fbpx
34 pko wroclaw maraton nowy rekord w klasyfikacji kobiet niewiele zabraklo do pobicia rekordu wsrod mezczyzn 01

34. PKO Wrocław Maraton – nowy rekord w klasyfikacji kobiet, niewiele zabrakło do pobicia rekordu wśród mężczyzn!

10 września 2016 przeszedł do histotrii 34. PKO Wrocław Maraton. Mimo upalnej pogody, ustanowiano nowy rekord w klasyfikacji kobiet a niewiele zabrakło do pobicia rekordu wśród mężczyzn! Płaska trasa umożliwiła Kenijce pokonanie 42 195 metrów wrocławskimi ulicami w czasie 02:34:09.

10 września 2016 przeszedł do histotrii 34. PKO Wrocław Maraton. Mimo upalnej pogody,  ustanowiano nowy rekord w klasyfikacji kobiet a niewiele zabrakło do pobicia rekordu wśród mężczyzn! Płaska trasa umożliwiła Kenijce pokonanie 42 195 metrów wrocławskimi ulicami w czasie 02:34:09. W ten sposób Stellah Jepngetich Barsosio ustanowiła nowy rekord wrocławskiego biegu. Co ciekawe, poprzedni rekord (gorszy o 2 minuty i 6 sekund) również należał do Barsosio.

34-pko-wroclaw-maraton-nowy-rekord-w-klasyfikacji-kobiet-niewiele-zabraklo-do-pobicia-rekordu-wsrod-mezczyzn-02

Najszybszy z mężczyzn, Cosmas Mutuku Kyeva (także z Kenii) dobiegł do mety w czasie zaledwie 70 sekund wolniejszym, niż najszybszy z biegaczy w historii maratonów w Stolicy Dolnego Śląska. Zwycięzca 34. PKO Wrocław Maratonu uzyskał czas 02:14:38. Najszybszy z Polaków, Paweł Ochal, zameldował się na finiszu jako czwarty po 2 godzinach, 20 minutach i 36 sekundach. Łącznie w pierwszej dziesiątce znalazło się trzech Polaków, w tym jeden wrocławianin – Grzegorz Gronostaj (miejsce 9.). W sumie do mety na Stadionie Olimpijskim dobiegło ponad 4120 osób.

34-pko-wroclaw-maraton-nowy-rekord-w-klasyfikacji-kobiet-niewiele-zabraklo-do-pobicia-rekordu-wsrod-mezczyzn-04

Nieoficjalne wyniki znajdują się tutaj.

34-pko-wroclaw-maraton-nowy-rekord-w-klasyfikacji-kobiet-niewiele-zabraklo-do-pobicia-rekordu-wsrod-mezczyzn-03

Drodzy Biegacze!

Kolejny bieg maratoński ulicami Wrocławia za nami. Po raz 34. Miasto Spotkań gościło rzesze zawodników, którzy mierzyli się z wyzwaniem pokonania słabości własnego organizmu na królewskim dystansie. Tym razem warunki atmosferyczne wznosiły zadanie przemierzenia 42 195 metrów na jeszcze wyższy poziom… I tym większe ukłony i podziękowania należą się Wam! Tuż po przybyciu ponad 4120 sportowców na metę 34. PKO Wrocław Maratonu możemy jedynie składać serdeczne gratulacje!

Podczas maratonu wszyscy z obserwatorów, organizatorów, kibiców i zawodników byli świadkami nie tylko wspaniałego współzawodnictwa, ale i zachowań stanowiących ucieleśnienie prawdziwego ducha sportu! Wzajemne wsparcie i wspólne pokonywanie potwornego upału to ucieleśnienie idei olimpijskich, których upamiętnieniem jest przecież bieg na królewskim dystansie…

To Wy stanowicie o wyjątkowości wrocławskiego maratonu! W imieniu wszystkich organizatorów składam na Wasze ręce ogromne podziękowania! To dzięki Wam 34. PKO Wrocław Maraton zapisał się złotymi głoskami w sportowej historii miasta.

Do zobaczenia!

Z poważaniem

Wojciech Gęstwa

Dyrektor Wrocław Maratonu 

 

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
faworyci nie zawiedli marek kowalski zwyciezyl w 54 biegu westerplatte 01

Faworyci nie zawiedli - Marek Kowalski zwyciężył w 54. Biegu Westerplatte

Następne
bieganie a pogoda kiedy nalezy przestac 07

6 powodów dlaczego warto zacząć biegać jesienią

Powiązane artykuły

iii bieg dobczycki rzeszedl do historii 03
Czytaj dalej

III Bieg Dobczycki przeszedł do historii

Gdy przez dwa lata z rzędu Dobczycki Klub Biegacza zapraszał mnie na jedną ze swoich imprez, to niestety nie mogłem do nich przyjechać. W tym roku nie zaprosili, a mi akurat było bardzo po drodze, więc przypomniałem o sobie, a oni nie byli pamiętliwi i ponowili zaproszenie. Nie pozostało nic innego, jak namówić jeszcze kolegę, syna i w niedzielę rano zameldować się na starcie.
biegacz wymagajaca bestia
Czytaj dalej

Biegacz – wymagająca bestia

Bierzesz udział w zawodach? Opłacasz startowe? Przyznaj się – jaki masz stosunek do ogólnie pojętej organizacji?