fbpx
Informacje prasowe

Biegaj z Climawarm: temperatura w dół, forma w górę!

Nadciągają chłody, a Ty marzysz by zacząć biegać lub pozostać w formie? A może planujesz zacząć treningi do przyszłorocznego maratonu? Nie musisz zapadać w zimowy sen.
biegaj z climawarm temperatura w dol forma w gore 1

Nadciągają chłody, a Ty marzysz by zacząć biegać lub pozostać w formie? A może planujesz zacząć treningi do przyszłorocznego maratonu? Nie musisz zapadać w zimowy sen. Wystarczy dobrać odpowiedni sprzęt, który sprawi, że nawet długie wybieganie podczas zadymki śnieżnej będzie komfortowe. Poznaj kolekcje adidas: Climawarm i Climawarm+ – stworzone z myślą o tych, którzy nie dają się znokautować pogodzie.

W butach i ubraniach Climawarm poczujesz optymalne ciepło i wygodę, nawet wtedy, gdy zdecydujesz się upolować kilka kilometrów przy mocno ujemnej temperaturze.

biegaj z climawarm temperatura w dol forma w gore 2

Kompletowanie zimowego stroju zacznijmy od butów. Nasza propozycja dla Ciebie to adidas Climawarm Ride. Wykonane z oddychającym Climawarm™, mają specjalne kanaliki, które ogrzewają wchodzące powietrze, by zapewnić stopom ciepło. Dodatkowo, wyposażyliśmy je w oddychającą, perforowaną wkładkę i miękką wyściółkę. Przebieżki po mokrych lub ośnieżonych chodnikach wymagają specjalnego bieżnika. Właśnie dlatego Climawarm Ride posiadają, dobrze znane z rynku motoryzacyjnego, rozwiązanie TRAXION™. Dzięki niemu buty zachowują doskonałą przyczepność w każdych warunkach.

biegaj z climawarm temperatura w dol forma w gore 3

biegaj z climawarm temperatura w dol forma w gore 4

Skoro wybraliśmy dla Ciebie buty, warto zająć się wybraniem tego, co założysz na nogi. Idealnym rozwiązaniem dla aktywnych dziewczyn będą legginsy adidas Techfit Climawarm. Dzięki dopasowanej kompresji oraz tkaninie Climawarm™, pomagają podtrzymać tempo treningu w chłodne dni. Szczotkowana dzianina sprawia, że są przyjemne w dotyku. Męska alternatywa to legginsy adidas Hollow. One również posiadają wentylację Climawarm™ oraz system Techfit™, który sprawia, że legginsy opinają mięśnie w taki sposób, aby wspierać je, gdy wykonujesz maksymalny wysiłek. Dodatkowo zarówno damskie jak i męskie legginsy mają płaskie szwy, co ogranicza ryzyko otarć.

Jak powinien wyglądać nasz strój od pasa w górę? Podstawowa zasada, której przestrzeganie gwarantuje komfort treningu, to zestawienie pierwszej, bardziej dopasowanej warstwy z zewnętrzną zatrzymującą wiatr. Mamy dla Was dwa komplety – damski i męski.

biegaj z climawarm temperatura w dol forma w gore 5

biegaj z climawarm temperatura w dol forma w gore 6

Dziewczyny będą w 100 proc. zadowolone z bluzy adidas Techfit Climawarm+ Half-Zip. Ten damski top z zamkiem do połowy, wentylacją Climawarm™+ oraz wysoką kompresją Techfit™ jest gotowy na każde wyzwanie. Wykonano go ze szczotkowanego, przyjemnego dla skóry poliestru. Ma dopasowany krój. Znakomitym uzupełnieniem bluzy będzie kurtka adidas SMT. Technologia ClimaProof® wind zapewnia wentylację, lekkość oraz ochronę przed wiatrem. Kurtka posiada wszyte w materiał odblaskowe detale oraz system Formotion®, który podąża za naturalnymi ruchami ciała, gwarantując doskonałe dopasowanie i wygodę.

biegaj z climawarm temperatura w dol forma w gore 7

biegaj z climawarm temperatura w dol forma w gore 8

Nie gorsza opcja czeka na wszystkich biegających chłopaków. Chłód nie będzie miał do Ciebie dostępu, gdy pobiegniesz ubrany w bluzę adidas Climawarm Mid-layer Fleece z wysoką stójką i wbudowaną osłoną na twarz. Tkanina z domieszką włókien węglowych przetwarza energię słoneczną na ciepło, a system Climawarm™ pomaga je utrzymać przy ciele. Na bluzę warto narzucić kurtkę adidas Supernova Gore. Dzięki technologii GORE WINDSTOPPER® zapewnia oddychającą ochronę przeciwwiatrową.

  biegaj z climawarm temperatura w dol forma w gore 9

biegaj z climawarm temperatura w dol forma w gore 10

Teraz, gdy masz niemal cały strój brakuje Ci tylko wygodnej czapki i rękawiczek. Spokojnie. To też dla Ciebie przygotowaliśmy! adidas Climawarm+ Hollow Beanie to wygodna, biegowa czapka stworzona z myślą o ujemnych temperaturach, a adidas Climawarm+ Hollow Gloves to ciepłe rękawiczki. Oba produkty, dzięki połączeniu wentylacji Climawarm™+ i rozwiązaniu THERMOLITE®, równocześnie magazynują ciepło przy skórze i wypuszczają na zewnątrz pot, zapobiegając wychłodzeniu.

Widzisz? Bieganie w zimę może być proste. Ogień!

*** Wszystkie wymienione produkty możesz kupić w adidas sklepie internetowym – www.adidas.pl.

Więcej informacji o nowościach szukaj na adidas.pl/running, news.adidas.com/PL i www.facebook.com/adidasRunningPL.

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Maraton metodą Skarżyńskiego - 3:30 - część pierwsza - ORKA
Następny wpis
Co daje nam bieganie? Różni biegacze - różne potrzeby
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu “przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu