fbpx
biegac z pasja i tworzyc dla pasji o marce ktora dostrzegla biegaczy z milosci do polski 04

Biegać z pasją i tworzyć dla pasji. O marce, która dostrzegła biegaczy – z miłości do Polski

Pasja zaczyna się w momencie, kiedy to co robisz staje się dla Ciebie ważne i czujesz, że robisz coś, co kochasz. Tak jest nie tylko z bieganiem, ale i całą biegową – produktową otoczką, dzięki której bieganie staje się nie tylko łatwiejsze, ale i bardziej przyjazne. Przyjemność nie kryje się wyłącznie w detalach, ale w tym, że tworzone są z pasją. Bo życie jest czymś co najchętniej dzielimy z kimś na pół – podobnie dzieje się z tym, co kochamy robić. Żeby stworzyć coś dla biegaczy, trzeba wsłuchać się w ich potrzeby. Wyjść naprzeciw nim i poczuć, co tak naprawdę znaczy bieganie. I zapamiętać jedną istotną zasadę: bieganie to nie przymus, to wybór. Taki sam świat dzieje się w głowie biegacza – dokonuje wyboru nie tylko tego w czym chce biegać, ale co jest wygodne, funkcjonalne, trwałe i w dobrym stosunku jakości do ceny. By jednak poczuć biegowy klimat trzeba go doświadczyć – czyli po prostu biegać.

Pasja zaczyna się w momencie, kiedy to co robisz staje się dla Ciebie ważne i czujesz, że robisz coś, co kochasz. Tak jest nie tylko z bieganiem, ale i całą biegową – produktową otoczką, dzięki której bieganie staje się nie tylko łatwiejsze, ale i bardziej przyjazne. Przyjemność nie kryje się wyłącznie w detalach, ale w tym, że tworzone są z pasją. Bo życie najchętniej dzielimy z kimś na pół – podobnie dzieje się z tym, co kochamy robić. Żeby stworzyć coś dla biegaczy, trzeba wsłuchać się w ich potrzeby. Wyjść naprzeciw nim i poczuć, co tak naprawdę znaczy bieganie. I zapamiętać jedną istotną zasadę: bieganie to nie przymus, to wybór. Taki sam świat dzieje się w głowie biegacza – dokonuje wyboru nie tylko tego w czym chce biegać, ale co jest wygodne, funkcjonalne, trwałe i w dobrym stosunku jakości do ceny. By jednak poczuć biegowy klimat trzeba go doświadczyć – czyli po prostu biegać.

Podjęliśmy temat z zupełnie odmiennej strony – tym razem skupimy się na produktach, dzięki którym bieganie wkracza w inny wymiar. Przyjrzyjmy się pasji od strony marki – producenta odzieży biegowej. Mowa tu o polskiej marce, która z zimowego sektora skupionego głównie na białym szaleństwie podjęła krok w stronę biegowego świata – tak było kilka lat temu. Obecnie marka Brubeck to lider na polskim rynku termoaktywnej odzieży sportowej i outdorowej oraz bawełnianej i wełnianej bielizny bezszwowej codziennego użytku.

Odzież z logo Brubeck zagościła już w garderobie wielu biegaczy, a w tym sezonie marka wprowadziła całkiem nową kolekcję – wysokiej jakości odzież tworzoną w technologii 3D Run PRO – docelowo do treningów w wyższych temperaturach, powyżej 20 stopni. Ten sektor odzieży marki Brubeck doceniło już spore grono miłośników biegania. Koszulka 3D PRO to również odzież termoaktywna – jak wszystkie produkty tej marki.

W jaki sposób rozwiązania technologiczne z odzieży zimowej zostały przeniesione na letnią odzież do biegania? O ten szczegół zapytaliśmy bezpośrednio u źródła – w rozmowie z Radomirem Kaniewskim, Marketing Managerem marki Brubeck

Projektowanie i produkcja odzieży dla osób uprawiających sporty zimowe oraz wszelkie aktywności górskie, wymagały od nas przygotowania niezawodnego produktu na bardzo wymagające warunki atmosferyczne. Odpowiedzią na te potrzeby była bielizna i odzież termoaktywna. Elementy, które przesądziły o sukcesie tego rodzaju odzieży to produkcja w technologii bezszwowej, dwuwarstwowych dzianin przy użyciu funkcyjnych przędz na bazie mikrowłókien o różnych właściwościach. Uzupełnieniem tego są użyte sploty, strefy wentylacyjne, kanały powietrzne w miejscach o wzmożonej potliwości. Wszystkie te elementy wykorzystujemy dziś do produkcji odzieży dla biegaczy z uwzględnieniem ich potrzeb. W przypadku biegaczy priorytetem jest skuteczne odprowadzanie wilgoci, co jest częścią wspólną dla wszystkich naszych produktów, ale nacisk kładziemy również na właściwy krój i maksymalną wentylacje organizmu.  Istotnymi elementami są także ochrona newralgicznych części ciała przed otarciami oraz zachowanie świeżości odzieży w trakcie aktywności fizycznej.

biegac-z-pasja-i-tworzyc-dla-pasji-o-marce-ktora-dostrzegla-biegaczy-z-milosci-do-polski-02  
O jakości i wartości użytkowej produktów Brubeck przekonuje także fakt, że w 2015 roku po raz trzeci z rzędu marka uzyskała tytuł Konsumenckiego Lidera Jakości w produkcji odzieży termoaktywnej. To spore wyróżnienie.

Jakie technologie w biegowej odzieży – czy coś nas jeszcze zaskoczy?

Chcąc być o krok przed konkurencją w dynamicznie rozwijającym się segmencie odzieży sportowej, stosujemy przędze o właściwościach hydrofobowych, hydrofilowych oraz bardziej zawansowane przędze funkcyjne i własne technologie sygnowane marką BRUBECK.

Jakie znajduje to rozwiązanie dla biegaczy – jak przekłada się na wartości użytkowe?

Wśród używanych funkcyjnych przędz możemy wymienić takie modyfikowane mikrowłókna, jak:  poliamidowe NILIT® INNERGY, które zwiększa temperaturę ciała, przepływ limfy oraz prędkość przepływu krwi; poliestrowe FULCAT o bardzo wysokim poziomie chłonności wilgoci oraz polipropylenowe Prolen® Siltex and Prolen® Bodyfresh o właściwościach antybakteryjnych i antygrzybicznych. Na szczególną uwagę zasługują także nasze autorskie rozwiązania technologiczne 3D oraz 3D PRO Technology. Jest to technologia przestrzennej budowy dzianiny w oparciu o model trójwymiarowej siatki.  Konstrukcja 3D zwiększa powierzchnię odbioru wilgoci oraz ułatwia cyrkulację powietrza wewnątrz struktury. 3D PRO jest rozwinięciem technologii 3D, która dzięki ulepszonej porowatej konstrukcji intensyfikuje odbiór wilgoci i cyrkulację powietrza. Wymienione rozwiązania wpływają na regulację temperatury, chroniąc przed przegrzaniem i wyziębieniem.

Wielu biegaczy doceniło już Państwa odzież. Jakie plany na przyszłość – czy możemy spodziewać się dalszego rozwoju oferty produktów Brubeck w segmencie biegowym?

W dalszym ciągu będziemy rozwijać produkty, które będą dedykowane dla biegaczy. Nieustannie projektujemy nowe modele odzieży – między innymi kolejne warstwy ubioru w postaci bluz. Wkrótce wprowadzimy na rynek również bieliznę i odzież kompresyjną. Wszystko to w oparciu o najlepsze dostępne na rynku surowce oraz własne rozwiązania rozwijane w naszym dziale technologicznym.

Jak to się wszystko zaczęło? Czyli jak przekuć miłość do sportu w zawodowy sukces

O tym, że wcale nie łatwo zdobyć serca potencjalnych nabywców – zwłaszcza w tak mocno wymagającej branży jaką jest sektor sportowy, w tym rynek biegowy – przekonała się już niejedna firma próbująca pozyskać serca amatorów sportowych pasji. Jeśli jednak istniejesz na rynku od 2005 i z powodzeniem obejmujesz działalnością coraz to szerszy zakres sportowych pasji, to już mówi samo za siebie – zaufanie. Zaufanie to słowo klucz, które otwiera drogę nie tylko do sukcesu, ale przede wszystkim serca odbiorcy. Nikt inny jak Ty – drogi biegaczu, zadecydujesz o tym, w czym będziesz biegać i czy dany produkt stanie się przydatny w Twoim treningu. W tych właśnie słowach kryje się być może sentencja, która towarzyszy marce Brubeck od chwili narodzin.

Brubeck to marka, która powstała w Zduńskiej Woli w oparciu o wyłącznie polski kapitał. Dlaczego warto zaufać tym polskim produktom? To nie tylko jakość, ale i serca amatorów sportowych pasji włączone w tworzenie nowych technologii, designu, aż do najistotniejszego elementu – wartości użytkowej. Co istotne, marka Brubeck nie skupia się na działaniach wyłącznie sprzedażowych – inwestuje w rozwój polskiego biegania, wspomaga polskich zawodników, a równie często staje się sponsorem imprez biegowych. Czy warto podążać tym śladem? Jedno jest pewne – jeśli masz pasję, zrozumiesz i czyjąś. A tę markę tworzą ludzie z pasją – ludzie, chcący pomagać innym i wspierać ich w sportowych dążeniach.

Doceniaj ludzi, świat i ich pasję – Brubeck wspiera polskich sportowców

Żeby coś robić, trzeba to czuć. Działać całym sobą i dążyć do określonego celu – tylko tak możemy osiągnąć sukces. Tak działa marka Brubeck. Okazuje się, że w tym wszystkim można znaleźć jeszcze miejsce i czas na pomaganie. Pomaganie polskim sportowcom – wsparcie w pasji, osiąganych wynikach i sportowych celach.

Kiedy narodził się pomysł by wspierać polskich sportowców – w jaki sposób mogą Państwo pomóc?

Wszystko potoczyło się naturalnie. Nasze produkty zostały docenione przez miłośników sportów zimowych i outdoorowych. Z czasem zaczęły być szeroko stosowane przez sportowców i amatorów różnych dyscyplin, którzy szukali skutecznej ochrony w okresie zimowym. Duża część tych osób to biegacze, niejednokrotnie wyczynowi. Zaczęliśmy otrzymywać zapytania i konkretne propozycje współpracy. Z czasem wprowadziliśmy produkty dedykowane biegaczom, a kontakty z osobami zainteresowanymi i współpraca, przerodziły się w sponsoring. Dziś możemy śmiało powiedzieć, że jesteśmy mocnym wsparciem technicznym dla osób bądź organizacji z którymi współpracujemy.

Aktywność marki w środowisku biegaczy jest mocno zauważalna. Wśród sportowców, których wspiera, są reprezentanci biegów ulicznych, chodu sportowego, ale i biegów górskich – terenowych. Nazwiska, które niejednokrotnie przewijały się w biegowym środowisku. Sportowcy z nie lada sukcesami na koncie i ciągłym łaknieniem na więcej. Przyjrzyjmy się kilku postaciom, które doceniła marka Brubeck i dla których dziś jest wsparciem w drodze do biegowych celów.

biegac-z-pasja-i-tworzyc-dla-pasji-o-marce-ktora-dostrzegla-biegaczy-z-milosci-do-polski-01

Andrzej Radzikowski – doskonale umiejscawia się w sektorze biegów ulicznych, czołowy polski ultramaratończyk. W 2013 roku Mistrz Polski w biegu 24-godzinnym. Rok później zdobywa trzecie miejsce w ultramaratonie Spartathlon Ultra Race, pokonując dystans 246 kilometrów – z Aten do Sparty, w czasie 25 godzin i 49 minut. Obecnie przygotowuje się do startu w tegorocznej edycji tego niesamowicie ciężkiego biegu ultra.

Michał Kiełbasiński – postać, która zaistniała dość mocno w biegowym świecie – zawodnik specjalizujący się w ekstremalnych zawodach Adventure Racing i ultramaratonach. W 2009 i 2010 roku zdobywa tytuł Mistrza Polski Adventure Racing, a w 2013 zwycięża pierwszy w Polsce bieg górski ULTRA na dystansie powyżej 200 km. Na swoim koncie ma niemal setkę startów w zawodach ekstremalnych. Obecnie przygotowuje się do startu w najtrudniejszym ultramaratonie na świecie Yukon Arctic Ultra, który odbywa się na Alasce.

Rafał Augustyn – to reprezentant chodu sportowego, lekkoatleta, olimpijczyk z Pekinu i Londynu na 20 km. Złoty medalista mistrzostw Polski seniorów w chodzie na 50 kilometrów z 2010, 2014, 2015 i 2016. W 2013 zdobywca brązowego medalu mistrzostw kraju na tym dystansie. Mistrz Polski w chodzie na 20 kilometrów z 2007 i 2011, wicemistrz z 2006, 2009 oraz 2010, trzykrotny brązowy medalista na tym dystansie (2008, 2014 i 2015). Obecnie przygotowuje się do startu podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro.

Postaci te to nie tylko użytkownicy marki, ale i świadomi jej ambasadorzy. Wyczynowe, a czasami i wręcz ekstremalne warunki w jakich użytkowana jest przez nich odzież Brubeck, to najlepsze potwierdzenie jakości produktów tej marki.

Bo kochamy biegać! Brubeck FUN Team – w miłości do pasji

Wystarczy zrobić pierwszy krok by uczynić kolejny – z większą pasją, entuzjazmem i pewnością tego, że to co robimy jest dla nas ważne. Marka Brubeck wychodzi naprzeciw pasjonatom biegania – Brubeck FUN Team. Drużyna, w której spełniają się biegacze amatorzy, a zarazem marka wspiera ich biegowe osiągnięcia. W istocie spotykają się tu dwa światy – jednego z czołowych polskich producentów odzieży dla biegaczy, i jej użytkowników. Daje to możliwość testowania oraz kontroli jakości odzieży, właściwie na bieżąco, a co za tym idzie – możliwość ciągłego ulepszania nie tylko detali, ale i stosowania coraz to lepszych technologii spełniających oczekiwania użytkowników.

biegac-z-pasja-i-tworzyc-dla-pasji-o-marce-ktora-dostrzegla-biegaczy-z-milosci-do-polski-03

Co tak naprawdę jest w bieganiu istotne i w jaki sposób odzież może wspomagać treningi? O tym wspominaliśmy już niejednokrotnie testując wcześniejsze modele odzieży termoaktywnej tej marki, ale i najnowszą kolekcję dla biegaczy wykonaną w technologii 3D Run PRO. Wiemy już, że dla biegaczy oznacza dodatkowe wsparcie nie tylko od strony użytkowej, ale i technicznej – dobre dopasowanie, odpowiednio dobrane przędze o określonych właściwościach, świetna oddychalność i idealne wręcz odprowadzanie potu.

Czym technologia użyta do produkcji w produktach Brubeck odbiega od konkurencji i dlaczego biegowe kolekcje tej marki cieszą się takim zainteresowaniem wśród biegaczy? Zapytaliśmy bezpośrednio u źródła.

Nasza odzież produkowana jest w technologii bezszwowej z wykorzystaniem bardzo cienkich dwuwarstwowych dzianin. Produkty konkurencji to najczęściej jednowarstwowe dzianiny poliestrowe mające o wiele gorszej właściwości odprowadzania wilgoci. Ponadto używane przez nas przędze są na bazie mikrowłókien, które oprócz lepszych właściwości  transportu wilgoci sprawiają, że materiał jest wyjątkowo delikatny dla skóry. Nie bez znaczenia jest fakt, że cały proces od fazy projektu przez produkcje po wyrób finalny odbywa się w naszej fabryce w Polsce. Konkurencyjne firmy produkują przeważnie w krajach azjatyckich gdzie głównym kryterium jest cena, a nie jakość.

Imprezy biegowe – nie istniałyby bez świata sponsorów

Marka, która dostrzega bieganie „od środka” to nie tylko produkt – to ludzie. Prawda jest taka, że gdyby nie sponsorzy, wiele biegów nie widniałoby dziś w naszych kalendarzach startowych. Jest w sporcie coś pięknego, czemu zaprzeczyć nie można – chęć rywalizacji, ale też pokora i umiejętność doceniania tych, którzy potrafią pasję wspierać. Doskonale w tę myśl wpasowuje się strategia marki.

Brubeck to marka, która już od 2014 r. aktywnie uczestniczy w biegowych imprezach jako partner, sponsor oraz partner techniczny. 

Jako partner techniczny marka wsparła m.in. takie imprezy w biegach ulicznych, jak:

  • PZU Dziesiątka Wroactive – Wrocław  (3 raz z rzędu)
  • 3. PKO Nocny Wrocław Półmaraton
  • 34. PKO Wrocław Maraton
  • 14. Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run
  • 1. RST Półmaraton Świdnicki

Brubeck jest także partnerem i sponsorem poniższych, bardzo cenionych przez biegaczy, biegów górskich:

  • Zamieć 24h ultramaraton na Skrzyczne (2 raz z rzędu)
  • Biegi w Szczawnicy  (2 raz z rzędu)
  • Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich – Lądek Zdrój,

oraz wielu mniejszych imprez biegowych.

Jakie plany na dalszą część roku oraz przyszły rok? Czego mogą się spodziewać biegacze?

W drugiej części roku oprócz mniejszych imprez wspieramy takie wydarzenia jak: 17 lipiec – Mistrzostwa Polski w Triathlonie – Gdańsk  21-24 lipiec – Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich, 9-11 wrzesień – PZU Festiwal Biegowy w Krynicy – Zdrój, 5 listopad – 2 RST Półmaraton Świdnicki . Prowadzimy również rozmowy z organizatorami biegów w kontekście imprez na rok 2017, ale obecnym etapie jest za wcześnie aby o tym mówić.

To działania, które warto docenić ze strony zwykłego uczestnika biegów – opłata startowego to jedno, ale wsparcie zarówno techniczne jak i sponsorskie to również ważna kwestia. Biegowe imprezy to skomplikowana maszyneria, w której wszystko i od każdej strony musi być zapięte na ostatni guzik, także finansowej. Dzięki temu możemy wspólnie spotykać się na startach i dzielić sportową pasją. Pasją, w której każde ogniwo działań organizacyjnych spełnia istotną rolę.

[youtube]eKwsWbkRwKg[/youtube]

                                                                                                             Film: Brubeck FUN Team – 33. PKO Wrocław Maraton 2015

Każdy sukces wiąże się z wsłuchaniem w potrzeby użytkownika – i trzeba przyznać, że o sektor biegowy Brubeck potrafi zadbać. Bardzo dobrze zaprojektowana, dająca użytkownikowi możliwość selektywnego wyboru, strona internetowego sklepu marki Brubeck to duży atut. Właściwie w każdym momencie mamy możliwość wglądu we wszystkie kolekcje, dostępne również w sprzedaży detalicznej. Rozbudowana sieć sprzedaży detalicznej online i offline oraz własna platforma internetowa pozwala na szeroki dostęp do produktów. Właściwie w każdym momencie mamy możliwość wglądu we wszystkie kolekcje dostępne w bieżącej sprzedaży.

Do tego atrakcyjne dla odbiorcy i dobrze wyważone ceny – krótko mówiąc: dobry stosunek jakości do ceny. Dodając do tego trwałość i wspomniany już wcześniej komfort wraz z wysoką jakością użytkową, tworzy to bardzo dobrze zbilansowany produkt. Czy są jeszcze biegacze, którzy nie znają tej polskiej marki? Jeśli tak, to na pewno jest to coraz węższa grupa – przez cały biegowy sezon Brubeck uczestniczy bowiem w Expo największych imprez biegowych w Polsce (od marca do października), dzięki czemu biegacze mają okazje poznać nie tylko biegową kolekcję, ale skonfrontować swoją wiedzę w temacie specjalistycznej odzieży do biegania bezpośrednio ze specjalistami jak i doświadczonymi zawodnikami, którzy już od dawna użytkują odzież tej marki.

Da się? Da się. Także w Polsce, z rodzimym kapitałem, ale przede wszystkim olbrzymim sercem do sportowej pasji.

Wiemy, że w sektorze outdoor marka Brubeck działa już od dawien dawna, czym jednak zdobyliście Państwo uznanie tak licznej już grupy sympatyków biegania i co sprawia, że to grono szybko się powiększa?

Ciągła praca na nowymi produktami i ich jakością, coraz większe zaangażowanie marki w działania promocyjne i wspierające środowisko biegaczy. Bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Produkt made in Poland, którym możemy pochwalić się na świecie. I nasze podejście – jesteśmy zawsze otwarci na klienta. A to co tworzymy, robimy z pasji.

Podsumowanie

Często słyszy się opinie, że nie ma znaczenia w czym biegamy, ale jaką z pasji czerpiemy frajdę. Brzmi jak slogan? Dopóki nie doświadczymy na własnej skórze w jakim stopniu może wspierać nasz biegowy trening odzież termoaktywna, dopóty pozostaniemy wierni utartym sloganom. Nic nie zmieni faktu, że najważniejszą częścią biegowej garderoby pozostaną buty – dobrej jakości, dopasowane do stopy biegacza i spełniające szereg wymogów, które najczęściej stawiamy sobie biorąc pod uwagę nie czyjeś, a własne oczekiwania. Podobnie dzieje się z odzieżą – docenią ją biegacze, których treningi staną się częścią codzienności, którzy wyznaczają sobie biegowe cele, startują w zawodach czy też preferują biegowe wycieczki. Pasjonaci, dla których bieganie to coś więcej niż wyjście raz w tygodniu potruchtać do parku. Najlepszym dowodem są na to postaci, o których wspomnieliśmy w powyższej treści – ludzie, dla których bieganie to nie tylko pasja, ale część życia. Którzy cenią sobie treningowy komfort, a co za tym idzie jakość treningu. Bo odzież – jak sprzęt, w pewnym stopniu przekłada się na nasze biegowe wyniki: skupiasz się wyłącznie na treningu, bez względu na pogodę czy porę roku i biegasz z większą przyjemnością. Nie musisz przejmować się tym co na zewnątrz, koncentrujesz się na tym co w Tobie – na istocie treningu.

Czujesz podobnie? To znaczy, że jesteś jednym z nas – biegaczy, którzy pokochali ten stan. W jakim kierunku będzie rozwijała się technologia odzieży termoaktywnej i co przyniesie nam przyszłość? Jedno jest pewne – polska marka Brubeck staje się jednym z liderów rynku w tej technologii już nie tylko w Polsce. Doceniona została już w wielu krajach Europy. A wyniki mówią same za siebie.
 

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
nigdy nie zostawiamy swoich formoza challenge 2016 zadebiutowala w obornikach 01

Nigdy nie zostawiamy swoich! Formoza Challenge 2016 zadebiutowała w Obornikach.

Następne
juz po raz 7 wystartowal bieg avon kontra przemoc 01

Już po raz 7. wystartował bieg AVON Kontra Przemoc

Powiązane artykuły

zwykli biegacze piotr uciechowski
Czytaj dalej

Zwykli biegacze – Piotr Uciechowski

To, że bieganie jest fajne – już wiemy. To, ile nam daje możliwości – też wiemy. To, że biegacze to wyjątkowe osoby – również nie podlega dyskusji.
zwykli biegacze niezwykli ludzie roman polko 1
Czytaj dalej

Zwykli biegacze, niezwykli ludzie – Roman Polko

Bieganie stało się tak popularne, że przestało nas dziwić to, jakich ludzi spotykamy na trasach. Od zwykłych, niczym nie wyróżniających się pasjonatów, po osoby publiczne, a nawet gwiazdy telewizyjne.