🏃Zacznij mądrze biegać🏃‍♀️ -20% z kodem "WIOSNA20". Do końca promocji:
00 d
00 h
00 m
Zapowiedzi imprez

Dogonić wiosnę. Rozpocznij sezon tegorocznych startów z 6 Dziesiątką WROACTIV

16 marca po raz szósty wystartuje Dziesiątka WROACTIV. Wielu biegaczy udział w tych zawodach traktuje jako początek sezonu biegowego i nie jest to przypadek. Szybka, atestowana i lubiana przez wrocławskich biegaczy trasa pozwala zweryfikować przepracowany zimą czas.
dogonic wiosne rozpocznij sezon tegorocznych startow z 6 dziesiatka wroactiv 01

16 marca po raz szósty wystartuje Dziesiątka WROACTIV. Wielu biegaczy udział w tych zawodach traktuje jako początek sezonu biegowego i nie jest to przypadek. Szybka, atestowana i lubiana przez wrocławskich biegaczy trasa pozwala zweryfikować przepracowany zimą czas. W tegorocznej edycji życiówki na trasie pomogą nam osiągnąć Pacemakerzy z zaprzyjaźnionej z organizatorem grupy Trenuj z Nami. Baloniki poprowadzą zawodników w ramach czterech stref czasowych: 40 min, 45 min, 50 min i 60 min. Ci z nas którzy planują życiówkę, mogą liczyć na fachowe wsparcie.

A co w pakiecie?

Istnieje kilka wariantów pakietu startowego do wyboru:

  • Pakiet bez medalu (termin zgłoszeń upływa 10.03.2019 r.)
  • Pakiet z medalem (termin zgłoszeń do 28.02.2019 r.)
  • Pakiet VIP

Szczegółowe Informacje na temat opłat startowych oraz formularza zgłoszeniowego znajdują się >>>TUTAJ.

Zawodnicy mogą również liczyć na zdrową przekąskę od firmy SONKO-Dbaj o siebie, od lat wspierającej Dziesiątkę WROACTIV oraz na suplementacyjny „zastrzyk” od nowego Sponsora wydarzenia firmy FORMOTIVA.

dogonic-wiosne-rozpocznij-sezon-tegorocznych-startow-z-6-dziesiatka-wroactiv-02

Czy biegną z nami dzieci?

Organizator biegu, Fundacja WROACTIV, jak co roku zadba o aktywnie spędzony czas naszych najmłodszych kibiców.

W ramach imprezy odbędzie się Bieg dla dzieci w dwóch grupach:

  • na dystansie ok. 900 m (roczniki 2003 – 2013);
  • na dystansie ok. 100 m (roczniki 2014 – 2015).

Starty biegów dziecięcych rozpoczną się o godzinie 10.15. Każdy uczestnik otrzyma numer startowy z chipem, medal, wodę, ciekawą niespodziankę od DROPINGO i SONKO oraz słodki upominek na mecie. Nie zabraknie też gorącej herbaty. Opłata startowa wynosi 15 zł. Szczegółowe informacje dotyczące biegów dziecięcych znajdują się >>>TUTAJ.

Ciekawostka z pierwszych list startowych Dziesiątki

Po ukończeniu 5 edycji biegu na czele listy zawodników z najlepszymi wynikami wszystkich dotychczasowych edycji Dziesiątki WROACTIV znaleźli się:

  • wśród mężczyzn: Grzegorz Gronostaj, Tomasz Sobczyk i Igor Zalewski,
  • wśród kobiet: Ewa Paduch, Violetta Pawlus i Dorota Trzaskacz.

Czy kolejna edycja zmieni ten układ sił? Przekonamy się już 16 marca!!! Nowy sezon startuje wraz z początkiem wiosny… tutaj ją gonimy!

dogonic-wiosne-rozpocznij-sezon-tegorocznych-startow-z-6-dziesiatka-wroactiv-03

Metryczka biegu:

  • Termin: 16 marca 2019
  • Start: godz. 13:00
  • Miejsce: al. Śląska (esplanada Stadionu Wrocław)
  • Limit zawodników 1700 osób.
  • Istnieje możliwość startu bez medalu (ostateczny termin zapisów w ramach takiej opcji to 28.02.2019r.)

Biuro zawodów znajduje się przy Al. Śląska w budynku Stadionu (pod esplanadą) weryfikacji zawodników w dniu 15 marca 2019 (piątek) w godz. 17.00 – 20.30 oraz w dniu 16.03.2019 r. (sobota) w godz. 8.30-12.00 na podstawie dokumentu ze zdjęciem. Organizator przewiduje kontrolę antydopingową (wyrywkowo 2 zawodników w klasyfikacji OPEN).

Organizator: Fundacja WROACTIV. Strona zawodów: http://wroactiv.pl.

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Dlaczego odpowiednie nawodnienie to klucz do udanego biegu? Eksperci odpowiadają!
Następny wpis
Biegacze z całego świata wraz z marką adidas zmieniają rzeczywistość. Poznajcie Recode Running!
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Rozwiń
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    Rozwiń
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu „przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Rozwiń
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule „Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.