W co się ubrać i z czego powinno być zrobione – najnowsza kolekcja marki Athli Running od GO Sport

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

Rynek biegowy rozrósł się w Polsce do gigantycznych rozmiarów. Kilkunastu producentów, kilkadziesiąt marek, setki modeli. Biegacze są bombardowani ofertami, jak dokonać właściwego wyboru? Czy można zebrać podstawowe informacje na temat sprzętu do biegania w jednym miejscu? Spróbujemy przybliżyć Wam, co w „pakiecie” odzieżowym biegacza staje się istotne.

W wielkim skrócie, podzielimy sprzęt biegacza na: obuwie, strój oraz gadżety.

Butów są dziesiątki rodzajów. Producenci wyróżniają buty w zależności od naszej płci, powierzchni po której biegamy, naszej techniki biegu, częstotliwości treningu, pogody, kształtu stopy, pronacji – czyli ruchu stopy w trakcie biegu. Co tak naprawdę jest istotne? Buty powinny być przede wszystkim wygodne oraz powinny zapewniać amortyzację i stabilizację, co dotyczy zwłaszcza biegaczy o nieco większej masie, ale i tych początkujących.

Gadżetów również jest niezliczona ilość – nie poświęcimy im tu jednak ani literki więcej. Kto chce, to sobie kupi to, na co ma ochotę. Do biegania niezbędne na pewno nie są. Nie będziemy zatem skupiać się na tej sferze zakupowych potrzeb biegacza.

Wreszcie ubiór. Tu istnieje kilka ważnych elementów. Oddychalność a co za tym idzie technologia, która została użyta w produkcji stroju. Waga. Przyjemność noszenia rozumiana jako brak otarć. Bezpieczeństwo czyli widoczność na ulicy. Komfort cieplny, zachowanie odpowiedniej temperatury ciała. Wszystkie te kryteria powinny być spełnione przez biegową odzież. No i dobrze by było, gdyby ich zakup nie zrujnował kompletnie naszej kieszeni.

Wychodząc z powyższych założeń, przedstawimy Wam krótki przewodnik, który pozwoli przybliżyć odpowiedni ubiór do biegania, a tym samym przedstawimy konkretne propozycje, z których warto skorzystać. W dobrej jakości i za rozsądną cenę.

co-ubrac-jak-ubrac-z-czego-powinno-byc-zrobione-najnowsza-kolekcja-marki-athli-running-od-go-sport-04

Przedstawimy całkiem nową markę – Athli Running, która prezentuje techniczną jakość ze cenę niewiele większą, a czasem nawet porównywalną z ceną towaru ze sklepów dyskontowych.

Zacznijmy od kolekcji koszulek do biegania w cenie 29,99zł. Koszulki nie powodują jakichkolwiek podrażnień czy obtarć oraz pozwalają zachować pełną suchość ciała dzięki technologii Activ-Dry. Oddychalność na bardzo wysokim poziomie, i co ważne – bezpieczeństwo. W tej półce cenowej z reguły nie ma elementów odblaskowych lub są bardzo małe. Tutaj widać, że produkty zostały dopracowane w każdym calu, a producent nie oszczędza na naszym bezpieczeństwie. W kolekcji znajdują się jeszcze dwa modele w czterech kolorach w wyższych cenach, chociaż najdroższy model nie przekracza 60zł. W tej cenie otrzymujemy koszulkę biegową wykonaną z bardzo modnego ostatnio wśród biegaczy materiału. Jest on miły w dotyku i zapobiega podrażnieniom. Ten model koszulki wyposażony jest w dodatkową kieszonkę na żele energetyczne czy odtwarzacz muzyczny, na który znajduje się laserowo wycięty otwór, wyprowadzający kabel na zewnątrz.

co-ubrac-jak-ubrac-z-czego-powinno-byc-zrobione-najnowsza-kolekcja-marki-athli-running-od-go-sport-03

Bluza do biegania na zmienną wiosenną pogodę. W kolekcji Athli Running znajduje się odpowiednia propozycja w tym segmencie – bluza do biegania już za 59,99zł. Idealnie nadaje się na wiosenną, przejściową pogodę. Damska w stonowanym różu, męska klasycznie czarna. Produkty wykonane są w technologii Activ-Dry, podobnie jak koszulki. Bluzy zapewniają ciepło, posiadają zamek, który daje możliwość regulacji temperatury. Ponownie duża liczba odblasków zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa – widoczności na drodze. Bluzy są bardzo elastyczne, nie ograniczają w żaden sposób ruchów, nawet podczas rozgrzewki. Posiadają ciekawe rozwiązanie na kabel słuchawkowy. Nie mają zwykłego otworu, lecz małą prowadnicę, która gwarantuje, że kabelek nie będzie przeszkadzał podczas biegania, a my będziemy mogli się w pełni skupić na udanym treningu.

w-co-sie-ubrac-i-z-czego-powinno-byc-zrobione-najnowsza-kolekcja-marki-athli-running-od-go-sport-01

Legginsy biegowe. Modele podstawowe to koszt 60zł, zaś najdroższy to niecałe 100zł. Tighty Athli Running – bardzo elastyczne i dopasowujące się do ciała legginsy. Na wysokości kolan, zastosowany został cieńszy materiał, który zapewnia większą oddychalność oraz swobodę ruchu stawu kolanowego. Na lędźwiach znajduje się duża kieszonka na zamek. Na dole nogawki również zastosowano drobny suwak, który ułatwia zakładanie spodni. Podobnie jak wcześniej opisywane produkty, producent zadbał o znaczą ilość odblasków.

co-ubrac-jak-ubrac-z-czego-powinno-byc-zrobione-najnowsza-kolekcja-marki-athli-running-od-go-sport-02

W kolekcji są również buty biegowe w podstawowej cenie 79,99zł. Są to klasyczne buty biegowe, które nadadzą się dla początkującego biegacza. Zbudowane na piance EVA z oddychającą mesh’ową cholewką. Wystarczająca amortyzacja na podstawowy trening jeden-dwa razy w tygodniu. Co ważne, stosunek ceny do jakości jak w całej kolekcji bardziej niż zadowalający.

Athli Running jest to marka własna sieci sklepów GO Sport. W naszej ocenie Athli Running byłby klasycznym konceptem z kategorii „niezła jakość za rozsądną cenę” gdyby nie… i tu uwaga: zdecydowanie wyższa jakość technologii użytej przy produkcji tej kolekcji. Cenowo mówimy o dolnej półce, ale jakościowo zdecydowanie nie. Technologicznie Athli Running to o wiele wyższa półka niż podobne produkty konkurencji w podobnym pułapie cenowym, a dodatkowo wszystko to jest estetyczne, ładne i przemyślane pod kątem widoczności/bezpieczeństwa.

Pełna oferta znajduje się w sklepach GO Sport w całej Polsce.