Wywiad z mistrzynią Europy Juniorów, Niemką Gesy Felicitas Krause

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

Ostatnie kilka tygodni okazało się fenomenalne dla utalentowanej nastoletniej niemieckiej Gesy Felicitas Krause. Najpierw wygrała złoto podczas lekkoatletycznych Mistrzostw Europy Juniorów na dystansie 3000m z przeszkodami w estońskiej stolicy Tallinie w zeszłym miesiącu.

Następnie pobiegła zaskakujące 9:35:97 podczas mityngu Diamentowej Ligi w Londynie. Występ ten, zagwarantował jej start w nadchodzących Mistrzostw Świata w Daegu, w których będzie najmłodszą zawodniczką w niemieckim zespole.

Rekord życiowy Gesy jest jednocześnie rekordem Niemiec juniorów. Utalentowana Niemka wskoczyła również na czwartą pozycję na Europejskiej liście wszechczasów dla tej kategorii i ma przed sobą jeszcze wiele wyścigów w których może pobić rekord Europy juniorów, wynoszący 9:33:19 (ustanowiła go w 2007 Norweżka Karoline Bjerkeli Grøvdal).

W wywiadzie dla strony niemieckiego związku lekkiej atletyki www.leichtathletik.de Krause opowiada o swoim rekordowym biegu i nadziejach w nadchodzących Mistrzostwach Świata.

Gratulujemy zdobycia wymaganego minimum na Mistrzostwa Świata. Opowiedz nam o biegu w Londynie.

Sklep TreningBiegacza.pl

Kupując u nas, wspierasz rozwój serwisu!

Wiedziałam, że pobiegnę szybko i że będę musiała się pohamować na samym początku. Moja siła objawia się na ostatnich 1000 metrów. Po trzech okrążeniach, czułam się bardzo komfortowo i byłam bardzo zmotywowana.

Czy przed wyścigiem czułaś, że możesz pobiec poniżej minimum 9:43:00?

Na Lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy juniorów, powiedziałam, że znów chciałabym pobiec szybko i pokazać na co mnie stać. 1000m, które zaliczyłam w Wehrheim [31 Lipca: 2:41.59] dodało mi wiary w siebie i dzięki temu mogę dobrze biegać. Moim celem wtedy było pobiec z całych sił, a że wyjdzie to tak szybko, nawet się nie spodziewałam; jedynie marzyłam o takim wyniku, ale wszystko się powiodło.

Jakie są twoje przemyślenia na temat Mistrzostw Świata?

Mistrzostwa Świata są przystankiem na mojej drodze do Igrzysk Olimpijskich w następnym roku; dzięki nim nabiorę sporo doświadczenia. Chcę się na nich wykazać i zasługuję by tam pojechać. Mam jeszcze trochę w zanadrzu.

Myślisz, że kiedykolwiek pobijesz niemiecki rekord Antje Möldner 9:18:54? Co sądzisz o jej powrocie (Möldner zajęła czwarte miejsce na ostatnich Mistrzostwach Niemiec, jej pierwszym starcie od niemal dwóch lat)?

Bardzo trudno jest znów osiągnąć wysoki poziom po takiej chorobie (zaburzenia limfatyczne). Uważam, że to wspaniałe, że wróciła i nadal ma tak duży potencjał. Ona jest dla nas, biegaczek, wzorem do naśladowania i trzymam kciuki za to żeby znów biegała na poziomie, gdyż bieganie przeciw takim oponentkom  jest zawsze czymś wspaniałym.

Czym dla ciebie jest posiadanie niemieckich rekordów młodzików i juniorów na 2000 i 3000m z przeszkodami?

Rekordy są dla mnie czymś wyjątkowym. W następnych latach będę na nie spoglądać z dumą i wypatrywać jak inni się do nich zbliżają.

Co uważasz za swoje atuty?

Mam dobre wyczucie sytuacji podczas biegu i umiem trafnie podejmować decyzje.