34. PKO Wrocław Maraton – nowy rekord w klasyfikacji kobiet, niewiele zabrakło do pobicia rekordu wśród mężczyzn!

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

10 września 2016 przeszedł do histotrii 34. PKO Wrocław Maraton. Mimo upalnej pogody,  ustanowiano nowy rekord w klasyfikacji kobiet a niewiele zabrakło do pobicia rekordu wśród mężczyzn! Płaska trasa umożliwiła Kenijce pokonanie 42 195 metrów wrocławskimi ulicami w czasie 02:34:09. W ten sposób Stellah Jepngetich Barsosio ustanowiła nowy rekord wrocławskiego biegu. Co ciekawe, poprzedni rekord (gorszy o 2 minuty i 6 sekund) również należał do Barsosio.

34-pko-wroclaw-maraton-nowy-rekord-w-klasyfikacji-kobiet-niewiele-zabraklo-do-pobicia-rekordu-wsrod-mezczyzn-02

Najszybszy z mężczyzn, Cosmas Mutuku Kyeva (także z Kenii) dobiegł do mety w czasie zaledwie 70 sekund wolniejszym, niż najszybszy z biegaczy w historii maratonów w Stolicy Dolnego Śląska. Zwycięzca 34. PKO Wrocław Maratonu uzyskał czas 02:14:38. Najszybszy z Polaków, Paweł Ochal, zameldował się na finiszu jako czwarty po 2 godzinach, 20 minutach i 36 sekundach. Łącznie w pierwszej dziesiątce znalazło się trzech Polaków, w tym jeden wrocławianin – Grzegorz Gronostaj (miejsce 9.). W sumie do mety na Stadionie Olimpijskim dobiegło ponad 4120 osób.

34-pko-wroclaw-maraton-nowy-rekord-w-klasyfikacji-kobiet-niewiele-zabraklo-do-pobicia-rekordu-wsrod-mezczyzn-04

Nieoficjalne wyniki znajdują się tutaj.

34-pko-wroclaw-maraton-nowy-rekord-w-klasyfikacji-kobiet-niewiele-zabraklo-do-pobicia-rekordu-wsrod-mezczyzn-03

Drodzy Biegacze!

Kolejny bieg maratoński ulicami Wrocławia za nami. Po raz 34. Miasto Spotkań gościło rzesze zawodników, którzy mierzyli się z wyzwaniem pokonania słabości własnego organizmu na królewskim dystansie. Tym razem warunki atmosferyczne wznosiły zadanie przemierzenia 42 195 metrów na jeszcze wyższy poziom… I tym większe ukłony i podziękowania należą się Wam! Tuż po przybyciu ponad 4120 sportowców na metę 34. PKO Wrocław Maratonu możemy jedynie składać serdeczne gratulacje!

Podczas maratonu wszyscy z obserwatorów, organizatorów, kibiców i zawodników byli świadkami nie tylko wspaniałego współzawodnictwa, ale i zachowań stanowiących ucieleśnienie prawdziwego ducha sportu! Wzajemne wsparcie i wspólne pokonywanie potwornego upału to ucieleśnienie idei olimpijskich, których upamiętnieniem jest przecież bieg na królewskim dystansie…

To Wy stanowicie o wyjątkowości wrocławskiego maratonu! W imieniu wszystkich organizatorów składam na Wasze ręce ogromne podziękowania! To dzięki Wam 34. PKO Wrocław Maraton zapisał się złotymi głoskami w sportowej historii miasta.

Do zobaczenia!

Z poważaniem

Wojciech Gęstwa

Dyrektor Wrocław Maratonu