fbpx
33. Bieg Niepodległości w Warszawie

33. Bieg Niepodległości w Warszawie za nami! Wyniki + galeria zdjęć.


Za nami ostatnia z imprez Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o Pamięć” – 33. Bieg Niepodległości. W sumie prawie 14 tysięcy osób ukończyło bieg główny na dystansie 10 kilometrów, nordic walking na 6,5 kilometra i Milę Niepodległości dla dzieci i  młodzieży na trasie o symbolicznej długości 1918 metrów. To tegoroczna najliczniejsza impreza biegowa w Polsce!

33. Bieg Niepodległości w Warszawie

Radośnie, patriotycznie i w dużym gronie — tak biegacze spędzili Święto Niepodległości. Zgodnie z tradycją, po wspólnym odśpiewaniu hymnu Polski biało-czerwona fala wyruszyła na ulice Warszawy, by wspólnie celebrować jedno z najważniejszych dni w roku.

33. Bieg Niepodległości w Warszawie

Tradycyjnie — radośnie i biało-czerwono

Jak co roku oprawa Biegu Niepodległości ma patriotyczny charakter. Flaga, którą tworzą biegacze ubrani w białe i czerwone koszulki; sobowtór marszałka Józefa Piłsudskiego w przedwojennej limuzynie; występy chóru Politechniki Warszawskiej; przemówienia gości, a na mecie pamiątkowe medale z motywem niepodległościowym. Ten bieg trzeba przeżyć na własnej skórze!

– Warszawa po raz kolejny pokazała, że jest biegową stolicą Polski. Dziękuję wszystkim za udział: uczestnikom i kibicom oraz organizatorom za wspaniałe przygotowanie imprezy! – powiedziała wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.

33. Bieg Niepodległości w Warszawie

Znakomita frekwencja i doskonałe wyniki sportowe

33. Bieg Niepodległości ukończyło ponad 13 tysięcy osób uczestników — to najliczniejsza impreza biegowa w tym roku w Polsce. Znakomita część uczestników walczyła o życiówki na prostej i szybkiej trasie wiodącej Alejami Jana Pawła II — start i meta na wysokości Stawki, nawrotka przy Rakowieckiej. Równie duża część biegaczy traktuje to wydarzenie jako pretekst do aktywnego spotkania z bliskimi i patriotycznego, radosnego świętowania.

TreningBiegacza.pl PREMIUM

– Biegowe przebudzenie trwa! Warszawiacy uwielbiają biegać — pokazuje to tegoroczna frekwencja. Warszawska Triada Biegowa przyciąga zawodników — tych głodnych szybkiego biegania, jak i tych, którzy dopiero debiutują lub traktują sport czysto rekreacyjnie. Nie ma w Polsce lepszej okazji, by wyrazić jednocześnie swoją sportową pasję i patriotyzm. Bieg Niepodległości to najradośniejsze i najbardziej biało-czerwone wydarzenie w Polsce. Widok tylu uśmiechniętych uczestników biegu połączonych we flagę i wspólnie śpiewających hymn napawa optymizmem. Do zobaczenia w 2024 roku! – mówi Magda Skrocka, Dyrektor 33. Biegu Niepodległości. 

W biegu głównym rywalizowali także zawodnicy na wózkach z napędem ręcznym i na tandemach.

33. Bieg Niepodległości w Warszawie

Najszybsi mężczyźni i kobiety — czasy brutto:

1. Szymon Gumkowski – 00:30:56

2. Tomasz Słupik – 00:31:05

3. Mariusz Giżyński – 00:31:09

1. Emilia Mazek – 00:34:12

2. Adriana Kalbarczyk – 00:36:16

3. Magdalena Sudak – 00:36:24

33. Bieg Niepodległości w Warszawie

Biegi towarzyszące 

11 listopada, oprócz biegu na 10 kilometrów, rozegrano jeszcze dwa sportowe wydarzenia. Dokładnie 378 osób w wieku 10-14 lat rywalizowało w Mili Niepodległości — wyścigu na dystansie 1918 m. Na trasę wyszło także ponad pięciuset  fanów nordic walking — maszerowali na odcinku długości 6,5 km. 

Po raz pierwszy w historii odbywa się także edycja wirtualna biegu — potrwa do 17 listopada. Jej szczegóły dostępne są na stronie: https://biegniepodleglosci.waw.pl/odslona-wirtualna. Do wyjątkowego biegu zapraszamy tych, którzy nie mogli osobiście pojawić się na starcie w Warszawie.

33. Bieg Niepodległości w Warszawie

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Bieg Niepodległości jest ostatnią i największą z imprez należących do Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o Pamięć”. Towarzyszą mu Bieg Konstytucji 3 Maja oraz Bieg Powstania Warszawskiego. To już drugi rok działań Stołecznego Centrum Sportu Aktywna Warszawa oraz Fundacji „Maraton Warszawski”, którzy wspólnie organizują największe sportowe imprezy w stolicy. 

Wyniki online wszystkich biegów dostępne są na: https://live.sts-timing.pl/wbn2023

Galeria zdjęć

***

Kontakt dla mediów:
Fundacja „Maraton Warszawski”
Magda Skrocka
+48 510 281 438
magda.skrocka@maratonwarszawski.com 

Partner of Promotion
Konrad Toporowicz
Account Executive
tel.: 22 858 74 58 wew. 52
k.toporowicz@partnersi.com.pl

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
Cracovia Maraton

Zapisy rozpoczęte! Pobiegnij w 21. Cracovia Maraton i twórz historię razem z nami!

Następne
Bieżnia jest dla wszystkich! Trenuj na stadionie lekkoatletycznym.

Trenuj na stadionie lekkoatletycznym! Bieżnia jest dla wszystkich!

Powiązane artykuły

polar nowe otwarcie nowa jakosc
Czytaj dalej

Polar – nowe otwarcie, nowa jakość?

W ubiegłym tygodniu odbyła się konferencja prasowa firmy Polar. Ponad dwadzieścia lat na rynku i była to dopiero pierwsza konferencja tej firmy w Polsce. Właściwie to nie była konferencja prasowa.