fbpx
Wybiegaj w Przyszłość!

Rekrutacja do II edycji programu “Wybiegaj w Przyszłość” wystartowała!

Wybiegaj w Przyszłość to innowacyjny program wspierający biegaczy z kategorii wiekowych U16, U18 i U20. W ramach programu utalentowani sportowcy znajdujący się w trudnej sytuacji ekonomicznej, mogą otrzymać stypendium, wsparcie edukacyjne oraz sprzęt sportowy.

Organizatorem i pomysłodawcą akcji jest Fundacja Zdrowy Ruch. 

– To jedyny w Polsce Program, w którym młodzi ludzie z trzech kategorii wiekowych mogą otrzymać wsparcie finansowe, sprzętowe i merytoryczne. Do rozwoju podchodzimy holistycznie. Wiemy, że pomoc w każdym z powyższych obszarów jest niezbędna. To duża motywacja i wyróżnienie dla młodych sportowców. Czują się zauważeni i wspierani – to dodaje im skrzydeł – mówi Adriana Smokowska – Członek Zarządu Fundacji Zdrowy Ruch.

Kto może otrzymać wsparcie?

Program dedykowany jest osobom urodzonym w latach 2004 – 2009 (w 2023 roku rywalizującym w kategoriach U16, U18 i U20), które osiągają wysokie wynikiw indywidualnych konkurencjach biegowychwe współzawodnictwie regionalnym, krajowym lub międzynarodowym.

Aby wziąć udział w rekrutacji należy zapoznać się z regulaminem i wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie www.fundacjazdrowyruch.pl.

Rekrutacja trwa od 2 do 30 listopada!

Program "Wybiegaj w przyszłość" poszukuje zawodników z kategorii U16, U18 i U20.
Program “Wybiegaj w Przyszłość” poszukuje zawodników z kategorii U16, U18 i U20.

Co otrzymuje stypendysta?

  1. WSPARCIE FINANSOWE.  Stypendium wynosi 600 – 1000 zł miesięcznie (U16 – 600 zł / miesięcznie; U18 – 800 zł / miesięcznie; U20 – 1000 zł / miesięcznie) i jest przyznawane na okres 10 miesięcy
  2. WSPARCIE SPRZĘTOWE. Każdy Stypendysta otrzyma specjalny pakiet treningowy!
  3. UDZIAŁ W 1MILI. Każdy Stypendysta będzie miał przywilej udziału w organizowanej przez Fundację Zdrowy Ruch, imprezie biegowej 1 MILA – mityng lekki i atletyczny.
  4. WSPARCIE MERYTORYCZNE. Fundacja przekazuje Stypendystom niezbędną wiedzę i wartości. Celem wsparcia jest wzbudzenie świadomości i umiejętności budowania swojej kariery.

– W tym roku wsparciem obejmiemy minimum 10 biegaczy. Z roku na rok chcemy przyznawać większą liczbę stypendium, ponieważ widzimy ogromną potrzebę pomocy młodym sportowcom. I edycja Programu była wspaniała! Wspieraliśmy ósemkę niesamowitych osób, spotykaliśmy się na żywo na imprezach 1 MILA organizowanych przez naszą Fundację i przez cały rok cieszyliśmy się z sukcesów naszych Stypendystów, ale w gorszych momentach także byliśmy obok. Nasi beneficjenci to młode osoby – przed nimi, mamy nadzieję, długa i owocna kariera. Wiemy, że przynależność do Teamu Wybiegaj w Przyszłość to dla nich coś wyjątkowego. Cieszymy się, że możemy dołożyć cegiełkę do ich drogi do mistrzostwa. W II edycji także będziemy wspierać finansowo, sprzętowo i merytorycznie. Naszym marzeniem jest stworzenie Teamu który jest dla siebie motywacją na co dzień – mówi Paulina Kalinowska – koordynator Programu 

Myślimy i działamy dwutorowo

Program Wybiegaj w Przyszłość daje wsparcie finansowe, ale także dużą wagę przywiązuje do rozwoju kariery dwutorowej – Chcemy, by młodzi nie myśleli o swojej karierze jak o czymś, co dzieje się tylko „tu i teraz”, ale by byli świadomi jak bardzo pracują na swoją przyszłość. Nie wszyscy osiągną mistrzowski poziom, ale każdy, kto jest sportowcem zdobywa bezcenne kompetencje, które zostają na całe życie – mówi Tomasz Smokowski – członek Rady Stypendialnej Programu Wybiegaj w Przyszłość. 

W ramach programu organizowane są bezpłatne warsztaty edukacyjne skierowane do całej społeczności sportowej. Tematy spotkań obejmują między innymi psychologię sportu, dietetykę, przedsiębiorczość, prowadzenie social media, wykłady praktyczne z Gwiazdami Sportu.

Partnerami Programu są: Pro Vento Energia, Bank Pekao S.A., Sportfolio sp. z o.o.

Więcej informacji: https://www.fundacjazdrowyruch.pl/stypendia/

Rekrutacja o II edycji programu Wybiegaj w Przyszłość wystartowała.
Rekrutacja o II edycji programu Wybiegaj w Przyszłość wystartowała.
Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
5 MIL. Bieg Dzielnicy Włochy za nami!

Bieg "5 MIL. Bieg Dzielnicy Włochy" za nami!

Następne
Trwają zapisy na 17. Półmaraton Warszawski

Trwają zapisy na 17. Półmaraton Warszawski. Blisko 1000 biegaczy na liście startowej!

Powiązane artykuły

Kathrine Switzer podczas maratonu w 1967 roku.
Czytaj dalej

Za słabe na bieganie

Spis treści Ukryj Za słabeDroga do rywalizacjiMaraton dla kobietPrzełomowe IgrzyskaWolność i równośćKalendarium Kiedy kobiety stoją na linii startu,…