fbpx
catra

O wegance, która przebiegła ponad 200 ultramaratonów – Catra Corbett

Bez wątpienia najsłynniejszym wegańskim ultramaratończykiem jest Scott Jurek. Zwyciężał w biegach na dystansie ponad 200 km stosując dietę w 100% roślinną.

Jedną z nich jest Catra Corbett, która pochwalić może się zwycięstwem w biegu Razorback na dystansie 100 mil czyli ponad 160 kilometrów. Wygrała nie tylko w kategorii kobiet. Wyprzedziła wszystkich swoich rywali pokonując także startujących mężczyzn. Catra jest także drugą Amerykanką, której udało się ukończyć siedmiodniowy wyścig przez pustynię Sahara – Marathon des Sables w 2002 roku.

Do tej pory przebiegła w swojej karierze ponad 200 ultramaratonów! Do Catry należy również rekord John Muir w kategorii kobiet. Pytana o swoje zamiłowanie do biegów odpowiada:

Kocham być wolna, korzystać ze swojego ciała i oglądąć te wszystkie piękne miejsca.

Catra jest weganką od 19 lat. Zdrowy tryb życia i sport pozwoliły jej pokonać swoje wcześniejsze uzależnienie od alkoholu. Dzisiaj Catra jest szeroko rozpoznawaną biegaczką, prowadzi swojego bloga i inspiruje innych do rozpoczęcia treningów i swojej przygody z dietą roślinną. Pracuje także jako trener personalny.

[youtube]mBvxfd-sNho[/youtube]

Poza bieganiem kilka razy w tygodniu trenuje również crossfit i jogę. Jej plany na najbliższy rok obejmują między innymi zawody: Umstead 100, Ruth Anderson 100k, Miwok 100k, Ohlone 131, Angeles Crest 100, Run de vous 100, Rio del lago 100, Javelina 100, Run d’ Amore 135. Jak widać Catra nie narzeka na brak energii i nie próżnuje.

Zachęcamy do odwiedzania jej strony, gdzie znajdziecie między innymi relację z poszczególnych wyścigów i dodatkowe zdjęcia. Tutaj znajdziecie natomiast nagranie wywiadu z Cartą z portalu ultrarunnerpodcast.com, w którym opowiada o swojej przygodzie ze sportem, w tym też o diecie roślinnej. Jak sama mówi weganizm nie wymagał od niej żadnych wyrzeczeń.

Źródło tekstu: http://veganworkout.org.pl/

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
suplementy

Suplementy

Następne
cialu najblizsza koszula

Ciału najbliższa koszula

Powiązane artykuły