fbpx
zwyciezca musi biec 1

Zwycięzca musi biec – niesamowita historia Darka Strychalskiego

Każdy biegacz ma do opowiedzenia swoją historię. Historia Dariusza Strychalskiego jest jednak szczególnie poruszająca.

Każdy biegacz ma do opowiedzenia swoją historię. Historia Dariusza Strychalskiego jest jednak szczególnie poruszająca.

Pomimo częściowego paraliżu prawej strony ciała i problemów ze wzrokiem, Darek z powodzeniem ściga się ze zdrowymi biegaczami. Bieganie stało się dla Darka remedium na niepełnosprawność spowodowaną ciężkim wypadkiem w dzieciństwie. Jak sam twierdzi, bieganie pozwoliło mu normalnie żyć. Stało się hobby, które z czasem przerodziło się w żarliwą pasję, bez której Darek teraz nie może już sobie wyobrazić swojego istnienia. Regularnie biega maratony i ultra-maratony ciągle podnosząc sobie poprzeczkę. Jego największym marzeniem jest ukończenie najtrudniejszego biegu na świecie – ultra-maratonu w Badwater (USA).

Zapraszam do obejrzenia krótkometrażowego filmu Jakuba Górajka pt. „Zwycięzca” o zmaganiach Darka Strychalskiego w Badwater z Doliną Śmierci i samym sobą.

[vimeo]51521961[/vimeo]

Jestem przekonany, że każdy biegacz może się wiele nauczyć od Darka Strychalskiego – choćby determinacji, pogody ducha, woli walki i zwycięstwa. Ten człowiek na swoim żywym przykładzie pokazuje nam niezwykłą moc biegania. Jak nikt inny definiuje kim jest zwycięzca i czym jest biegowy sukces. Za to mu chwała!

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
biegajace pokolenia

Biegające pokolenia, czyli pasja rodziców widziana oczami dorosłego dziecka

Następne
sila biegowa 1

Siła biegowa [wideo]

Powiązane artykuły

TreningBiegacza.pl PREMIUM

Zapisz się do największej w Polsce zaangażowanej społeczności biegaczy, bądź na bieżąco i osiągaj swoje cele szybciej niż inni!

TreningBiegacza.pl PREMIUM
Więcej o TreningBiegacza.pl PREMIUM