Zwycięzca musi biec – niesamowita historia Darka Strychalskiego

Każdy biegacz ma do opowiedzenia swoją historię. Historia Dariusza Strychalskiego jest jednak szczególnie poruszająca.

Pomimo częściowego paraliżu prawej strony ciała i problemów ze wzrokiem, Darek z powodzeniem ściga się ze zdrowymi biegaczami. Bieganie stało się dla Darka remedium na niepełnosprawność spowodowaną ciężkim wypadkiem w dzieciństwie. Jak sam twierdzi, bieganie pozwoliło mu normalnie żyć. Stało się hobby, które z czasem przerodziło się w żarliwą pasję, bez której Darek teraz nie może już sobie wyobrazić swojego istnienia. Regularnie biega maratony i ultra-maratony ciągle podnosząc sobie poprzeczkę. Jego największym marzeniem jest ukończenie najtrudniejszego biegu na świecie – ultra-maratonu w Badwater (USA).

Zapraszam do obejrzenia krótkometrażowego filmu Jakuba Górajka pt. „Zwycięzca” o zmaganiach Darka Strychalskiego w Badwater z Doliną Śmierci i samym sobą.

[vimeo]51521961[/vimeo]

Jestem przekonany, że każdy biegacz może się wiele nauczyć od Darka Strychalskiego – choćby determinacji, pogody ducha, woli walki i zwycięstwa. Ten człowiek na swoim żywym przykładzie pokazuje nam niezwykłą moc biegania. Jak nikt inny definiuje kim jest zwycięzca i czym jest biegowy sukces. Za to mu chwała!

Reklama - koniecznie sprawdź!

TIP ZDROWOTNY

Czy wiesz, że w trakcie treningu zwiększane jest wytwarzanie przez organizm tzw. wolnych rodników? To bardzo niepożądany efekt. Aby go niwelować organizm potrzebuje ANTYOKSDANTÓW, czyli przeciwutleniaczy. Antyoksydanty to naturalne substancje chroniące przed rakiem oraz spowalniające proces starzenie się. Działanie antyoksydacyjne mają witaminy C, E i A.

Wiosną i zimą brakuje nam naturalnych antyoksydantów – wtedy zalecana jest suplementacja Witaminą C, a dla osób chcących przyspieszyć metabolizm i odchudzanie CLA 800 (ma również działanie antyoksydacyjne).