Zwycięzca musi biec – niesamowita historia Darka Strychalskiego

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

Każdy biegacz ma do opowiedzenia swoją historię. Historia Dariusza Strychalskiego jest jednak szczególnie poruszająca.

Pomimo częściowego paraliżu prawej strony ciała i problemów ze wzrokiem, Darek z powodzeniem ściga się ze zdrowymi biegaczami. Bieganie stało się dla Darka remedium na niepełnosprawność spowodowaną ciężkim wypadkiem w dzieciństwie. Jak sam twierdzi, bieganie pozwoliło mu normalnie żyć. Stało się hobby, które z czasem przerodziło się w żarliwą pasję, bez której Darek teraz nie może już sobie wyobrazić swojego istnienia. Regularnie biega maratony i ultra-maratony ciągle podnosząc sobie poprzeczkę. Jego największym marzeniem jest ukończenie najtrudniejszego biegu na świecie – ultra-maratonu w Badwater (USA).

Zapraszam do obejrzenia krótkometrażowego filmu Jakuba Górajka pt. „Zwycięzca” o zmaganiach Darka Strychalskiego w Badwater z Doliną Śmierci i samym sobą.

[vimeo]51521961[/vimeo]

Jestem przekonany, że każdy biegacz może się wiele nauczyć od Darka Strychalskiego – choćby determinacji, pogody ducha, woli walki i zwycięstwa. Ten człowiek na swoim żywym przykładzie pokazuje nam niezwykłą moc biegania. Jak nikt inny definiuje kim jest zwycięzca i czym jest biegowy sukces. Za to mu chwała!