fbpx
dsc 0174kpp

Bieganie w terenie – jedno z najpiękniejszych przeżyć jakie podaje pasja. Trail running z kolekcją Kalenji

Bez znaczenia czy dopiero zacząłeś swoją przygodę z bieganiem czy biegasz od kilku lat, a może dopiero chcesz zacząć. To nie jest przygoda na chwilę, najczęściej kończy się to pasją na życie – bo bieganie to nie tylko bicie kilometrów, trening i pot na skroniach. To więcej ochoty na życie i bogatsza o sporą dawkę szczęścia, codzienność. Cóż więcej może podać Ci biegowy świat? Uciekamy z miasta, by złapać oddech. By poczuć ciszę. By choć na chwilę wyrwać się z tłumu. Bo warto.

Bez znaczenia czy dopiero zacząłeś swoją przygodę z  bieganiem czy biegasz od kilku lat, a może dopiero chcesz zacząć. To nie jest przygoda na chwilę, najczęściej kończy się to pasją na życie – bo bieganie to nie tylko bicie kilometrów, trening i pot na skroniach. To więcej ochoty na życie i bogatsza o sporą dawkę szczęścia, codzienność. Cóż więcej może podać Ci biegowy świat? Uciekamy z miasta, by złapać oddech. By poczuć ciszę. By choć na chwilę wyrwać się z tłumu. Bo warto.

Coraz więcej biegaczy docenia bieganie w pozamiejskiej przestrzeni. Trening w terenie to inny wymiar – jest jak trójwymiarowa przestrzeń przeżyć. I warto jej doświadczyć. Najczęściej zaczyna się niewinnie, od szutrowych alejek w parkach czy podmiejskich lasach po to, by niedługo potem doświadczyć biegania w górach. Taki jest trail running – Twoja leśna droga do nieba.

W bieganiu jest tak, że często musimy wychodzić poza sferę komfortu – pokonywać słabości, a nierzadko i wyprzedzać własne możliwości. Dotyczy to jednak sfery wewnętrznej. Co z resztą? Tak jak w zwykłym treningu ulicznym staje się istotny głównie komfort ze strony obuwia, tak w biegach trail poprzeczka ląduje znacznie wyżej – odzież, w której biegasz, musi zapewnić Ci dużo wyższy komfort. Ciało pracuje na dużo wyższych obrotach, gubi się uliczna monotonia kroków. Bieganie w terenie angażuje pracę większej ilości partii mięśniowych, dużo intensywniej pracujesz rękoma, nogi wykonują solidną pracę nie tylko na podbiegach czy zbiegach, ale w radzeniu sobie z pokonywaniem przeszkód – wystające korzenie, kamienie, pokonywanie nierówności terenu. Na wąskich duktach Twoje ciało wykonuje mocną pracę w manewrowaniu między gałązkami drzew czy krzewów. Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek dlaczego biegacze górscy najczęściej odziani są w dość dopasowane stroje? Tu nie chodzi wyłącznie o kompresję, a o komfort biegania. Bardziej przylegająca, dopasowana koszulka czy spodenki, zapewniają nie tylko lepsze trzymanie mięśni – co daje poczucie komfortu zwłaszcza w pokonywaniu trudniejszych fragmentów ścieżek, zbiegach czy podbiegach – ale również bezpieczeństwo. Nie musimy się martwić, że zahaczymy koszulką czy luźniejszymi szortami o gałąź drzewa czy też dużo mniej przyjazne krzewy.

kalenji-trail-22

O co powinieneś zadbać decydując się na bieganie w terenie:
  • buty do biegów trail – buty do biegania w terenie charakteryzują się zupełnie innym bieżnikiem niżeli standardowe asfaltówki. Taki but ma zapewnić lepszą przyczepność na szutrowej nawierzchni, podeszwa jest nieco grubsza, po to by chronić stopę przed ostrzejszymi kamieniami, korzeniami. Czubek buta jest nieco sztywniejszy i zabezpiecza palce przed przypadkowym uderzeniem w kamień czy inną przeszkodą.
  • komfortową koszulkę i spodenki – materiał obu powinien zapewniać dobrą oddychalność, nie powinien jednak ograniczać Twoich ruchów. Bieganie w terenie wymaga dużo intensywniejszej pracy rąk, które często służą biegaczowi również do balansowania i trzymania równowagi, zwłaszcza przy z biegach. Dobrze, jeśli koszulka posiada suwak, dzięki czemu możesz ją rozpiąć gdy zrobi się cieplej. Biegacze górscy stosują najczęściej spodenki w postaci leginsów, bądź luźniejsze spodenki połączone z leginsami – obcisła tkanina utrzymuje mięśnie w ryzach. Dzięki temu unikniesz też otarć, które mogą pojawiać się w cieplejsze dni w intensywnym wybieganiu w luźnych szortach, zwłaszcza w przypadku biegaczy, u których mięśnie ud są nieco bardziej rozbudowane. Zarówno koszulka jak i spodenki powinny posiadać kieszonki – wykorzystasz je nie tylko na żel energetyczny, ale na niezbędne rzeczy – czy to chusteczki, plastry na odparzenia, czy też telefon. I nieważne czy jesteś zwolennikiem biegowych aplikacji – w pozamiejskim bieganiu zawsze powinieneś mieć łączność ze światem. Biegając w lesie czy też w górach, należy szczególnie zadbać o bezpieczeństwo.
  • czapka lub daszek – coś, z czym właściwie nie rozstają się miłośnicy biegów trail. To dobra ochrona przed słońcem, nie zawsze bowiem biegniemy w leśnym cieniu. Dobrze jest nie ograniczać widoczności i uchronić się przed momentami rażącym w oczy słońcem, w biegach trail dużo łatwiej potknąć się o korzenie czy wystający kamień
  • plecak z bukłakiem, pas z bidonami lub podręczna butelka z opaską na dłoń – żaden biegacz trenujący w górach nie rusza się bez wody. Najporęczniejszy w długim wybieganiu jest plecak z bukłakiem, w którym też zmieścimy największą ilość płynu. W pozamiejskiej przestrzeni czy leśnym wybieganiu tuż za miastem (choć wszystko to zależy od dystansu), wystarczy poręczny pas z bidonami by zapewnić sobie odpowiednie uzupełnianie płynów. Należy o tym pamiętać zwłaszcza w letnie, słoneczne dni, kiedy to systematycznie powinniśmy uzupełniać płyny. To już nie tylko komfort biegu, ale i bezpieczeństwo.
Tu pojawia się podstawowe pytanie: czy na wszystko mnie stać?

Do tej pory sektor biegowy oferował nam produkty w tej kategorii w dość wysokiej półce cenowej. Dotyczyło to nie tylko butów do biegania z tej sekcji, ale i odzieży. Często niedostępnej dla przeciętnego Kowalskiego. Wzięliśmy pod lupę nowości z sektora trail marki Kalenji, którą oferuje sieć Decathlon. Czy zyska sobie tylu sympatyków co tradycyjna biegowa kolekcja odzieży Kalenji, która została bardzo dobrze przyjęta nie tylko ze względu na dobrą cenę, ale i jakość produktów? Myślę, że warto przyjrzeć się jej bliżej. Nie jest to na pewno górna półka dla wyczynowych biegaczy górskich, których wymagania to jednak całkiem odmienny poziom, ale na pewno odzież warta zainteresowania. Szczególne uznanie możemy przyznać butom, które stają się świetnym rozwiązaniem dla biegaczy, którzy muszą podbiec do najbliższej leśnej przestrzeni nieco asfaltowych kilometrów. Ciekawy model, który zapewnia całkiem przyjazny, miękki bieg po utwardzonej nawierzchni, a ze względu na agresywniejszy bieżnik w przedniej części, sprawdza się doskonale nawet w górskich warunkach.

kalenji-trail-16

Z miasta w leśną przestrzeń – Ekiden Active Trail

To model, który powinien zainteresować biegaczy, którzy nie tylko zaczynają swoją przygodą z bieganiem w terenie, ale i nieco bardziej doświadczonych wyjadaczy trail, ceniących komfort ze strony obuwia i niezbyt sztywną podeszwę. Ten model łamie nieco standardy typowych trailówek, które cechuje najczęściej sztywna podeszwa. Osobiście wolę obuwie, które pracuje wraz ze stopą i w jakich czuje się teren. Wysoka sztywność podeszwy jak i solidnie zabudowany i wzmocniony zapiętek w przypadku wielu modeli butów trail, często niezbyt korzystnie współpracował z moim Achillesem i odbierał pełną przyjemność biegu. Kalenjii Ekiden Active trail to model, który zapewnia komfort typowej, acz dobrze wzmocnionej asfaltówki, a przy tym posiada solidną trailową podeszwę.

kalenji-trail-23
Świetne rozwiązanie dla biegaczy, którzy poszukują właśnie czegoś pośredniego pomiędzy typowym butem trail do biegów w górach, a miękkością i komfortem obuwia do biegania po utwardzonej nawierzchni. Jeśli zatem masz do pokonania teren składający się częściowo z asfaltowej nawierzchni i leśnego duktu, to dobre rozwiązanie. Nie sprawia bowiem dyskomfortu w trakcie biegania po asfalcie – jest wystarczająco miękko, podeszwa nie posiada wysokiej sztywności, a bieżnik aż tak wysokich wypustek, które powodowałyby wyższy dyskomfort na takiej trasie. Skupmy się jednak na szczegółach.

kalenji-trail-12

Dobra przyczepność i trakcja

Zacznijmy od podeszwy, od tej zewnętrznej strony – w trailowym bieganiu musisz czuć się bezpiecznie, stabilnie i pewnie na każdej nawierzchni. Zarówno na miękkim szutrze, mokrej luźniejszej nawierzchni, ale i w mało przewidywalnym błocie. I tu trzeba przyznać, że Ekiden Trail Active radzą sobie na wszystkich wyżej wymienionych nawierzchniach doskonale. W trakcie biegu ma się poczucie stabilności, nie musisz zastanawiać się nad tym jak ustawić stopę i czy w danym momencie się nie poślizgniesz. W przedniej części podeszwy zastosowany nieco agresywniejszy bieżnik, o dobrym wypośrodkowaniu wypustek – czujesz, że w trakcie biegu „chwytasz” teren jak rzep, a i w trakcie podbiegów nawet w trudniejszym i bardziej wymagającym terenie odczuwa się tu bardzo dobrą przyczepność. Równie dobrze radzą sobie na miękkim, luźniejszym szutrze, który często pojawia się w podmiejskich lasach – nasypywany przez leśników często celem zabezpieczenia głównych leśnych tras. Dzięki temu, że wypustki bieżnika w przedniej części podeszwy nie są zbyt gęsto rozstawione, dobrze sprawiają się również w bardziej błotnym terenie – wystarczająco agresywne by zapewnić przyczepność, a dzięki wspomnianym, luźniej rozmieszczonym wypustkom, szybko oczyszczają się z błota. Nie ma się zatem poczucia ciężkości i dźwigania dodatkowego obciążenia w postaci błota na podeszwie.

kalenji-trail-01
To co ciekawe w tym modelu, bieżnik zmienia się w połowie podeszwy. W okolicy pięty nieco łagodniejsza trakcja, co jednak zupełnie nie wpływa na jakość biegu w trudniejszych warunkach. Bardziej płaskie, stonowane wypustki w okolicach pięty, pozwalają na całkiem przyjazny bieg również po twardej, utwardzonej nawierzchni. Dzięki temu model Ekiden Trail Active spełnia rolę dobrej przejściówki pomiędzy terenem miejskim, a typową trailową nawierzchnią. Możesz więc śmiało założyć te buty jeśli dzieli Cię od lasu kilka kilometrów i wiesz, że musisz dobiec tam ulicami miasta.

kalenji-trail-14

Amortyzacja, trzymanie stopy i to co w bieganiu ważne – komfort

Coś za coś – trailówka o sztywnej podeszwie nigdy nie poda Ci tak miękkiego biegu jak dobrze amortyzowany model na asfalt. Pytanie – czy warto kupować trailówki na podmiejskie bieganie? Wielu biegaczom polecałabym w takim układzie dobrą asfaltówkę, ale z niegładkim bieżnikiem. I to powinno w zupełności wystarczyć. Problem w przypadku takiego rozwiązania pojawia się wtedy, kiedy chcemy pobiegać w nieco trudniejszym i wymagającym terenie, bądź kiedy warunki atmosferyczne raczą nas błotnistą nawierzchnią, czy śliskimi kamieniami. Tu przydałby się już nieco bardziej trailowy bieżnik i solidna przyczepność. Kalenji zaproponowało w modelu Ekiden Trail Active wypośrodkowane rozwiązanie – otrzymujemy bowiem ze strony tego modelu całkiem przyzwoitą amortyzację przy zachowaniu dobrej elastyczności podeszwy. Biegnie się w nich miękko, bez odczucia sztywności podeszwy, nawet bardziej agresywny bieżnik w przedniej części stopy nie ujmuje miękkości. Ruch jest płynny, a but całkiem dobrze trzyma stopę. Mimo, iż ścianki w buta są dość miękkie, pomyślano tu o należytym usztywnieniu w tylnej części stopy – zastosowanie seledynowego pasa oplatającego piętę spełnia nie tylko walor estetyczny, a dobrze wspiera tylną część stopy zapewniając stabilny ruch. Pięta w dolnej części zawiera sztywniejsze wzmocnienie – czuje się zatem stabilność stopy w trakcie ruchu. Górna część zapiętka bardzo mięciutka, nie powoduje otarć, ani zbędnego napięcia w okolicach ścięgna Achillesa. Nawet w dłuższym trailowym wybieganiu łydka pracuje w tym obuwiu miarowo, nie odczuwa się dyskomfortu czy napięcia mięśniowego, które często pojawia się ze strony tej partii mięśni w przypadku zbyt sztywnego obuwia.

kalenji-trail-15

Ciekawa kolorystyka w przyzwoicie dogranych szczegółach i estetyka w połączeniu z funkcjonalnością

Wizualność to rzecz gustu, ta przestrzeń zawsze pozostanie kwestią wyboru. Przypadł nam w testach model w łączeniu seledynu i czerni. Trzeba przyznać, że tradycyjna czerń w ujęciu z tym energetycznym kolorem komponują się bardzo ciekawie. But niewątpliwie przyciąga uwagę. Całkiem udanie połączono tu estetykę z funkcjonalnością – wzmocnienie w przedniej części obuwia w postaci w postaci solidniejszego pasa z materiału syntetycznego; dość sztywny, stanowi tym samym zabezpieczenie dla stopy przed uderzeniem w kamień, korzeń, czy inne przeszkody, które jakże często przecież królują na terenowych szlakach.

kalenji-trail-13
Dobre dopasowanie obuwia dzięki zastosowaniu mocowania na sznurówki w postaci zewnętrznych szlufek z materiału. Z kolei w przedniej części buta zastosowano szlufkę, która dodatkowo mocuje sznurowanie. Zapewnia to dobre dopasowanie tego modelu także u osób o nieco niższym łuku stopy. W przedniej części zastosowano oddychającą siateczkę. Nieco gęściej rozłożona w splocie, acz zapewniająca dobrą oddychalność, jest siateczka w bocznych ściankach buta. Estetycznie model Ekiden Trail Active mógłby być nieco lepiej wykończony. Nie ma tu charakterystycznego jak dla modeli z wyższej półki tej marki, „dopieszczenia” szwów, zszyć, etc. Ale to wszystko już przecież tylko bardzo wizualne szczegóły, a przy tym poziomie cenowym – model Ekiden Trail Active staje się wręcz perfekcyjny. Nie wiem czy istnieją na rynku buty do biegania trail, które zamykałyby się w pułapie 120 zł, a właśnie tyle musimy zapłacić za Ekiden Trail Active. Ogólna ocena tego modelu ląduje zatem naprawdę wysoko.

kalenji-trail-11

Koszulka do biegania Trail – Ekiden Kalenji

Czy poszybujemy w ocenie tak wysoko jak w przypadku butów do biegania? Bacząc na stosunek jakości do ceny, koszulka ta staje się dobrym wyborem. W pierwszym wrażeniu materiał może zaskoczyć – mieliśmy spore wątpliwości co do oddychalności tej tkaniny. Szybko jednak rozwiały się te wahania, a koszulka pod kątem oddychalności i jakości tej tkaniny sprawdza się nawet w cieplejsze dni. Szybko odprowadza wilgoć i szybko schnie. Nawet podczas długiego treningu nie poczujesz dyskomfortu. Materiał mógłby być nieco lepiej skrojony, acz przyczepianie się tu do takich szczegółów ginie w całości pozytywnych wrażeń. Co ważne jednak – dość wąska. Niekoniecznie zatem sprawdzi się u osób z lekką nadwyżką kilogramów, skierowana raczej do szczupłych lub o wypracowanej, nienagannej sylwetce, biegaczy. Na nich będzie prezentować się perfekcyjnie.

kalenji-trail-06
Dość elastyczny, fajnie dopasowujący się do ciała materiał. Rękawki nie uciskają, są dobrze skrojone. W koszulce zastosowano suwak do wysokości klatki piersiowej, co daje nie tylko walory estetyczne, ale i funkcjonalne. Lekka, niska stójka w koszulce nie powoduje dyskomfortu, a dodatkowo fajnie wchłania pot, dzięki czemu nie masz uczucia dogrzewania przez palące słońce w tym newralgicznym punkcie – co przypadku koszulek z niższym dekoltem bywa często dość „piekącym” problemem: słony pot plus silne słońce, to może powodować podrażnienia u osób o nieco wrażliwszej skórze.

kalenji-trail-19
W bocznej części, po obu stronach, panel z cienkiego materiału z przewiewnej siateczki – od pachy po dolny szew koszulki. Dobre rozwiązanie, bo zapewnia fajną cyrkulację powietrza i dodatkowe „chłodzenie”. W trakcie treningu masz cały czas poczucie komfortu, koszulka nie przylepia się do ciała.

kalenji-trail-04
W tylnej części koszulki, nieco na bocznych krawędziach, po obu stronach umieszczono wąskie kieszonki – taki mini schowek na żel energetyczny. Kieszonki mają zabezpieczenie także od górnej części, nie ma więc obaw że coś wypadnie nam z kieszeni podczas biegu.

kalenji-trail-17

Legginsy Trail Kalenji – spodnie do zadań specjalnych

Model, który zadowoli wielbicieli dużej ilości kieszonek. Biegacze, którzy wykorzystują podczas treningu żele energetyczne, będą w tym przypadku zadowoleni. Zadbano tu bowiem nie tylko o miejsce dla tej dodatkowej energii, ale i użytkowanie w trakcie biegu. Aż trzy „otwarte” kieszonki – dwie wąskie w tylnej części spodni plus jedna szeroka w przedniej części pasa. Dodatkowo, dwie kieszonki na zamek – solidna kieszeń z tylnej części, gdzie z pełną swobodą zmieścisz nawet sporej wielkości smartfon, plus jedna niewielkich rozmiarów, mocowana w przedniej części pasa.

kalenji-trail-29

kalenji-trail-28
Jednym słowem świetne rozwiązanie dla „chomikujących” biegaczy, a przy tym tych, którzy nie przepadają za pasami biodrowymi, plecakami czy inną formą „dźwigania” dodatkowego ładunku. Docelowo przeznaczenie kieszonek bocznych ukierunkowano w stronę mini buteleczek na wodę czy odżywki. Śmiało jednak schowasz w nich również żele, klucze, czy inne drobiazgi.

kalenji-trail-05
Jak sprawują się w biegu? Legginsy mają bardzo przyjazny, dość dobrze oddychający materiał. Jednak wysoki pas z silną i niezbyt rozciągliwą gumą,  może się nie sprawdzić u biegaczy z nadwyżką kilogramów i powodować dyskomfort. Podobnie jak w przypadku wyżej opisywanej koszulki, dedykowalibyśmy ten model spodni bardziej „wyżyłowanym” biegaczom, bądź po prostu osobom o szczupłej posturze. Osoby o tego typu sylwetce będą z tego modelu na pewno zadowolone. Legginsy nie powodują otarć, dobrze trzymają mięśnie, a elementy odblaskowe rozłożone są zarówno w przedniej jak i tylnej części.

kalenji-trail-25

Kurtka do biegania – niezbędny element amatora biegów trail

To co ważne w odzieży trailowej to nie tylko funkcjonalność, ale i lekkość. Pamiętajmy, że podczas dłuższego wybiegania w terenie, a zwłaszcza w górach, nie mamy tylu możliwości pit-stopów ze stałą bazą, jak w przypadku treningu w mieście, gdzie zawsze możemy się gdzieś schować, wskoczyć do sklepu i kupić wodę czy też doładować się węglowodanami w pobliskim sklepie. Biegi trail to przede wszystkim wyższy stopień świadomości, poczucie bezpieczeństwa i komfortu zarazem – biegacz górski właściwie nie rusza się bez wody, węglowodanów pod ręką czy też dodatkowego odzienia w przypadku mało pewnej aury. W kolekcji Kalenji pojawia się sporo odzieży, która ten komfort podaje. Wybraliśmy do testów kurtkę, która jest fajnym rozwiązaniem na zmienną aurę – przede wszystkim ma chronić od wiatru, swobodnie poradzi sobie również z lekkim wiosennym czy letnim deszczem.

kalenji-trail-09
Kutka do biegania – wiatrówka Kalenji Trail jest przede wszystkim niesamowicie lekka. Po złożeniu swobodnie schowasz ją w plecaku czy w większej kieszeni odzieży. Dodatkowo zastosowano tu ciekawe rozwiązanie dla tych, którzy nie przepadają za wypełnionymi kieszeniami w trakcie treningu. Kurtkę można złożyć w dopasowaną do tej czynności wewnętrzną kieszeń jaka znajduje się w tym modelu, by w trakcie biegania trzymać ją swobodnie w dłoni – zastosowano specjalny uchwyt, który to zadanie niesamowicie ułatwia. Skupmy się jednak na walorach użytkowych.

kalenji-trail-30
Dobrze skrojona, nie ogranicza ruchów w trakcie treningu. Na plecach jak i w okolicy pach zastosowano otwory wentylacyjne, co ułatwia odparowywanie wilgoci. Przy nieco wietrznej aurze sprawdza się dobrze jako wiatrówka, całkiem skutecznie chroni przed chłodnym powiewem. Nie nadaje się jednak jako typowa deszczówka, cieniutki materiał nie poradzi sobie z intensywnym deszczem.

kalenji-trail-32

kalenji-trail-31
Wygodna, fajna, o bardzo efektownym designie. Od wewnętrznej strony stójki przyjemny, miękki materiał – nie powoduje podrażnień, a tym samym nie ma się poczucia przylegania do skóry szyi cienkiej, syntetycznej tkaniny kurtki. W prawej części kieszonka na zameczek. Jeden z ciekawszych modeli odzieży w trailowej kolekcji Kalenji. W sam raz nie tylko dla miłośników trail, ale i dla miejskich biegaczy.

Dodatki, które robią różnicę – skarpety i daszek do biegania

Czy są niezbędne? Tak właściwie moglibyśmy poddawać analizie każdą część odzieży, którą zamierzamy nabyć – pytanie jednak jakie powinniśmy sobie postawić to: w jakich warunkach zamierzamy biegać? Tak jak w przypadku obuwia, które opisaliśmy dość skrupulatnie – bo jest właściwie bazową częścią uposażenia biegacza, tak tu podejdziemy do sprawy w nieco innym ujęciu. Skarpety biegowe, czyli te przeznaczone stricte do uprawiania właśnie tej dyscypliny, mają spełniać pewną rolę – zapewnić stopom komfort i przyjemność biegania, i tak właśnie powinniśmy je dobrać. Sam wiesz najlepiej, jak wrażliwe są Twoje stopy i jakiego potrzebują wsparcia. Wzięliśmy pod lupę skarpety do biegania Kiprun Strap Kalenji. I tak jak model prezentuje się dość efektownie, należy tu zaznaczyć, że nie każda stopa będzie czuć się w nim komfortowo.

kalenji-trail-03
Całkiem dobra oddychalność materiału w okolicach przedniej części stopy, na poziomie śródstopia i kostki zastosowano tu już jednak materiał o dość mocnym splocie. U niektórych może powodować zbyt silny ucisk, a co za tym idzie – dyskomfort. Teoretycznie ma to zapewnić większą stabilność stopy, nie do końca jednak przekłada się w odczuciach realnego użytkowania.

I w końcu coś, dla wielbicieli czapeczek do biegania, które owszem chronią przed słońcem, ale nie zawsze sprawdzają się w ciepłe dni – spocone włosy, a tym samym poczucie dyskomfortu jakie temu towarzyszy. Jeśli chcesz uchronić czuprynę przed nieładem, możesz skorzystać z rozwiązania jakim jest daszek do biegania Kalenji. Świetnie chroni przed intensywnym słońcem, jest fajnie wyprofilowany, a przy tym całkiem dobrze trzyma się na głowie dzięki zastosowaniu pasa z regulacją na rzep w tylnej części.

kalenji-trail-18

Podsumowanie

Cóż, dobór odzieży do biegania w terenie to wcale niełatwa decyzja – na rynku mamy naprawdę szeroki wybór. Kalenji prezentuje jednak dość szeroką ofertę w tej kategorii w bardzo atrakcyjnych cenach. Nie będziemy tu czynić porównań do kolekcji trailowych wiodących marek, być może jakość i samo wykonanie jest tam na wyższym poziomie, to jednak dostępność dla kieszeni przeciętnego biegacza, często już poza zasięgiem. Warto zatem zwrócić uwagę na coś pośredniego, co daje nam już naprawdę przyzwoity komfort biegania, a przy tym nie nadwyręża kieszeni.

kalenji-trail-27
Trzeba przyznać, że ta rodzima marka sieci Decathlon może jeszcze sporo namieszać w bieganiu trail, zwłaszcza, że w kolekcji, poza tymi jakie zaprezentowaliśmy, dostępnych jest również wiele innych modeli z tego sektora. Czy warto? To już pozostawiamy Twojej ocenie. Pewniak jest jeden – jeśli złapiesz trailowego bakcyla, zaczniesz doceniać i tego typu odzież – jej specyfikę, odpowiednie dopasowanie i komfort. Trail runnig to zupełnie inny wymiar biegania – jeśli się w tej pasji zakochasz, to nie odpuścisz.
 

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
szczyt za szczytem chojnik karkonoski festiwal biegowy 02

Szczyt za szczytem – Chojnik Karkonoski Festiwal Biegowy

Następne
edwithlok

85-letni Ed Whitlock i półmaraton w 1.50 h. Nigdy nie jest za późno, wystarczy mieć apetyt na życie!

Powiązane artykuły