fbpx
bartosz gorczyca 01

Bartosz Gorczyca – niepokonany w Kraju Basków!

Bartosz Gorczyca – jeden z czołowych polskich ultramaratończyków – powraca na szczyt po nieudanym występie w Lavaredo Ultra Trail i w wielkim stylu zwycięża w Marimurumendi Maraton rozgrywanym w północnej Hiszpanii!

Bartosz Gorczyca – jeden z czołowych polskich ultramaratończyków – powraca na szczyt po nieudanym występie w Lavaredo Ultra Trail i w wielkim stylu zwycięża w Marimurumendi Maraton rozgrywanym w północnej Hiszpanii!

To był wyścig tak trudny jak jego nazwa. Marimurumendi Maraton odbył się w niedzielę 9 lipca 2017 w północnej Hiszpanii w regionie Kraju Basków. Jest to jeden z biegów w ramach Ehunmilak Ultra-Trail obok G2Haundiak Goierri Trail (88 km,  6000 m przewyższeń) i  biegu głównego Ehunmilak Ultra-Trail (168 km, 11 000 m przewyższeń). W tym roku we wszystkich imprezach wystartowało ponad 1200 zawodników z 17 krajów, w tym także z Polski.

bartosz-gorczyca-02

Nasz reprezentant zwyciężył na najkrótszym dystansie (42km, 2300 m przewyższeń). A nie było łatwo! Zmaganiom zawodników towarzyszył upał z temperaturą dochodzącą do 37 stopni Celsjusza. Mocni Hiszpanie również nie ułatwiali zadania Polakowi i utrzymywali jego czujność na najwyższym poziomie. Jeszcze na 34. kilometrze cała czołówka znajdowała się w około 100-metrowych odstępach od siebie. Różnice na mecie również były minimalne. Bartosz Gorczyca uzyskał czas 3 godziny 39 minut 19 sekund. 1,5 minuty po nim przybiegł Aleix Bautista, a trzeci w klasyfikacji Ruben Hernandez miał zaledwie 3 minuty straty do zwycięzcy.

bartosz-gorczyca-03

Dla Bartosza Gorczycy była to rehabilitacja za nieudany występ w The North Face Lavaredo Ultra Trail we Włoszech, gdzie był wymieniany wśród faworytów, a ostatecznie nie ukończył biegu. W Hiszpanii był bardzo zdeterminowany i – jak przyznał na swoim oficjalnym fanpage’u – chcąc zmazać plamę po Lavaredo, zacisnął zęby i na ostatnim podbiegu tak się postarał, że jego tętno maksymalne wyszło wyżej niż na badaniach wydolnościowych! Z pewnością nie jest to jego ostatni start w Kraju Basków. Można liczyć na to, że w kolejnych latach zobaczymy go na dłuższych dystansach Ehunmilak Ultra-Trail.

Bartosz Gorczyca – zawodnik Salco Garmin Team. Jeden z najlepszych i najbardziej utalentowanych biegaczy górskich w historii Polski. Mało kto wierzy, że w biegach górskich zadebiutował dopiero w 2012 roku. Ma na swoim koncie bardzo wiele sukcesów ogólnopolskich i zagranicznych. Jest wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski w Biegach Górskich, zwycięzcą takich prestiżowych biegów jak: Zimowy Ultramaraton Karkonoski, Bieg 7 Dolin, Bieg Ultra Granią Tatr czy Łemkowyna Ultra Trail na dystansie 150km.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
co miniecie na trasie amberexpo polmaraton gdansk 01

Co miniecie na trasie AmberExpo Półmaraton Gdańsk

Następne
respro bandit scarf 01

Respro Bandit Scarf – zamiast maski

Powiązane artykuły

z checklisty ultrasa wodoodporne skarpetki 01
Czytaj dalej

Z checklisty ultrasa – wodoodporne skarpetki

Biegacz ultradystansowy, preferujący starty w pięknych okolicznościach przyrody powinien być gotowy na wszystko. Stąd rozrastające się checklisty sporządzane przed zawodami, takimi jak Bieg Rzeźnika. A co będzie, jeśli czeka nas przeprawa przez strumień, a potem jeszcze ładne kilka godzin spędzimy na trasie? Otarcia i potworny ból stóp? Nic z tego! Technologia wychodzi ultrasom naprzeciw i tworzy wodoodporne skarpetki! Przyjrzyjmy się przykładowemu modelowi DexShell Ultra Flex.
rafal bielawa 01
Czytaj dalej

Główny Szlak Beskidzki z nowym rekordem!

Liczy 500 km, zapewnia niesamowite widoki i kusi ultramaratończyków. Główny Szlak Beskidzki – bo o nim mowa – został ujarzmiony przez Rafała Bielawę, który ustanowił nowy rekord, pokonując dystans w czasie 108 godzin i 55 minut!
nowy krasnal dla biegaczy
Czytaj dalej

Nowy krasnal dla biegaczy

Zostajemy jeszcze chwilę przy 35. PKO Wrocław Maratonie, chociaż tym razem w temacie nieco odbiegającym od biegania. Otóż zajmiemy się… krasnalem.
Najwygodniejsze buty do biegania w trudnym terenie jakie miałem na stopach!
Sprawdź, co to za model