fbpx
21. Poznań Maraton odbędzie się 16 października

21. Poznań Maraton z nadzieją na nowe rekordy trasy

Konferencja prasowa 21. Poznań Maratonu była okazją do przedstawienia elity tegorocznego biegu, który w niedzielę 16 października o godz. 9.00 wystartuje z ulicy Grunwaldzkiej w okolicach Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wśród potencjalnych kandydatów do zwycięstwa jest triumfatorka Boston Marathonu z 2011 roku.

W konferencji prasowej wziął udział zastępca Prezydenta Miasta Poznania, Jędrzej Solarski, który prezentując medal maratonu, przypomniał o Akcji Bollwerk, której 80-rocznica przypada w tym roku. Miejsce historycznego wydarzenia – dawny port rzeczny – znalazło się przy trasie tegorocznego biegu. Podczas konferencji nie mogło również zabraknąć wspomnienia o zmarłym w 2009 roku Macieju Frankiewiczu, pomysłodawcy i patronie poznańskiej imprezy.

Elita biegu

Elitę zawodników, którzy staną na starcie poznańskiego biegu przedstawił dyrektor maratonu, Łukasz Miadziołko. 

Liczymy przede wszystkim na bardzo dobry wynik wśród pań. Tu faworytką będzie zwyciężczyni maratonu w Bostonie sprzed 11 lat, Kenijka Caroline Cheptanui Kilel, a wśród panów, którzy zapowiedzieli start, najlepszym czasem może poszczycić się Etiopczyk Bazu Worku Hayla – mówi Łukasz Miadziołko.

Wśród Polaków najlepszą życiówkę ma Krzysztof Gosiewski, a wśród Polek Monika Andrzejczak. 

Imprezy towarzyszące

Na konferencji nie mogło zabraknąć informacji o imprezach towarzyszących 21 Poznań Maratonowi. Dyrektor Łukasz Miadziołko przypomniał, że limit zapisów na biegi dla dzieci „PHO3NIX Kids Maraton” został już wyczerpany. Najmłodszym biegaczom będziemy mogli kibicować w sobotę 15 października na pl. Świętego Marka na terenie MTP. 

Od piątku 14 października w pawilonie nr 3 Międzynarodowych Targów Poznańskich czekają na wszystkich fanów biegania targi Poznań Run Expo. Podczas konferencji opowiadała o nich dyrektor imprezy, Dagmara Suprun z MTP.

Utrudnienia w ruchu

Ważnym dla mieszkańców punktem konferencji jest przedstawienie trasy biegu i związanych z nim utrudnień w ruchu. Przedstawiciele poznańskiej Policji i Zarządu Transportu Miejskiego przypomnieli, że podczas biegu ruch kołowy na trasie będzie zamknięty, a ulice będą otwierane stopniowo wraz z przebiegnięciem ostatniego biegacza. Warto zapoznać się z informacjami, które ułatwią poruszanie się po mieście w dniu maratonu. Są one dostępne na stronie internetowej https://marathon.poznan.pl/utrudnienia-w-ruchu/

Więcej informacji: www.maarthon.poznan.pl 

21. Poznań Maraton odbędzie się 16 października.
Poznań Maraton odbędzie się 16 października.
Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
Medal V ARYZTA Półmaraton Strzegom

Za nami jubileuszowy V ARYZTA Półmaraton Strzegom!

Następne
Suunto 9 Peak Pro

Lepsza bateria i potężny nowy procesor w cieńszej obudowie - nowy Suunto 9 Peak Pro

Powiązane artykuły

do startu 39 pzu maratonu warszawskiego zostalo niecale 50 dni 01
Czytaj dalej

Do startu 39. PZU Maratonu Warszawskiego zostało niecałe 50 dni!

Do startu 39. PZU Maratonu Warszawskiego zostało niecałe 50 dni! Jeśli jeszcze się nie zapisałeś, warto to nadrobić. Lista startowa szybko wzbogaca się o kolejne nazwiska, obecnie chęć udziału w biegu zadeklarowało ponad 5 tysięcy biegaczy. 24 września, punktualnie o 9:00 wystartujemy z Placu Trzech Krzyży.

TreningBiegacza.pl PREMIUM

Zapisz się do największej w Polsce zaangażowanej społeczności biegaczy, bądź na bieżąco i osiągaj swoje cele szybciej niż inni!

TreningBiegacza.pl PREMIUM
Więcej o TreningBiegacza.pl PREMIUM