🏃Zacznij mądrze biegać🏃‍♀️ -20% z kodem "WIOSNA20". Do końca promocji:
00 d
00 h
00 m
Informacje prasowe

Rok muzyki w triathlonie nadchodzi!

Kasia Stankiewicz wystartuje w Enea IRONMAN 70.3 Gdynia, a zespół Varius Manx, będący czołowym zespołem na polskiej scenie muzycznej, nagra utwór, który będzie oficjalnym hymnem IRONMAN Poland Tour 2018.
rok muzyki w triathlonie nadchodzi 01

Kasia Stankiewicz wystartuje w Enea IRONMAN 70.3 Gdynia, a zespół Varius Manx, będący czołowym zespołem na polskiej scenie muzycznej, nagra utwór, który będzie oficjalnym hymnem IRONMAN Poland Tour 2018.

Dająca energię, wyzwalająca emocje i motywująca do działania. Taka jest muzyka i taki jest też triathlon. Organizatorzy Enea IRONMAN 5150 Warsaw i Enea IRONMAN 70.3 Gdynia ogłosili nadchodzący rok „Rokiem Muzyki w Triathlonie”. Zapowiadają wyjątkową oprawę swoich imprez i dużo punktów kibicowania z muzyką na żywo. Strategicznym partnerem IRONMAN Poland Tour 2018 została Enea. To przedłużenie współpracy rozpoczętej w 2015 roku.

Enea już od czterech lat buduje swój wizerunek w oparciu o prężnie rozwijającą się w Polsce dyscyplinę sportu, jaką jest triathlon. Cieszymy się, że możemy wspierać Enea IRON MAN 5150 Warsaw i Enea IRONMAN 70.3 Gdynia. Tym bardziej, że triathlon to czysta energia, a Enea daje energię do działania z pasją – powiedziała Magdalena Hilszer, kierownik Biura Komunikacji Enei.

Rok Muzyki w Triathlonie

Niezmiernie miło nam poinformować, że nowym Ambasadorem zawodów IRONMAN w Polsce została Katarzyna Stankiewicz, obecnie związana z zespołem Varius Manx.

Mimo, że sport zajmuje bardzo ważne miejsce w moim życiu, przez ostatnie miesiące ciężko było mi się na nowo zmobilizować do jego uprawiania. Kiedy pojawiła się propozycja wzięcia udziału w triathlonie, pomyślałam, że jest to idealny moment i pomysł na powrót do regularnych treningów. Uwielbiam wyzwania, a osiąganie na pozór niemożliwego sprawia mi niemal taką radość, jak występy na scenie. Czuję lekkie przerażenie wymieszane z ogromną radością, biorącą się z niewiedzy o tym, co mnie czeka, ale ponieważ głęboka woda to mój żywioł, nieśmiało przewiduję, że ta przygoda ma szansę przerodzić się w jedną z moich kolejnych pasji – mówi Katarzyna Stankiewicz.

Muzyka stanowi nieodłączny element każdych wydarzeń sportowych

W związku z tym to właśnie zespół Varius Manx & Kasia Stankiewicz – uznani muzycy oraz wielokrotni laureaci prestiżowych nagród muzycznych – zostali poproszeni o przygotowanie specjalnego utworu oraz teledysku, który będzie swoistym hymnem zawodów IRONMAN w Polsce.

Cieszymy się, że zespół przyjął nasze zaproszenie do współpracy. Jest nam również niezmiernie miło, że Kasia Stankiewicz zdecydowała się na start w Enea IRONMAN 70.3 Gdynia. To kolejna znana osoba, którą przyjdzie nam przygotować do zawodów w Gdyni. W ostatnich latach ukończyła je cała plejada najpopularniejszych polskich aktorów, między innymi: Tomasz Karolak, Borys Szyc, Robert Rozmus, Katarzyna Glinka, Karolina Gorczyca i wielu, wielu innych – mówi Michał Drelich, dyrektor zawodów. – Wychodzimy z założenia, że nasze imprezy muszą być atrakcyjne nie tylko dla zawodników, ale także dla kibiców. Dlatego w 2018 roku stawiamy mocno na oprawę i muzykę na żywo przy trasie – dodaje.

rok-muzyki-w-triathlonie-nadchodzi-02

Co nowego w 2018 roku?

Bogata oprawa to nie jedyne nowości, jakie zapowiedział organizator zawodów podczas uroczystej prezentacji IRONMAN Poland Tour. W 2018 roku meta Enea IRONMAN 5150 Warsaw będzie zlokalizowana na Bulwarach Wiślanych, a trasa biegowa będzie przebiegać m.in. po Moście Świętokrzyskim. Zmianie ulegnie również lokalizacja strefy zmian T2.

W ostatnich dwóch latach centralnym punktem imprezy był Plac Teatralny. Nasza impreza jednak się rozrasta i w związku z tym potrzebuje też więcej przestrzeni. Stąd decyzja o przenosinach na Bulwary Wiślane, które po remoncie są bardzo popularnym miejscem spacerów warszawiaków i nową wizytówką stolicy – mówi Michał Drelich. – Nowa lokalizacja to także więcej miejsca dla kibiców i równie widowiskowa meta z panoramą miasta w tle – dodaje.

Organizator pragnie także wzmocnić relacje z uczestnikami. W 2018 roku uruchamia program partnerski dla klubów triathlonowych. Zawodnicy zrzeszeni w amatorskich klubach zyskają szereg przywilejów, m.in. prawo pre-rejestracji, osobne klasyfikacje i dekoracje, a podczas eventów zostanie utworzona specjalna strefa klubowa. Nowością będzie też otwarte, niebiletowane After Party dla zawodników i wolontariuszy po Enea IRONMAN 70.3 Gdynia.

Zapisy na Enea IRONMAN 5150 Warsaw i Enea IRONMAN 70.3 Gdynia

Już niebawem rozpocznie się rejestracja na przyszłoroczne zawody. 7 listopada 2017 o godzinie 15.00 wystartowały zapisy na Enea IRONMAN 5150 Warsaw. Z kolei 4 grudnia 2017 rozpocznie się rejestracja do Enea IRONMAN 70.3 Gdynia.

IRONMAN® to największy cykl zawodów triathlonowych na świecie obecny w ponad 50 państwach. Co roku 300.000 sportowców ze 180 krajów świata udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych (Anything is possible). W Polsce odbywają się dwie imprezy na licencji World Triathlon Corporation – Enea IRONMAN 5150TM Warsaw oraz Enea IRONMAN® 70.3® Gdynia.

Enea IRONMAN® 5150 Warsaw to zawody na dystansie olimpijskim (1,5km pływania – 40km jazdy na rowerze i 10km biegu). W 2018 roku zawody odbędą się w dniach 9-10 czerwca, a w programie imprezy są także sztafety triathlonowe dla 3-osobowych drużyn oraz aquathlon dla dzieci IRONKIDS. Więcej informacji na www.5150warsaw.com oraz facebook.com/5150warsaw.

Enea IRONMAN® 70.3® Gdynia to największe zawody triathlonowe w Europie Środkowo – Wschodniej. W zawodach startuje co roku około 4 tysięcy sportowców z kilkudziesięciu krajów świata. Więcej informacji na stronie www.ironmangdynia.pl oraz facebook.com/polandtriathlon

Grupa Enea to wicelider polskiego rynku elektroenergetycznego w zakresie energii elektrycznej. Zarządza pełnym łańcuchem wartości na rynku energii elektrycznej: od paliwa, poprzez produkcję energii elektrycznej, dystrybucję, sprzedaż i obsługę Klienta. Odpowiada za bezpieczne dostawy energii do 2,5 mln Klientów.

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Fenomenalna Shalane Flanagan wygrywa maraton w Nowym Jorku!
Następny wpis
"Mistrzowie logistyki" – małżeństwo amatorów z przepustkami na Mistrzostwa Świata Ironman!
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Rozwiń
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    Rozwiń
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu „przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Rozwiń
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule „Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.