fbpx
Relacje

VI edycja Biegu Firmowego w Warszawie już za nami!

16 czerwca na Forcie Bema, 2100 zawodników z 2250 zgłoszonych do biegu stanęło na starcie charytatywnej sztafety firmowej 5x5km, aby wspólnie pomóc Patrykowi i Piotrkowi - podopiecznym Fundacji Everest. Z roku na rok zawody cieszą się coraz większą popularnością, a szczytny cel gromadzi i integruje firmy ze stolicy.
vi edycja biegu firmowego w warszawie juz za nami 03

16 czerwca na Forcie Bema, 2100 zawodników z 2250 zgłoszonych do biegu stanęło na starcie charytatywnej sztafety firmowej 5x5km, aby wspólnie pomóc Patrykowi i Piotrkowi – podopiecznym Fundacji Everest. Z roku na rok zawody cieszą się coraz większą popularnością, a szczytny cel gromadzi i integruje firmy ze stolicy. 

Bieg Firmowy to przede wszystkim pomoc i propagowania zdrowego trybu życia, ale jak podkreślają organizatorzy nie tylko.

Naszym celem jest również stworzenie środowiska biznesowego popierającego inicjatywy charytatywne i wspólnie dążącego do jednego celu. Integracja firm z całej Polski zdecydowanie w tym pomaga, dlatego podczas Biegu Firmowego wszyscy zawodnicy są równi –  ramię w ramię na starcie staje szef i stażysta, pracownik i kierownik, korporacja i start-up. Każda osoba ma takie same szanse, każdy zawodnik biegnie ten sam dystans 5 kilometrów i każdy uczestnik ma takie same możliwości – podkreśla Ewa Mróz prezes Fundacji Everest.

vi-edycja-biegu-firmowego-w-warszawie-juz-za-nami-02

Wydarzenie organizowane już po raz VI przez Fundację Everest  spotyka się z bardzo pozytywnym odbiorem również wśród firm, które nie tylko chcą uczestniczyć, ale również wspierają inicjatywę organizacyjnie i finansowo, dzięki czemu wydarzenie może odbyć się na tak wysokim poziomie – co o wydarzeniu mówią firmy wspierające? 

Misją Benefit Systems jest propagowanie zdrowego i aktywnego życia. Jesteśmy partnerem strategicznym Biegu Firmowego 2018, ponieważ bliskie jest nam połączenie aktywności fizycznej i bezinteresownej pomocy innym. Pomaganie poprzez sport ściśle wiąże się z ideą programu MultiSport – mówi Robert Moreń, Dyrektor ds. Komunikacji w Benefit Systems.

Bieg Firmowy nierozłącznie jest kojarzony z pomocą, dlatego w tym roku wspólnie biegliśmy dla 2 wspaniałych chłopców! 

15-letni Patryk, który choruje na dziecięce porażenie mózgowe – czterokończynowe i od lat porusza się na wózku, nie mówi oraz nie chodzi. Największym marzeniem rodziny Patryka jest sfinansowanie turnusów rehabilitacyjnych z delfinami, by podnieść jakość życia chłopca i pomóc mu się usamodzielniać. Drugim podopiecznym jest 13- letni Piotrek, który jest wychowywany samotnie przez mamę i cierpi na mózgowe porażenie dziecięce – czterokończynowe, padaczkę lekooporną i szereg schorzeń towarzyszących. Obaj chłopcy wymagają bardzo intensywnej rehabilitacji, a koszty związane z leczeniem zdecydowanie przewyższają możliwości finansowe rodzin. Właśnie dlatego cały dochód z Biegu Firmowego jest przekazany na rehabilitację i leczenie chłopców.

vi-edycja-biegu-firmowego-w-warszawie-juz-za-nami-01

Zmagania drużynowe to nie jedyna atrakcja na Biegu Firmowym, ponieważ organizatorzy jak co roku przygotowali szereg atrakcji m.in. Bieg Krasnala, czyli bieg towarzyszący dla ponad 300 dzieci w wieku od 3 do 12 lat na dystansie 60 i 100m, oraz strefy firmowe, strefy masażu, dmuchańce i animacje dla dzieci, dzięki czemu wydarzenie miało również charakter rozrywkowy dla całych rodzin. 

W imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim zaangażowanym zawodnikom, firmom oraz sponsorom Biegu Firmowego:

  • Strategicznym Sponsorem Biegu Firmowego w Polsce i Sponsorem Głównym w Warszawie była firma 3M.
  • Sponsorem Strategicznym Biegu Firmowego w Warszawie była firma Credit Suisse oraz Benefit Systems.

Pełna fotorelacja z wydarzenia pojawi się na stronie www.facebook.com/BiegFirmowy

Do zobaczenia za rok! 

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Renata Pliś i Yared Shegumo złotymi medalistami Mistrzostw Polski w biegu ulicznym na dystansie 5 km!
Następny wpis
Rekordowa frekwencja Festiwalu Biegowego im. Piotra Nurowskiego w Konstancinie-Jeziornie. Dołączysz do grona zawodników?
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu “przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu