fbpx
Kilian Jornet przedstawia nową markę NNormal (źródło: https://www.kilianjornet.cat/en/blog/nnormal-new-adventure)

Kilian Jornet przedstawia NNormal

Kiedy zeszłego roku Kilian Jornet ogłosił, że po piętnastu latach jego biegowym partnerem i sponsorem nie będzie już Salomon, wszyscy wiedzieliśmy, że coś jest na rzeczy. Dzisiaj to już oficjalne. Kilian, wspólnie z firmą Camper, zaprezentował właśnie nową markę na rynku odzieży outdoorowej, NNormal.

NNormal, (źródło: https://www.facebook.com/photo/?fbid=531054668378536&set=a.254112896072716)
NNormal, (źródło: https://www.facebook.com/photo/?fbid=531054668378536&set=a.254112896072716)

Rozstanie z Salomonem Kilian ogłosił w listopadzie 2021 r., a konsekwencją tej decyzji było również zakończenie współpracy z Suunto i przejście do teamu Coros. Kilian wyjaśnił, że u podstaw jego decyzji leżała chęć skupienia się na nowym projekcie, ale nie zdradził więcej szczegółów. Jednak już od lutego 2022 r. prezentował na swoim Instagramie i Facebooku kilka wskazówek dla ciekawskich, jak wideo z biegania z podpisem “testing”, gdzie obuwie było wypikselowane, czy wrzucone kilka dni temu kolejne zamazane zdjęcie wskazujące, że wszystkie szczegóły zostaną ujawnione już wkrótce. I ostatecznie doczekaliśmy się – 23 marca 2022 r. całemu świata została zaprezentowana nowa marka, NNormal. 

Kilian testuje nowe obuwie. Źródło: instagram
Kilian testuje nowe obuwie. Źródło: instagram

Nazwa marki to połączenie słów Nor-way i Mal-lorca, czyli miejsc, gdzie obecnie mieszka Kilian Jornet i testuje obuwie oraz odzież, i wyspy, gdzie produkty będą projektowane i skąd wywodzi się firma Camper. Jest to rodzinna firma obuwnicza założona przez Lorenzo Fluxa w 1975, choć jej początki sięgają 1877 roku. Rosnące zyski firmy sprawiły, że casualowa marka postanowiła wejść na rynek aktywności na świeżym powietrzu. 

Zapowiedź nowej marki z marca 2022 r.
Zapowiedź nowej marki z marca 2022 r.

Jako że podziela te same wartości, co Kilian, między innymi troskę o środowisko, wspólnie postanowili oni połączyć swoje siły, aby te wartości realizować. Kilian podkreśla, że “chcemy być bardzo szczerzy w kwestii sposobu, w jaki produkujemy sprzęt oraz roli, jaką firma odgrywa w społeczeństwie i środowisku. Oznacza to pełną przejrzystość oraz pracę nad unikaniem nadmiernego konsumpcjonizmu poprzez tworzenie trwałych produktów.” 

Cele NNormal
Cele NNormal 

Wszystkie produkty zaprezentuje w tym sezonie Kilian Jornet oraz kilku innych wybitnych sportowców. Ich twarze na tę chwilę są wciąż zamazane, choć w internecie pojawiają się już pewne przewidywania, jak np. co do skyrunnerki Emelie Forsberg (prywatnie partnerka Kiliana). W regularnej sprzedaży NNormal będzie dostępna od września tego roku za pośrednictwem strony internetowej (www.nnormal.com) oraz w wyspecjalizowanych sklepach sportowych. Na pierwszy ogień pójdzie obuwie, odzież i akcesoria do biegów górskich i pieszych wędrówek, a ceny będą wahać się między 130 a 180 euro.

Źródła:
https://www.kilianjornet.cat/en/blog/nnormal-new-adventure
https://www.nnormal.com/en/kilian-jornet-and-camper-the-start-of-a-new-journey/

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
Węglowodany - ile jeść? Jak? Jakich? Kiedy? Po co?

Węglowodany w sportach wytrzymałościowych

Następne
MediGun Pro w pełnej okazałości

Casada MediGunPro - test pistoletu do masażu

Powiązane artykuły

bieganie z muzyka za czy przeciw 01 01
Czytaj dalej

Bieganie z muzyką. Za czy przeciw?

Jedną z najczęstszych czynności, jaką człowiek wykonuje podczas biegania jest słuchanie muzyki. Co drugi amator biegania lubi założyć słuchawki na uszy i pokonać parę kilometrów.
Najwygodniejsze buty do biegania w trudnym terenie jakie miałem na stopach!
Sprawdź, co to za model