fbpx
Kalendarz biegowy

Niespełna 100 dni do 44. Maratonu Warszawskiego. Rusza akcja treningowa!

Maraton Warszawski ponownie rozbiega stolicę w pierwszy jesienny weekend. Już 25 września po raz 44. wystartuje jedna z największych…
44. Maraton Warszawski już za niespełna 100 dni!

Maraton Warszawski ponownie rozbiega stolicę w pierwszy jesienny weekend. Już 25 września po raz 44. wystartuje jedna z największych imprez biegowych w tej części Europy, która jako jedna z nielicznych na świecie odbywa się nieprzerwanie od 1979 roku. Już blisko 3,5 tysiąca biegaczy postanowiło zmierzyć się z królewskim dystansem, przemierzając ulice w samym sercu Warszawy. Niezależnie od tego, czy zamierzacie wystartować w maratonie po raz pierwszy, czy to już Wasz kolejny bieg na tym dystansie, każdy ma szansę odpowiednio się do niego przygotować. Od 22 czerwca ruszyła bowiem bezpłatna akcja treningowa dla wszystkich chętnych, którzy chcą pobiec w 44. Maratonie Warszawskim! Pamiętajcie, że do startu zostało niespełna 100 dni!

Początek lata to idealny moment, by poważnie zacząć myśleć o treningu biegowym. Często nasze plany nie dochodzą jednak do skutku. Pojawiają się wątpliwości, które mają negatywny wpływ na naszą motywację, rodzą się kolejne pytania – jak, ile i z kim trenować? Teraz każdy z nas ma szansę rozpocząć wakacje iście biegowym krokiem. Dla wszystkich tych, którzy chcą podjąć wyzwanie i zacząć aktywnie zmieniać swoje życie, to właściwy czas, aby postawić przed sobą jasny cel – pobiegnę w 44. Maratonie Warszawskim! Podczas trzech najbliższych miesięcy możesz doszlifować formę do biegu na dystansie 42, 195 km, nawet jeśli będzie to Twój pierwszy start w maratonie. 
Nie zostawimy Was z tym samych. Wszystko za sprawą ekspertów oraz trenerów magazynbieganie.pl, dzięki którym trening do tej wymagającej imprezy będzie jeszcze prostszy i bardziej efektywny. Każdy uczestnik, planujący wystartować 25 września w stolicy, otrzyma wsparcie profesjonalnych trenerów, plany treningowe oraz szereg materiałów, które pomogą mu pokonać królewski dystans. 

Przygotuj się do startu w 44. Maratonie Warszawskim!
Przygotuj się do startu w 44. Maratonie Warszawskim!

Precyzyjny plan treningowy dla każdego

– Przez najbliższe trzy miesiące będziemy wspierać, motywować i pomagać w ramach akcji treningowej do 44. Maratonu Warszawskiego. We współpracy z magazynbieganie.pl przygotowaliśmy plany treningowe dedykowane osobom trenującym trzy i cztery razy w tygodniu. O tym, jak z nich korzystać i jak płynnie wejść w treningowy reżim, opowiedzieli ich autorzy podczas pierwszego LIVE, który można obejrzeć na fanpage Maratonu Warszawskiego. – mówi Magda Skrocka z Fundacji „Maraton Warszawski”

Warto podkreślić, że akcja ma dostarczać nie tylko konkretnych narzędzi treningowych, ale także ekspercką wiedzę i bezcenną dawkę motywacji dla każdego uczestnika biegu. Na wszystkich chętnych czekają plany skomponowane w taki sposób, by mogli z nich korzystać biegacze o różnym stopniu zaawansowania.

Dołącz do grupy na Facebooku

Dobrze wiemy, że o końcowym sukcesie decyduje wiele czynników. Zachęcamy Was do aktywnego udziału w dedykowanej grupy na Facebook’u. To tam możecie poradzić się ekspertów oraz dzielić 
się wiedzą i wzajemnie motywować w drodze do celu.

To tam możecie skonsultować się ze specjalistami, m.in. w kwestii indywidualnego podejścia 
do treningów, stosowania poszczególnych środków treningowych, dokonywania zmian w treningu czy też samej taktyki na start w maratonie. W spotkaniach online wezmą udział zaproszeni goście specjalni – to wyjątkowa okazja do nawiązania nowych znajomości i wymiany doświadczeń. W każdy poniedziałek znajdziecie tam również tygodniową rozpiskę zadań treningowych na podstawie przygotowanych planów.

Jeden z największych maratonów w tej części Europy

Maraton Warszawski od 44 lat gromadzi tysiące biegaczy – zarówno z Polski, jak i zagranicy. Wszyscy miłośnicy biegania są wspierani za każdym razem przez setki kibiców na trasie biegu wiodącej przez samo serce stolicy. To wszystko sprawia, że wydarzenie jest jedną z największych imprez biegowych w tej części Europy. Zapisy wciąż są otwarte i dostępne na stronie https://rejestracja.maratonwarszawski.com/.

Pomaganie przez bieganie

Maraton Warszawski to także wielkie wydarzenie społeczne. Imprezie towarzyszy największa akcja charytatywna #BiegamDobrze, w ramach której od 2015 roku zebrano już blisko 7 mln złotych na cele charytatywne. W ramach zapisów zawodnicy mogą wybrać jedną z dziesięciu organizacji dobroczynnych i założyć swoją wirtualną zbiórkę, zachęcając bliskich i znajomych do wpłat na szczytny cel. Nie inaczej jest również w tym roku. 

Podejmij wyzwanie, zapisz się na 44. Maraton Warszawski, dołącz do trenującej społeczności i spełnij biegowe marzenie. To jest najlepszy moment!

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Weź udział w Biegu Powstania Warszawskiego w dowolnym miejscu na świecie!
Następny wpis
Jak przygotować się do jesiennego maratonu?
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu “przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu