fbpx
ptl 1

Piwo i bieganie – Beer Runners na mecie 290 kilometrowego PTL!

Czy można lubić piwo i biegać ekstremalnie długie dystanse? Oczywiście! Polska drużyna Beer Runners z sukcesem ukończyła 290-kilometrowy bieg PTL (Petite Trotte à Léon) – najdłuższy dystans w ramach festiwalu UTMB 2017!

Czy można lubić piwo i biegać ekstremalnie długie dystanse? Oczywiście! Polska drużyna Beer Runners z sukcesem ukończyła 290-kilometrowy bieg PTL (Petite Trotte à Léon) – najdłuższy dystans w ramach festiwalu UTMB 2017!

Dla niektórych biegaczy klasyczny dystans Ultra Trail du Mont Blanc (170 km) może okazać się zbyt krótki. Organizatorzy zatroszczyli się o tych, którzy chcieliby jeszcze dłużej delektować się bieganiem po Alpach i co roku organizują również PTL – rozszerzoną wersję UTMB. Co to oznacza? Zawodnicy mają do pokonania około 290 km i łączną sumę ponad 26000 m (26 km!) przewyższeń! To nic innego jak pięciokrotna wspinaczka ponad granicę 3000 m n.p.m. oraz piętnastokrotna wycieczka ponad 2500 m n.p.m., nie wspominając o mniejszych wzniesieniach. Na pokonanie tego dystansu zawodnicy mają 151 godzin i 30 minut.

PTL (Petite Trotte à Léon) to najprawdziwszy survival. Trasa nie jest oznaczona, prowadzi z dala od szlaków i na szczyty najwyższych alpejskich masywów. Jedynym drogowskazem dla zawodników jest sprawna elektronika – ślad GPS. Na ekstremalnie długiej trasie można liczyć tylko na trzy punkty żywieniowo-medyczne, a w resztę jedzenia trzeba zaopatrywać się na własną rękę w schroniskach i lokalnych sklepikach. Bieg odbywa się w formule podobnej do bieszczadzkiego Biegu Rzeźnika. Uczestnicy biegną parami lub trójkami, a organizator przewiduje około 115 takich zespołów.

ptl-1

W tym roku do Chamonix przyjechały mocne drużyny z krajów alpejskich, a także z Korei, Japonii, Tajwanu. Nie zabrakło wśród nich polskiego akcentu. W biegu wystartował zespół Beer Runners w składzie: Eligiusz Olszewski, Jarosław Feliński i Jarosław Haczyk, którym udało się pokonać PTL w regulaminowym czasie. Kim są ci ekstremalni biegacze?

Beer Runners to bywalcy najtrudniejszych ultramaratonów. Jarosław Haczyk ma za sobą Bieg 7 Dolin (100km) w ramach Festiwalu Biegów Górskich w Krynicy, Ultra Trail du Mont Blanc (170km), a także 103-kilometrowy Ultra Sierra Nevada Trail. Jego imiennik Jarosław Feliński dwukrotnie przebiegł UTMB, uczestniczył w Biegu 7 Dolin i był najszybszym zawodnikiem swojej kategorii wiekowej w Biegu Granią Tatr. Natomiast Eligiusz Olszewski szczególnie upodobał sobie czeskie i słowackie ultramaratony.

Podczas morderczego PTL Panowie zajęli 29. miejsce na 118 drużyn, a ich czas na mecie wynosił 140 godzin 57 minut i 18 sekund, co oznacza, że zmieścili się w limicie czasu ze sporym zapasem i żadne wyzwanie nie jest dla nich zbyt ekstremalne!
 
 
 

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
4 bmw polmaraton praski preszedl do historii

4. BMW Półmaraton Praski przeszedł do historii

Następne
znani polscy biegacze ultra odwiedza radkow podczas garmin ultra race 2017 01

Znani polscy biegacze ultra odwiedzą Radków podczas Garmin Ultra Race 2017!

Powiązane artykuły

polacy zaszaleli w belfascie mistrzyni bereznowska
Czytaj dalej

Polacy zaszaleli w Belfaście, mistrzyni Bereznowska!

W pierwszą sobotę lipca w Belfaście rozpoczęły się 12. Mistrzostwa Świata w biegu 24-godzinnym. Nie da się ukryć, że podczas tych zawodów liczyliśmy na medale i dlatego też z niecierpliwością nasłuchiwaliśmy informacji o poczynaniach naszych rodaków w stolicy Irlandii.
przedsmak ms
Czytaj dalej

Przedsmak Mistrzostw Świata w Monaco

Najzagorzalsi kibice lekkoatletyki na pewno mieli w swoim kalendarzu zapisany mityng Diamentowej Ligi w Monaco. Odbył się on w miniony piątkowy wieczór. Na listach startowych nie zabrakło czołowych nazwisk, a my szczególną uwagę zwracaliśmy na bieżnię.
skocznie narciarskie rowniez dla biegaczy 01
Czytaj dalej

Skocznie narciarskie również dla biegaczy!

Skoki narciarskie i bieganie to dwie zupełnie różne dyscypliny. Jednak w lecie na skoczniach można spotkać również biegaczy. Co tam robią? Oczywiście, ścigają się – obiekt im. Adama Małysza w Wiśle po raz kolejny stał się terenem wyjątkowych zawodów Barbarian Hill i Barbarian Race!

TreningBiegacza.pl PREMIUM

Zapisz się do największej w Polsce zaangażowanej społeczności biegaczy, bądź na bieżąco i osiągaj swoje cele szybciej niż inni!

TreningBiegacza.pl PREMIUM
Więcej o TreningBiegacza.pl PREMIUM