9. PZU Półmaraton Warszawski – bieg na europejskim poziomie w samym sercu Warszawy

12 tysięcy nadanych numerów startowych, 21 kilometrów, 1200 wolontariuszy i 1 tona medali. Oto liczby 9. PZU Półmaratonu Warszawskiego, który już za kilka dni odbędzie się w samym sercu Warszawy.

Już niebawem ulicami Warszawy pobiegną uczestnicy jednego z największych półmaratonów w Europie – 9. PZU Półmaratonu Warszawskiego. W tym roku do udziału w biegu zapisało się już 15 tysięcy zawodników. Przyznanych zostało 12 tysięcy numerów startowych. Dziś z dumą możemy powiedzieć, że Półmaraton Warszawski dołączył do europejskiej czołówki i to nie tylko ze względu na frekwencję uczestników.

9. PZU Półmaraton Warszawski to impreza zorganizowana z ogromnym rozmachem. Organizatorów z Fundacji „Maraton Warszawski” w tym roku wpierać będzie ponad 1200 wolontariuszy. To m.in. dzięki ich pasji i ciężkiej pracy na trasie zawodów rozstawionych zostanie blisko 20 tysięcy litrów wody, 70 tysięcy kubeczków na punktach odżywiania i 10 km taśmy wygradzającej trasę. Każdy zawodnik, który ukończy bieg otrzyma jeden sponad tony medali.

Czy w tym roku będziemy świadkami ustanowienia nowego rekordu Półmaratonu Warszawskiego? Do tej pory niepokonanym zawodnikiem na warszawskiej trasie pozostaje Kenijczyk Sammy Kigen Korrir, który w 2011 roku dotarł do mety w czasie 1:01:18. Nazwiska faworytów tegorocznego biegu oraz ich sportowy potencjał wskazują na to, że czeka nas emocjonujące widowisko i ostra walka o zwycięstwo.

W czołówce tegorocznego biegu zobaczymy: Victor’a Kipchirchir’a z Kenii, który przed dwoma laty wygrał Półmaraton w Goeteborgu, schodząc poniżej godziny i ustanowił swój rekord życiowy – 59:31min. Swoją obecność w zawodach na pewno będzie chciał zaznaczyć ubiegłoroczny zwycięzca Martin Mukule z Kenii (czas na mecie 01:02:49).

Reklama - koniecznie sprawdź!

TIP ZDROWOTNY

Czy wiesz, że w trakcie treningu zwiększane jest wytwarzanie przez organizm tzw. wolnych rodników? To bardzo niepożądany efekt. Aby go niwelować organizm potrzebuje ANTYOKSDANTÓW, czyli przeciwutleniaczy. Antyoksydanty to naturalne substancje chroniące przed rakiem oraz spowalniające proces starzenie się. Działanie antyoksydacyjne mają witaminy C, E i A.

Wiosną i zimą brakuje nam naturalnych antyoksydantów – wtedy zalecana jest suplementacja Witaminą C, a dla osób chcących przyspieszyć metabolizm i odchudzanie CLA 800 (ma również działanie antyoksydacyjne).

W stawce Pań liczyć się będą: 18-latka z Etiopii Shure Demise Ware, która w tym roku osiągnęła już wynik 1:08:53, Poline Wanjiku Njeru z Kenii (1:10:28) oraz Etiopka Makda Harun (1:10:57). Nasze barwy reprezentować będzie Dominika Nowakowska, która wynikiem 01:14:06 wywalczyła srebrny medal Mistrzostw Polski w Półmaratonie Kobiet podczas
8. Półmaratonu Warszawskiego.

9. PZU Półmaraton Warszawski to nie tylko rywalizacja. To również liczne atrakcje dla zawodników i kibiców. Przy trasie biegu zorganizowanych zostanie ponad 20 muzycznych punktów kibicowania. Przy Biurze Zawodów odbędą się targi Sport&Fitness Wiosna 2014 (28-29 marca), a w okolicach mety półmaratonu powstanie specjalna strefa, gdzie zawodnicy, ich rodziny, kibice i spędzający tam czas warszawiacy będą mogli wziąć udział w licznych zabawach sprawnościowe i  pokazach.

Wśród atrakcji będzie m.in. strefa zdrowia PZU, gdzie będzie można skorzystać z konsultacji medycznych i przeprowadzić niektóre badania. W strefie znajdzie się także miejsce na konkursy i zabawy dla dzieci, kino 5D, symulator dachowania oraz pokazy i atrakcje przygotowane przez partnerów PZU: straż pożarną, policję, WOPR i GOPR. Wszyscy goście strefy będą mogli też wziąć udział w akcji charytatywnej „Podziel się kilometrem”, podczas której za każdy pokonany na bieżni kilometr PZU przekaże 10 zł na rzecz Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”.

Wszystko to razem sprawia, że tegoroczny Półmaraton Warszawski będzie prawdziwym wiosennym świętem sportu w myśl hasła: „Wiosna startuje w Warszawie!”.

Zapisy na 9. PZU Półmaraton Warszawski za pośrednictwem formularza na stronie www.pzupolmaratonwarszawski.com trwają jeszcze do 26 marca 2014r. Po tym terminie zgłoszenia będą możliwe wyłącznie w Biurze Zawodów (Stadion Narodowy w Warszawie, al. Ks. Poniatowskiego 1)  w dniach 28-29 marca 2014, z zastrzeżeniem, że pula numerów dostępnych w biurze jest ograniczona (200).

Więcej informacji na: www.pzupolmaratonwarszawski.com