fbpx
rok muzyki w triathlonie nadchodzi 01

Rok muzyki w triathlonie nadchodzi!

Kasia Stankiewicz wystartuje w Enea IRONMAN 70.3 Gdynia, a zespół Varius Manx, będący czołowym zespołem na polskiej scenie muzycznej, nagra utwór, który będzie oficjalnym hymnem IRONMAN Poland Tour 2018.

Kasia Stankiewicz wystartuje w Enea IRONMAN 70.3 Gdynia, a zespół Varius Manx, będący czołowym zespołem na polskiej scenie muzycznej, nagra utwór, który będzie oficjalnym hymnem IRONMAN Poland Tour 2018.

Dająca energię, wyzwalająca emocje i motywująca do działania. Taka jest muzyka i taki jest też triathlon. Organizatorzy Enea IRONMAN 5150 Warsaw i Enea IRONMAN 70.3 Gdynia ogłosili nadchodzący rok „Rokiem Muzyki w Triathlonie”. Zapowiadają wyjątkową oprawę swoich imprez i dużo punktów kibicowania z muzyką na żywo. Strategicznym partnerem IRONMAN Poland Tour 2018 została Enea. To przedłużenie współpracy rozpoczętej w 2015 roku.

Enea już od czterech lat buduje swój wizerunek w oparciu o prężnie rozwijającą się w Polsce dyscyplinę sportu, jaką jest triathlon. Cieszymy się, że możemy wspierać Enea IRON MAN 5150 Warsaw i Enea IRONMAN 70.3 Gdynia. Tym bardziej, że triathlon to czysta energia, a Enea daje energię do działania z pasją – powiedziała Magdalena Hilszer, kierownik Biura Komunikacji Enei.

Rok Muzyki w Triathlonie

Niezmiernie miło nam poinformować, że nowym Ambasadorem zawodów IRONMAN w Polsce została Katarzyna Stankiewicz, obecnie związana z zespołem Varius Manx.

Mimo, że sport zajmuje bardzo ważne miejsce w moim życiu, przez ostatnie miesiące ciężko było mi się na nowo zmobilizować do jego uprawiania. Kiedy pojawiła się propozycja wzięcia udziału w triathlonie, pomyślałam, że jest to idealny moment i pomysł na powrót do regularnych treningów. Uwielbiam wyzwania, a osiąganie na pozór niemożliwego sprawia mi niemal taką radość, jak występy na scenie. Czuję lekkie przerażenie wymieszane z ogromną radością, biorącą się z niewiedzy o tym, co mnie czeka, ale ponieważ głęboka woda to mój żywioł, nieśmiało przewiduję, że ta przygoda ma szansę przerodzić się w jedną z moich kolejnych pasji – mówi Katarzyna Stankiewicz.

Muzyka stanowi nieodłączny element każdych wydarzeń sportowych

W związku z tym to właśnie zespół Varius Manx & Kasia Stankiewicz – uznani muzycy oraz wielokrotni laureaci prestiżowych nagród muzycznych – zostali poproszeni o przygotowanie specjalnego utworu oraz teledysku, który będzie swoistym hymnem zawodów IRONMAN w Polsce.

Cieszymy się, że zespół przyjął nasze zaproszenie do współpracy. Jest nam również niezmiernie miło, że Kasia Stankiewicz zdecydowała się na start w Enea IRONMAN 70.3 Gdynia. To kolejna znana osoba, którą przyjdzie nam przygotować do zawodów w Gdyni. W ostatnich latach ukończyła je cała plejada najpopularniejszych polskich aktorów, między innymi: Tomasz Karolak, Borys Szyc, Robert Rozmus, Katarzyna Glinka, Karolina Gorczyca i wielu, wielu innych – mówi Michał Drelich, dyrektor zawodów. – Wychodzimy z założenia, że nasze imprezy muszą być atrakcyjne nie tylko dla zawodników, ale także dla kibiców. Dlatego w 2018 roku stawiamy mocno na oprawę i muzykę na żywo przy trasie – dodaje.

rok-muzyki-w-triathlonie-nadchodzi-02

Co nowego w 2018 roku?

Bogata oprawa to nie jedyne nowości, jakie zapowiedział organizator zawodów podczas uroczystej prezentacji IRONMAN Poland Tour. W 2018 roku meta Enea IRONMAN 5150 Warsaw będzie zlokalizowana na Bulwarach Wiślanych, a trasa biegowa będzie przebiegać m.in. po Moście Świętokrzyskim. Zmianie ulegnie również lokalizacja strefy zmian T2.

W ostatnich dwóch latach centralnym punktem imprezy był Plac Teatralny. Nasza impreza jednak się rozrasta i w związku z tym potrzebuje też więcej przestrzeni. Stąd decyzja o przenosinach na Bulwary Wiślane, które po remoncie są bardzo popularnym miejscem spacerów warszawiaków i nową wizytówką stolicy – mówi Michał Drelich. – Nowa lokalizacja to także więcej miejsca dla kibiców i równie widowiskowa meta z panoramą miasta w tle – dodaje.

Organizator pragnie także wzmocnić relacje z uczestnikami. W 2018 roku uruchamia program partnerski dla klubów triathlonowych. Zawodnicy zrzeszeni w amatorskich klubach zyskają szereg przywilejów, m.in. prawo pre-rejestracji, osobne klasyfikacje i dekoracje, a podczas eventów zostanie utworzona specjalna strefa klubowa. Nowością będzie też otwarte, niebiletowane After Party dla zawodników i wolontariuszy po Enea IRONMAN 70.3 Gdynia.

Zapisy na Enea IRONMAN 5150 Warsaw i Enea IRONMAN 70.3 Gdynia

Już niebawem rozpocznie się rejestracja na przyszłoroczne zawody. 7 listopada 2017 o godzinie 15.00 wystartowały zapisy na Enea IRONMAN 5150 Warsaw. Z kolei 4 grudnia 2017 rozpocznie się rejestracja do Enea IRONMAN 70.3 Gdynia.

IRONMAN® to największy cykl zawodów triathlonowych na świecie obecny w ponad 50 państwach. Co roku 300.000 sportowców ze 180 krajów świata udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych (Anything is possible). W Polsce odbywają się dwie imprezy na licencji World Triathlon Corporation – Enea IRONMAN 5150TM Warsaw oraz Enea IRONMAN® 70.3® Gdynia.

Enea IRONMAN® 5150 Warsaw to zawody na dystansie olimpijskim (1,5km pływania – 40km jazdy na rowerze i 10km biegu). W 2018 roku zawody odbędą się w dniach 9-10 czerwca, a w programie imprezy są także sztafety triathlonowe dla 3-osobowych drużyn oraz aquathlon dla dzieci IRONKIDS. Więcej informacji na www.5150warsaw.com oraz facebook.com/5150warsaw.

Enea IRONMAN® 70.3® Gdynia to największe zawody triathlonowe w Europie Środkowo – Wschodniej. W zawodach startuje co roku około 4 tysięcy sportowców z kilkudziesięciu krajów świata. Więcej informacji na stronie www.ironmangdynia.pl oraz facebook.com/polandtriathlon

Grupa Enea to wicelider polskiego rynku elektroenergetycznego w zakresie energii elektrycznej. Zarządza pełnym łańcuchem wartości na rynku energii elektrycznej: od paliwa, poprzez produkcję energii elektrycznej, dystrybucję, sprzedaż i obsługę Klienta. Odpowiada za bezpieczne dostawy energii do 2,5 mln Klientów.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
shalane flanagan 01

Fenomenalna Shalane Flanagan wygrywa maraton w Nowym Jorku!

Następne
mistrzowie logistyki 01

"Mistrzowie logistyki" – małżeństwo amatorów z przepustkami na Mistrzostwa Świata Ironman!

Powiązane artykuły

najwiekszy bieg z przeszkodami w polsce juz 22 maja we wroclawiu 01
Czytaj dalej

​Największy bieg z przeszkodami w Polsce już 22 maja we Wrocławiu!

Ponad 5,5 tys. osób stanie do walki z przeszkodami przygotowanymi przez organizatorów wrocławskiej edycji biegu Men Expert Survival Race! Widowiskowe zmagania śmiałków będzie można podziwiać już w niedzielę, 22 maja od godziny 8.30 na terenie Morskiego Oka, które zamieni się tego dnia w miasteczko festiwalowe z całą masą atrakcji dla zawodników i kibiców.
ruszyly zapisy na bieg dla dzieci ktw wizz air kids run 2019 02
Czytaj dalej

Ruszyły zapisy na bieg dla dzieci – KTW Wizz Air Kids Run 2019

Co łączy nowoczesny kompleks biurowy .KTW oraz Wizz Air? Cenimy sobie rodzinny wypoczynek na powietrzu, nowoczesne rozwiązania i... lubimy dzieci. Dlatego połączyliśmy siły i stworzyliśmy KTW Wizz Air Kids Run, aby 2 czerwca najmłodsi mogli wziąć udział w zawodach biegowych doskonale się przy tym bawiąc.