VI edycja Biegu Firmowego w Warszawie już za nami!

16 czerwca na Forcie Bema, 2100 zawodników z 2250 zgłoszonych do biegu stanęło na starcie charytatywnej sztafety firmowej 5x5km, aby wspólnie pomóc Patrykowi i Piotrkowi – podopiecznym Fundacji Everest. Z roku na rok zawody cieszą się coraz większą popularnością, a szczytny cel gromadzi i integruje firmy ze stolicy. 

Bieg Firmowy to przede wszystkim pomoc i propagowania zdrowego trybu życia, ale jak podkreślają organizatorzy nie tylko.

Naszym celem jest również stworzenie środowiska biznesowego popierającego inicjatywy charytatywne i wspólnie dążącego do jednego celu. Integracja firm z całej Polski zdecydowanie w tym pomaga, dlatego podczas Biegu Firmowego wszyscy zawodnicy są równi –  ramię w ramię na starcie staje szef i stażysta, pracownik i kierownik, korporacja i start-up. Każda osoba ma takie same szanse, każdy zawodnik biegnie ten sam dystans 5 kilometrów i każdy uczestnik ma takie same możliwości – podkreśla Ewa Mróz prezes Fundacji Everest.

vi-edycja-biegu-firmowego-w-warszawie-juz-za-nami-02

Wydarzenie organizowane już po raz VI przez Fundację Everest  spotyka się z bardzo pozytywnym odbiorem również wśród firm, które nie tylko chcą uczestniczyć, ale również wspierają inicjatywę organizacyjnie i finansowo, dzięki czemu wydarzenie może odbyć się na tak wysokim poziomie – co o wydarzeniu mówią firmy wspierające? 

Misją Benefit Systems jest propagowanie zdrowego i aktywnego życia. Jesteśmy partnerem strategicznym Biegu Firmowego 2018, ponieważ bliskie jest nam połączenie aktywności fizycznej i bezinteresownej pomocy innym. Pomaganie poprzez sport ściśle wiąże się z ideą programu MultiSport – mówi Robert Moreń, Dyrektor ds. Komunikacji w Benefit Systems.

Bieg Firmowy nierozłącznie jest kojarzony z pomocą, dlatego w tym roku wspólnie biegliśmy dla 2 wspaniałych chłopców! 

15-letni Patryk, który choruje na dziecięce porażenie mózgowe – czterokończynowe i od lat porusza się na wózku, nie mówi oraz nie chodzi. Największym marzeniem rodziny Patryka jest sfinansowanie turnusów rehabilitacyjnych z delfinami, by podnieść jakość życia chłopca i pomóc mu się usamodzielniać. Drugim podopiecznym jest 13- letni Piotrek, który jest wychowywany samotnie przez mamę i cierpi na mózgowe porażenie dziecięce – czterokończynowe, padaczkę lekooporną i szereg schorzeń towarzyszących. Obaj chłopcy wymagają bardzo intensywnej rehabilitacji, a koszty związane z leczeniem zdecydowanie przewyższają możliwości finansowe rodzin. Właśnie dlatego cały dochód z Biegu Firmowego jest przekazany na rehabilitację i leczenie chłopców.

vi-edycja-biegu-firmowego-w-warszawie-juz-za-nami-01

Zmagania drużynowe to nie jedyna atrakcja na Biegu Firmowym, ponieważ organizatorzy jak co roku przygotowali szereg atrakcji m.in. Bieg Krasnala, czyli bieg towarzyszący dla ponad 300 dzieci w wieku od 3 do 12 lat na dystansie 60 i 100m, oraz strefy firmowe, strefy masażu, dmuchańce i animacje dla dzieci, dzięki czemu wydarzenie miało również charakter rozrywkowy dla całych rodzin. 

W imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim zaangażowanym zawodnikom, firmom oraz sponsorom Biegu Firmowego:

  • Strategicznym Sponsorem Biegu Firmowego w Polsce i Sponsorem Głównym w Warszawie była firma 3M.
  • Sponsorem Strategicznym Biegu Firmowego w Warszawie była firma Credit Suisse oraz Benefit Systems.

Pełna fotorelacja z wydarzenia pojawi się na stronie www.facebook.com/BiegFirmowy

Do zobaczenia za rok!