także w Biegach Dzieci (100m, 400m, 800m). Każdy uczestnik mityngu będzie mógł także wesprzeć cel charytatywny, czyli Program Stypendialny „Wybiegaj w Przyszłość”, pomagający młodym biegaczom. Program, organizowany również przez Fundację Zdrowy Ruch, to jedyna taka inicjatywa pozarządowa w Polsce, wspierająca lekkoatletów w kat. U16-U20, będących na początku swojej kariery. 

Anita Włodarczyk, Marcin Lewandowski i 2000 innych biegaczy
Anita Włodarczyk, Marcin Lewandowski i 2000 innych biegaczy

Anita Włodarczyk, Marcin Lewandowski i 2000 innych biegaczy

To będzie wyjątkowa edycja mityngu. Swój biegowy debiut zapowiedziała bowiem Anita Włodarczyk, trzykrotna mistrzyni olimpijska, wielokrotna mistrzyni świata i rekordzistka świata w rzucie młotem.  Razem z Włodarczyk, w serii debiutantów, pobiec ma także Łukasz Trałka, legendarny pomocnik Lecha Poznań. Z amatorami pobiec ma również najwybitniejszy polski średniodystansowiec, Marcin Lewandowski. Organizatorzy spodziewają się ok. 2000 biegaczy amatrów i dwa razy tyle kibiców. Każdy może wziąć udział w wydarzeniu i stanąć na starcie wraz z gwiazdami sportu.  wystarczy się zarejestrować! Zapisy na 1MILĘ Poznań trwają do 10 września lub do wyczerpania limitu miejsc. 

Wyjątkowe koszulki i medale 1MILI
Wyjątkowe koszulki i medale 1MILI

Wyjątkowe koszulki i medale 1MILI

Wsparcie Ministerstwa Sportu i Turystyki, Miasta Poznań i pozostałych naszych Partnerów pozwala nam co roku zaskakiwać Was nowościami – mówi Ada Smokowska, Dyrektora 1MILI. – W tej edycji mamy dla Was piękne koszulki techniczne, wyjątkowe medale, które po ukończeniu kilku konkurencji, możecie złożyć w kształt stadionowej bieżni oraz zupełnie nową konkurencję: Sztafety Rodzinne, gdzie po raz pierwszy na naszym mityngu, dorośli i dzieci mogą wystartować wspólnie – podkreśla Smokowska. Dodatkowo dla biegaczy i kibiców przygotowane będą liczne, bezpłatne atrakcje: Rodzinna Strefa Aktywności Enea, testy sprzętu marki Garmin, wielka strefa aktywności dla dzieci Pho3nix Kids Zone, spotkania z gwiazdami sportu, a także konkursy oraz strefa relaksu
z leżakami i foodtruckami.

Szczegóły i zapisy: http://www.1mila.pl/poznan

1MILA
1MILA

1MILĘ organizuje Fundacja Zdrowy Ruch we współpracy ze Sportfolio Sp.zo.o. Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Sponsorami projektu są: Enea, Garmin oraz Oshee. Imprezy wspiera Miasto Poznań, Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji oraz firma Jetline. Partnerami medialnymi są Wirtualna Polska, TVP Sport i  Bieganie.pl. 

IA9P28pDJu6EvO5mMcnCz4SjWDJ9VWizSgxNzJTDWVxR25NlM15d Gx0VNA QOoGgYWHsiDBhiB5 fgo76ltSIb zyCHbXPvu8w Gt239Rn9wEBLPm lAkZLjNKb
iottuT6sL02i2LsULZcR fVZ12C7CZS51x1d4xzN2ulB4BtjeZIUlm2LRf8XWarxEdkcdBZV5XinexXZDqO3Xh7FUVZC UGCluByUHVgU9tGYjj0jw5xDrkdEoJJ

Więcej informacji na www.1mila.pl , a także na Facebooku oraz Instagramie

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
poznan five grafika

Poznań Five – świetna biegowa zabawa dla każdego! Nowy bieg towarzyszący 22. Poznań Maratonowi

Następne
CleanShot 2023 09 06 at 20.49.27

Garmin Venu 3 - Osiągnij swoje cele z pomocą smartwatchy GPS

Powiązane artykuły

ii rafako polmaraton raciborz zapraszamy 28 08 2016 04
Czytaj dalej

II RAFAKO Półmaraton Racibórz – zapraszamy 28.08.2016

Przygotowania do II RAFAKO Półmaraton Racibórz idą pełną parą. Poprzednia edycja biegu zakończyła się sukcesem więc organizatorzy postanowili jeszcze bardziej uatrakcyjnić to wydarzenie. Nowością w tym roku jest medal łączony. Biegowi towarzyszyć będzie akcent charytatywny oraz piknik rodzinny. Liczbę uczestników zwiększono do 800. Zapisy trwają.
co gdzie kiedy czyli nawigator iii rafako polmaraton raciborz 02
Czytaj dalej

Co? Gdzie? Kiedy? Czyli nawigator III RAFAKO Półmaraton Racibórz

3,2,1....start! To już w najbliższą niedzielę odbędzie się III RAFAKO Półmaraton Racibórz. Do startu przygotowuje się blisko 900 zawodników z całej Europy, a nawet odległej Afryki. Jednak raciborski bieg na 21097,5 m, to nie wszystko. Imprezie towarzyszyć będą: piknik rodzinny, bieg charytatywny, występy artystyczne oraz wiele gier, zabaw i konkursów dla najmłodszych