fbpx
Bieżnia jest dla wszystkich! Trenuj na stadionie lekkoatletycznym.

Trenuj na stadionie lekkoatletycznym! Bieżnia jest dla wszystkich!

Stadion lekkoatletyczny to idealne miejsce do realizacji jednostek treningowych dla biegaczy. To odmierzony, bezpieczny teren, często oświetlony z dostępem do niezbędnej infrastruktury. 

Bieżnia jest dla wszystkich! Trenuj na stadionie lekkoatletycznym.

Biegowy savoir vivre! Poznaj poprawne zachowania na bieżni.

Bieżnia to lekkoatletyczna ulica, na której obowiązują pewne zasady, które gwarantują zachowanie bezpieczeństwa i możliwość komfortowego wykonania treningu. – Ze wsparciem środków finansowych Ministerstwa Sportu i Turystyki realizujemy kampanię społeczną – Stadiony Przyjazne Biegaczom. W tym roku w ramach projektu powstał film, między innymi pokazujący poprawne zachowania na bieżni. Olimpijka z Rio de Janeiro – Joanna Jóźwik oraz trenerka biegania – Julita Kotecka wraz z grupą wolontariuszy zobrazowały i opisały szereg poprawnych zachowań na bieżni. To znakomity materiał, który posłuży zarówno osobom rozpoczynających swoją przygodę z bieganiem, ale także dla zaawansowanych lekkoatletów. Film dostępny jest na kanałach Fundacji Zdrowy Ruch oraz stronie www.stadionyprzyjaznebiegaczom.pl – mówi Adriana Smokowska – członek Zarządu Fundacji, zaangażowana w realizację projektu.

Film dostępny na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=X8JekBijzNM

Trening na stadionie to nie tylko bieganie!

Na bieżni można wykonać szereg rozmaitych jednostek, ale także skorzystać z dostępnej infrastruktury, na przykład płotków lekkoatletycznych. To znakomite narzędzie do urozmaicenia treningu, poprawy mobilności bioder, sprawności ogólnej. Na stronie internetowej projektu Stadiony Przyjazne Biegaczom można sprawdzić, czy dany obiekt dysponuje takim sprzętem i wykonać trening.
Przykładowe ćwiczenia można znaleźć na filmie instruktażowym:
https://www.youtube.com/watch?v=IbLa-XUoHNM&t=8s

Jeśli nie ma do dyspozycji takiego sprzętu, można wykorzystać łatwo dostępne grzybki, które wykorzystane w różnych konfiguracjach, urozmaicą trening, pozwolą na realizację elementów technicznych, czy też wykonanie dynamicznej dogrzewki przed szybkościowym treningiem:
https://www.youtube.com/watch?v=jyA9mBE8pro

Bieżnia jest dla wszystkich! Trenuj na stadionie lekkoatletycznym.

Stadiony Przyjazne Biegaczom – wybieramy najlepszy stadion w Polsce!

– Swoimi działaniami popularyzujemy bieganie na stadionie lekkoatletycznym, edukujemy, ale także podnosimy jakość obiektów. W tym roku dodaliśmy możliwość oceny i komentowania stadionów, chcąc wybrać stadion najbardziej przyjazny dla biegaczy. Społeczność angażuje się, dzieli się swoimi opiniami na temat stadionu, podpowiadając tym innym użytkownikom na co zwrócić uwagę, udając się na dany obiekt. – mówi Paulina Kalinowska – pomysłodawczyni projektu Stadiony Przyjazne Biegaczom. – To element, który jednoczy biegaczy, ale także mobilizuje administratorów obiektów do poprawy jakości i komfortu korzystania ze stadionu – dodaje.

Fundacja Zdrowy Ruch
TreningBiegacza.pl PREMIUM
Razem
0
Shares

(2) Napisz komentarz

  1. Bieżnia jest dla wszystkich! Niektórzy biorą to dosłownie i ostatnio na bieżni widziałem Panią jeżdżącą na rolkach a kiedyś Pana kręcącego kółka …… na rowerze 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
33. Bieg Niepodległości w Warszawie

33. Bieg Niepodległości w Warszawie za nami! Wyniki + galeria zdjęć.

Następne
Źródło: https://worldtrailmajors.com/about-us/

2024 - Narodziny World Trail Majors 

Powiązane artykuły

Co daje bieganie?
Czytaj dalej

Co daje bieganie? Kompendium wiedzy

Wielokrotnie w wynikach wyszukiwania naszego portalu natykam się właśnie na taką frazę: „Co daje bieganie?”. Niby proste, jakby mogło się wydawać na pierwszy rzut oka, ale jednak nie.